Wola przechodzi nieustanną ewolucję. Nowe budynki mieszkalne kłębią się w miejscach, w których do tej pory królował przemysł bądź postkolejowe nieużytki. Ogromne zmiany w ostatniej dekadzie przeszły Odolany, gdzie wyrosło całkiem nowe ogromne osiedle, które spowodowało włodarzom wiele kłopotów i problemów do rozwiązania. Dogęszczają się też Powązki i okolice Ronda Radosława, gdzie powstaje najbardziej wysunięte na północ zagłębie wieżowców - a ul. Okopowa i al. Jana Pawła II już teraz zakorkowane - mogą się spodziewać tylko jeszcze większego ruchu. Pokaźne zmiany czekają także Ulrychów i wielkie tereny poprzemysłowe, m.in. po zakładach PZL Wola czy tereny gruntu pomiędzy ul. Górczewską a ul. Jana Olbrachta. Transformacja tych terenów to nie tylko szansa ogromnego zysku dla zacierających ręce deweloperów, ale także na nowe, dobrze skomunikowane miejsce do życia dla setek mieszkańców i mieszkanek. To także szansa na całkiem nowy fragment miasta, dotąd nieco wyizolowanego dla przeciętnego użytkownika czy użytkowniczki miasta. Rozsądne dogęszczanie zabudowy wewnątrz miasta to także konieczność ze względu na ochronę zielonych terenów poza miastem poprzez ograniczenie suburbanizacji i rozlewania się miasta oraz ekonomicznie uzasadniona decyzja - koszty infrastruktury w mieście są dużo bardziej efektywne. Przemysł zaś jest z miasta, a już w szczególności z centralnych dzielnic wypierany, co jest naturalną kolejnością rzeczy.
Co nowego powstanie przy ul. Redutowej?
Przy ul. Redutowej powstaje właśnie osiedle Cityflow, w którego skład do końca 2024 wejdą dwa budynki z 333 mieszkaniami. To jednak nie wszystko. Spółka OKAM ACADEMIKUS poinformowała ostatnio o podpisaniu umowy o roboty budowlane z Unibep S.A., w ramach której zostanie zrealizowany II etap inwestycji, czyli zespół kolejnych dwóch budynków mieszkalnych, wielorodzinnych z usługami oraz garażem podziemnym. Budynki te będą liczyły od 5 do 9 kondygnacji, na których zmieści się łącznie 416 mieszkań o zróżnicowanych metrażach i rozkładach, a także 1 lokal usługowy w parterze. W inwestycji uzwględniono także ponad 540 miejsc parkingowych w garażu podziemnym. Rozpoczęcie realizacji II etapu Cityflow zaplanowano na I kw. 2024 r., jej zakończenie - na II kw. 2026 r. Obecnie trwa proces sprzedaży mieszkań przez OKAM.
Jak zapewnia deweloper, na osiedlu ma znaleźć się szereg rozwiązań przyjaznych środowisku oraz podnoszących komfort życia mieszkańców. Pośrodku osiedla, na osi wschód-zachód przebiegać będzie wewnętrzny zielony, pas zieleni. Brak w tym miejscu parkingu podziemnego pozwoli na zasadzenie wysokich drzew, które zostaną uzupełnione o przemyślany projekt zagospodarowania terenu geometrycznym układem chodników, ławek, klombów z krzewami, wysokimi trawami i kwiatami, a także zakątkami z ławkami. Dodatkowo znajdzie się tu również plac z fontanną. Od strony zachodniej, została zaplanowana zaś tzw. strefa aktywności, relaksu i spotkań - do wyłącznego użytku przyszłych mieszkańców. Strefa dostarczy mnóstwo ciekawych możliwości spędzenia czasu na świeżym powietrzu, oferując: ogródek warzywny, plac zabaw dla dzieci, strefę relaksacji z leżakami i hamakami, amfiteatr, street workout, plac z mgłą wodną, a także teren rekreacyjny dla psów. W ramach rozwiązań proekologicznych zainstalowany zostanie na przykład układ automatycznego nawadniania terenów zielonych zbieraną wodą deszczową. Na osiedlu działać będzie także bezpłatna wypożyczalnia rowerów i hulajnóg oraz stacja do serwisu jednośladów.
Napisz komentarz
Komentarze