Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 07:07

Wyż atmosferyczny: możliwy wiatr, mgła i burze

Według Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, nad Europą Wschodnią i częściowo Centralną będzie się utrzymywać wyż atmosferyczny, podczas gdy pozostałe obszary kontynentu znajdą się pod wpływem niżów i związanych z nimi frontów atmosferycznych. W Polsce nadal będzie obowiązywać osłabiający się wyż znad Bałkanów, choć na północy kraju wpłynie płytki niż znad Litwy i związany z nim chłodny front atmosferyczny.
Wyż atmosferyczny: możliwy wiatr, mgła i burze

Źródło: Canva

Na wschodzie Polski utrzyma się chłodniejsza masa powietrza, podczas gdy z południowego zachodu napłynie nieco cieplejsze powietrze polarne morskie. Ogólnie ciśnienie będzie spadać.

W Warszawie w południe ciśnienie wyniesie 1002 hPa i będzie spadać.

W środę na północy i północnym wschodzie będzie umiarkowane do duże zachmurzenie, z przelotnymi opadami deszczu, a na północnym wschodzie możliwe są burze. Na pozostałych obszarach przeważać będzie małe zachmurzenie, jedynie przed południem w obszarach występowania mgieł może być większe zachmurzenie. Rano lokalnie mogą wystąpić mgły ograniczające widzialność do 200 metrów. Temperatura maksymalna wyniesie od 8-9 st. C w kotlinach górskich i na północnym wschodzie do 12-13 st. C w centrum, na południu, zachodzie i nad morzem. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, a na północy kraju czasami porywisty, z kierunków zachodnich i północno-zachodnich, a na zachodzie zmieniający się na południowo-wschodni i wschodni.

W nocy we wschodniej połowie kraju będzie małe zachmurzenie, jedynie na północnym wschodzie okresami umiarkowane, a tutaj możliwe są słabe opady deszczu. Na pozostałych obszarach będzie umiarkowane zachmurzenie, jedynie na Pomorzu okresami duże, a miejscami możliwe będą słabe opady deszczu. Lokalnie mogą wystąpić mgły ograniczające widzialność do 200 metrów. Temperatura minimalna wyniesie od -1, 0 st. C na wschodzie, południowym wschodzie i miejscami w centrum do 3-5 st. C na zachodzie oraz 8 st. C nad morzem; chłodniej tylko w kotlinach górskich, około -4 st. C. Lokalnie we wschodniej połowie kraju może wystąpić spadek temperatury przygruntowej do -4 st. C. Wiatr będzie słaby, na zachodzie i północy umiarkowany, na Pomorzu czasami porywisty, a na obszarach podgórskich Podkarpacia w porywach do 60 km/h, z kierunków wschodnich. W Karpatach i Sudetach porywy wiatru mogą osiągnąć 70 km/h.

W czwartek przewiduje się duże zachmurzenie z większymi przejaśnieniami. Miejscami mogą wystąpić słabe opady deszczu, głównie na zachodzie i północy. Rano lokalnie mogą wystąpić zanikające mgły ograniczające widzialność do 200 metrów. Temperatura maksymalna wyniesie od 5-7 st. C na północnym wschodzie, około 10 st. C w centrum i nad morzem do 13-14 st. C miejscami na południu. Wiatr będzie umiarkowany, czasami porywisty, na obszarach podgórskich Podkarpacia w porywach do 60 km/h, nad morzem chwilami dość silny, a na zachodnim wybrzeżu do 75 km/h, z kierunków wschodnich. W Tatrach porywy wiatru mogą osiągnąć 90 km/h, a na szczytach Bieszczadów do 100 km/h.

W środę w Warszawie oczekuje się małe do umiarkowanego zachmurzenia. Temperatura maksymalna wyniesie 11 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, czasami porywisty, z zachodu.

W nocy przewiduje się małe zachmurzenie. Temperatura minimalna wyniesie 2 st. C. Wiatr będzie słaby, z kierunku wschodniego.

W czwartek prognozowane jest duże zachmurzenie w stolicy. Możliwe są słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie 10 st. C. Wiatr będzie umiarkowany, czasami porywisty, z kierunku wschodniego.

 

Przeczytaj również: Wyjątkowa frekwencja wyborcza na Żoliborzu

W niedzielę 15 października odbyły się wybory parlamentarne. Według PKW, frekwencja wyborcza wyniosła bisko 73% i były to najliczniejsze wybory po 1989 roku. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

KOMENTARZE
Autor komentarza: MuranowiankaTreść komentarza: Co z miejscami parkingowymi przy ul Esperanto? Mieszkańcy wielu bloków nie mają możliwości parkowania na wydzielonym miejscu przy bloki bo zabudowa z prlu na to nie pozwala. Również np. stary podest który jest w uliczce wewnetrznej bloku należy do moasta, walają się tam śmieci, ale chyba jest tam ujęcie wody...Patrząc na ten plan wygląda, że od strony Esperanto będą wjazdy na osiedle. Już nie mówię o tym, że Esperanto jest zatłoczone, bo zaraz przy Kliffor jest szkoła podstawowa, a tam gdzie ma być planowane wydłużenie miłej jest liceum i po przeciwnej stronie żłobek. Jest to wspaniała dzielnica i znalazł biznesmen sposób na zdegradowanie urokliwego Muranowa.Data dodania komentarza: 22.10.2024, 20:21Źródło komentarza: Pierwszy krok w stronę rozbiórki Klifu. Na ile to realne?Autor komentarza: Bożena WróblewskaTreść komentarza: Brak osiedli na KoleData dodania komentarza: 19.10.2024, 19:05Źródło komentarza: Najlepsze miejsca na Woli. To one budują charakter dzielnicyAutor komentarza: ArcziTreść komentarza: Kurwa by się wzięli za tych złodziei z rządu , gościa na bazarze nie chroni immunitetData dodania komentarza: 19.10.2024, 07:16Źródło komentarza: Działania Policji na wolskim bazarzeAutor komentarza: maniekTreść komentarza: Wizja lokalna? Akurat nic nie będzie w tym czasie kurzyć, hałasować, trąbić, łomotać, pędzić, blokować, wymuszać... no chyba przez przypadek :)Data dodania komentarza: 17.10.2024, 15:53Źródło komentarza: Jaka przyszłość ciężarówek na Odolanach?Autor komentarza: ciekawskiTreść komentarza: osiedle z 1 blokiem no ok 100 mieszkań z budynkiem w kształcie sześcianika to szczyt osiągnieć renomowanej firmy . A może trzeba zmienić plan do wybudowania blokowiska, działka trochę kosztowała a jeden bloczek się nie spina .Data dodania komentarza: 1.10.2024, 09:57Źródło komentarza: Zamiast mieszkań na wynajem powstaną deweloperskie. Kolejne osiedle powstanie na OdolanachAutor komentarza: JJBTreść komentarza: Może mieszkańcy chcą by 105 zahaczało a nie zachaczało o Odolany :)Data dodania komentarza: 31.08.2024, 11:41Źródło komentarza: Linia 105 zahaczy o Odolany. Burza po decyzji ZTM-u