Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 21 listopada 2024 16:12

Jak dojechać do Cmentarza Północnego

W dniu Wszystkich Świętych wielu mieszkańców Warszawy i gości wybierze się na największy cmentarz stolicy. Planując wizytę na grobach bliskich, warto pamiętać, że zamknięta jest ulica Estrady. W dniach 1-3 listopada zmieni się organizacja ruchu także na innych drogach.
  • Źródło: 19115
Jak dojechać do Cmentarza Północnego
komunikacja miejska Warszawa

Źródło: freepik

W tym artykule przeczytasz między innymi o:

  • autobusach przed Wszystkimi Świętymi
  • komunikacji miejskiej w okolicach Cmentarza Północnego

W pierwszych dniach listopada w okolicy Cmentarza Północnego będzie obowiązywała specjalna organizacja ruchu. Ruchem pokierują policjanci. Większość kierowców nie przejedzie ulicą Wólczyńską. Poruszać się nią będą wyłącznie autobusy komunikacji miejskiej, taksówki i posiadacze identyfikatorów wydawanych przez Zarząd Dróg Miejskich. Warto także pamiętać, że trwa przebudowa skrzyżowania ulic Estrady i Arkuszowej.  

Kierowców prosimy o zwracanie uwagi na nowe znaki, a pasażerów na zmiany w rozkładach jazdy autobusów. O zasadach dojazdu na cmentarz przypominają specjalne ulotki rozdawane m.in. na parkingach przy nekropolii, w urzędach dzielnic i podwarszawskich gmin. Dodatkowo na ekranach w komunikacji miejskiej będą emitowane spoty informacyjne.

Autobusy przed Wszystkich Świętych 

W drodze na Cmentarz Północny najlepiej wybrać Warszawski Transport Publiczny. Miejskie autobusy dojadą do wszystkich bram nekropolii. Już w weekend 19-20 października na liniach: 110, 181 i 250 będą kursowały większe autobusy. Dodatkowo w godzinach 9:00-17:00 autobusy linii 250 dojadą do Bramy Zachodniej cmentarza. Przy wszystkich bramach zatrzyma się 409.  

W sobotę i niedzielę, 26 i 27 października, pasażerów zabiorą specjalne linie cmentarne. Autobusy linii C09 dojadą z metra Młociny do Bramy Głównej, a C40 z Młocin do bram Południowej i Zachodniej. Autobusy linii 110 zatrzymają się na ulicy Wólczyńskiej w pobliżu Bramy Południowej, a 250 w godzinach 9:00-17:00 przy Bramie Zachodniej. Pasażerowie powinni pamiętać, że autobusy 409 nie dojadą do Bramy Północnej i stacji metra Młociny.

W dniach 28-31 października do Bramy Głównej będą dojeżdżały autobusy linii C40. Autobusy 110 zatrzymają się przy Bramie Południowej, a 250 w ciągu dnia dojadą dodatkowo do Bramy Zachodniej. Autobusy 409 nie będą kursowały do Bramy Północnej (swoje przystanki mają tam 181 i 303) i stacji metra Młociny.

Komunikacja w dniach 1-3 listopada

Komunikacja miejska będzie miały priorytet na ulicy Wólczyńskiej. Tędy w dniu Wszystkich Świętych dojadą do Bramy Głównej cmentarza autobusy linii: 181, C09, C13 (z Cmentarza Bródnowskiego), C14 (z Cmentarza Wojskowego na Powązkach), C50 (kursująca pomiędzy bramami Cmentarza Północnego), C56 (z pętli Bródno-Podgrodzie), C70 (z ulicy Kijowskiej sprzed Dworca Wschodniego), C84 (z placu Narutowicza), C88 (z ronda Wiatraczna). Do Bramy Południowej pasażerowie dotrą autobusami: 110, 250, 409, C40 i C50, a do Bramy Zachodniej – 110, 250, 409, C40 i C50.

W sobotę i niedzielę, 2 i 3 listopada, do Bramy Głównej będzie można wybrać się autobusami linii: 181, 250, 409, C09, C13 i C84. Z kolei do bram Południowej i Zachodniej dowiozą autobusy linii: 110, 250, 409 i C40.

Ograniczony przejazd

W piątek, 1 listopada, zostanie ograniczony przejazd ulicami w okolicy cmentarza:

  • Wólczyńską od alei Reymonta do Wóycickiego,
  • Wóycickiego przy głównej bramie cmentarza,
  • Opłotek i Palisadową,
  • Nocznickiego od Kasprowicza do Wólczyńskiej.


Przejadą tędy tylko autobusy komunikacji miejskiej, taksówki, kierowcy z identyfikatorami M (służby miejskie i państwowe oraz placówki dyplomatyczne) i T (dla osób z niepełnosprawnościami, pracowników instytucji mieszczących się przy danej ulicy) oraz dojeżdżający do posesji przy ulicach: Wółczyńskiej, Opłotek, Palisadowej, Burleska, Kalamburu, Kabaretowej, Herbowej lub Rokokowej. Na wymienionych ulicach nie będzie można także zostawić samochodu. Kierowcy przejadą natomiast na wprost ulicami Conrada i Sokratesa przez skrzyżowanie z Wólczyńską.

W dniach 2-3 listopada ograniczony będzie przejazd ulicami: Wólczyńską od Arkuszowej do Wóycickiego, Wóycickiego przy bramie cmentarza oraz Opłotek i Palisadową.

Jeden kierunek ruchu

Od 1 do 3 listopada na ulicy Wóycickiego od ulicy Pułkowej do Żubrowej będzie jeden kierunek ruchu – w stronę cmentarza. Kierowcy wyjadą z Wóycickiego na Wisłostradę ulicami Żubrową i Dzierżoniowską. Nie będzie skrętu w lewo z ulicy Pułkowej w Dzierżoniowską.

Ruch jednokierunkowy zostanie wprowadzony także na ulicach Opłotek (w stronę Palisadowej) i Palisadowej (w kierunku Wóycickiego). Obiema ulicami przejadą tylko okoliczni mieszkańcy.

Samochodem do parkingu przy Bramie Głównej cmentarza będzie można dojechać ulicą Wóycickiego od strony Pułkowej. Kierowcy skręcą w lewo z Pułkowej w Wóycickiego z dwóch pasów.

Na parkingi przy bramach Zachodniej i Południowej będzie dojazd od Łomianek, ulicą Trenów. Na ulicy Estrady od ulicy Wólczyńskiej do Dziekanowskiej staną znaki zakazujące zatrzymywania się. Samochodu nie będzie można zostawić także na Wólczyńskiej. Od skrzyżowania z Estrady pojadą tylko dojeżdżający do parkingu przy Bramie Południowej, a także autobusy, taksówki i pojazdy z identyfikatorami.

Przebudowa skrzyżowania 


Kierowcy nie dojadą do cmentarza ulicą Estrady od strony Bemowatrwa przebudowa skrzyżowania z ulicą Arkuszową. Na czas prac ulica Estrady po obu stronach skrzyżowania została zamknięta. Ulica Arkuszowa jest zwężona do jednego pasa, a kierowcy jeżdżą wahadłowo.

W dniach 1-3 listopada wybierający się z Łomianek w kierunku Bemowa będą kierowani z ulicy Trenów w Brukową i dalej ulicą Pułkową i Wisłostradą do Trasy AK.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

KOMENTARZE
Autor komentarza: MuranowiankaTreść komentarza: Co z miejscami parkingowymi przy ul Esperanto? Mieszkańcy wielu bloków nie mają możliwości parkowania na wydzielonym miejscu przy bloki bo zabudowa z prlu na to nie pozwala. Również np. stary podest który jest w uliczce wewnetrznej bloku należy do moasta, walają się tam śmieci, ale chyba jest tam ujęcie wody...Patrząc na ten plan wygląda, że od strony Esperanto będą wjazdy na osiedle. Już nie mówię o tym, że Esperanto jest zatłoczone, bo zaraz przy Kliffor jest szkoła podstawowa, a tam gdzie ma być planowane wydłużenie miłej jest liceum i po przeciwnej stronie żłobek. Jest to wspaniała dzielnica i znalazł biznesmen sposób na zdegradowanie urokliwego Muranowa.Data dodania komentarza: 22.10.2024, 20:21Źródło komentarza: Pierwszy krok w stronę rozbiórki Klifu. Na ile to realne?Autor komentarza: Bożena WróblewskaTreść komentarza: Brak osiedli na KoleData dodania komentarza: 19.10.2024, 19:05Źródło komentarza: Najlepsze miejsca na Woli. To one budują charakter dzielnicyAutor komentarza: ArcziTreść komentarza: Kurwa by się wzięli za tych złodziei z rządu , gościa na bazarze nie chroni immunitetData dodania komentarza: 19.10.2024, 07:16Źródło komentarza: Działania Policji na wolskim bazarzeAutor komentarza: maniekTreść komentarza: Wizja lokalna? Akurat nic nie będzie w tym czasie kurzyć, hałasować, trąbić, łomotać, pędzić, blokować, wymuszać... no chyba przez przypadek :)Data dodania komentarza: 17.10.2024, 15:53Źródło komentarza: Jaka przyszłość ciężarówek na Odolanach?Autor komentarza: ciekawskiTreść komentarza: osiedle z 1 blokiem no ok 100 mieszkań z budynkiem w kształcie sześcianika to szczyt osiągnieć renomowanej firmy . A może trzeba zmienić plan do wybudowania blokowiska, działka trochę kosztowała a jeden bloczek się nie spina .Data dodania komentarza: 1.10.2024, 09:57Źródło komentarza: Zamiast mieszkań na wynajem powstaną deweloperskie. Kolejne osiedle powstanie na OdolanachAutor komentarza: JJBTreść komentarza: Może mieszkańcy chcą by 105 zahaczało a nie zachaczało o Odolany :)Data dodania komentarza: 31.08.2024, 11:41Źródło komentarza: Linia 105 zahaczy o Odolany. Burza po decyzji ZTM-u