Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 24 listopada 2024 23:23

Najlepsze Produkty Turystyczne na Mazowszu wybrane!

Znamy laureatów konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Mazowieckiego 2024. To konkurs, dzięki któremu od 20 lat promowane są najbardziej atrakcyjne turystycznie miejsca, inicjatywy czy wydarzenia.
Najlepsze Produkty Turystyczne na Mazowszu wybrane!

Źródło: MROT

W ubiegłych latach to wyróżnienie trafiło m.in. do Muzeum Łazienki Królewskie czy do Fabryki Norblina. W 2023 roku po raz pierwszy przyznano Super Certyfikat Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Mazowieckiego (trafił on do Julinek Parku) i w tym roku kapituła również postanowiła przyznać to wyróżnienie. – W tym roku wśród laureatów mamy i świetnie znane turystom miejsca, i wyjątkowe miasto, ale także rodzinny piknik. Każde z nich wyjątkowe i bardzo atrakcyjne dla turystów – mówi Izabela Stelmańska, Prezes Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, która jest Przewodniczącą Kapituły Konkursu na Najlepszy Produktu Turystyczny Województwa Mazowieckiego 2024.

 

Tegoroczni zwycięzcy:
Super Certyfikat Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Mazowieckiego 2024 trafia do Centrum Nauki Kopernik.
Certyfikat Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Mazowieckiego 2024 otrzymują:

1. Rodzinny Piknik z Zespołem Mazowsze: od 7 lat organizowany w siedzibie zespołu Mazowsze, w Karolinie. To dwudniowe święto pozwala jego uczestnikom nie tylko poznać dziedzictwo Mazowsza, ale również umożliwia kontakt z żywą kulturą regionu dzięki kiermaszowi z udziałem ludowych artystów.

2. Gala Alei Gwiazd Literatury w Mińsku Mazowieckim: wieńczy całość działań związanych z promocją czytelnictwa, kultury i miasta. Aleja Gwiazd Literatury stała się atrakcją turystyczną Mińska Mazowieckiego, a swoje gwiazdy mają tu m.in. Olga Tokarczuk, Janusz Głowacki czy Julia Hartwig. 

3. Szydłowiec – miasto, gdzie czas płynie wolniej: malownicze położenie na południu województwa, fascynująca historia i wyjątkowe atrakcje turystyczne to jedne z wielu atutów tego miasteczka. Jego sercem jest renesansowy zamek położony na wyspie otoczonej parkiem.

4. Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie: tworzone od niemal 80 lat. Od półwiecza muzeum mieści się w XIX-wiecznym gmachu zaprojektowanym przez Henryka Marconiego i Józefa Góreckiego. To tu dorobek światowej kultury spotyka się z indywidualną wrażliwością. 

5. Światowy Dzień Jabłka: to młode święto czerpiące z bardzo starej tradycji, bo liczącej ponad pół tysiąca lat! Właśnie tyle mają udokumentowane tradycje sadownicze Warki, nazywanej też sercem największego sadu Europy. Światowy Dzień Jabłka obchodzony jest od 2019 roku.

6. Turniej Rycerski o Pierścień Księżnej Anny: to wydarzenie wpisujące się już w tradycję Muzeum Zbrojowni na Zamku w Liwie. Na kilkanaście godzin na zamkowych błoniach ożywają tradycje rycerskie i sztuka władania białą bronią, a na samym zamku powstaje średniowieczna wioska.

 

Część mazowieckich zwycięzców powalczy teraz o ogólnopolski tytuł Najlepszego Produktu Turystycznego. – To jeden z najbardziej prestiżowych konkursów dla całej branży turystycznej. Oczywiście za wszystkich mazowieckich reprezentantów trzymamy mocno kciuki! – mówi Jarosław Jóźwiak, członek Zarządu Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

 

Za ogólnopolski etap konkursu odpowiada Polska Organizacja Turystyczna. Z Mazowsza o Certyfikat POT powalczą: Światowy Dzień Jabłka, Rodzinny Piknik z Zespołem Mazowsze oraz Festiwal Artystów Ulicznych i Precyzji. Ten ostatni będzie się również ubiegał o Certyfikat Internautów, na którego głosowanie rusza w połowie października. W kategorii Turystycznego Odkrycia Roku Mazowsze zgłasza Park rozrywki Kosmiczne Ranczo, a w kategorii Złotego Certyfikatu POT – Centrum Nauki Kopernik.

 

Zwycięzców Najlepszych Produktów Turystycznych Polskiej Organizacji Turystycznej poznamy w listopadzie.  


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

KOMENTARZE
Autor komentarza: MuranowiankaTreść komentarza: Co z miejscami parkingowymi przy ul Esperanto? Mieszkańcy wielu bloków nie mają możliwości parkowania na wydzielonym miejscu przy bloki bo zabudowa z prlu na to nie pozwala. Również np. stary podest który jest w uliczce wewnetrznej bloku należy do moasta, walają się tam śmieci, ale chyba jest tam ujęcie wody...Patrząc na ten plan wygląda, że od strony Esperanto będą wjazdy na osiedle. Już nie mówię o tym, że Esperanto jest zatłoczone, bo zaraz przy Kliffor jest szkoła podstawowa, a tam gdzie ma być planowane wydłużenie miłej jest liceum i po przeciwnej stronie żłobek. Jest to wspaniała dzielnica i znalazł biznesmen sposób na zdegradowanie urokliwego Muranowa.Data dodania komentarza: 22.10.2024, 20:21Źródło komentarza: Pierwszy krok w stronę rozbiórki Klifu. Na ile to realne?Autor komentarza: Bożena WróblewskaTreść komentarza: Brak osiedli na KoleData dodania komentarza: 19.10.2024, 19:05Źródło komentarza: Najlepsze miejsca na Woli. To one budują charakter dzielnicyAutor komentarza: ArcziTreść komentarza: Kurwa by się wzięli za tych złodziei z rządu , gościa na bazarze nie chroni immunitetData dodania komentarza: 19.10.2024, 07:16Źródło komentarza: Działania Policji na wolskim bazarzeAutor komentarza: maniekTreść komentarza: Wizja lokalna? Akurat nic nie będzie w tym czasie kurzyć, hałasować, trąbić, łomotać, pędzić, blokować, wymuszać... no chyba przez przypadek :)Data dodania komentarza: 17.10.2024, 15:53Źródło komentarza: Jaka przyszłość ciężarówek na Odolanach?Autor komentarza: ciekawskiTreść komentarza: osiedle z 1 blokiem no ok 100 mieszkań z budynkiem w kształcie sześcianika to szczyt osiągnieć renomowanej firmy . A może trzeba zmienić plan do wybudowania blokowiska, działka trochę kosztowała a jeden bloczek się nie spina .Data dodania komentarza: 1.10.2024, 09:57Źródło komentarza: Zamiast mieszkań na wynajem powstaną deweloperskie. Kolejne osiedle powstanie na OdolanachAutor komentarza: JJBTreść komentarza: Może mieszkańcy chcą by 105 zahaczało a nie zachaczało o Odolany :)Data dodania komentarza: 31.08.2024, 11:41Źródło komentarza: Linia 105 zahaczy o Odolany. Burza po decyzji ZTM-u