W tym artykule przeczytasz między innymi o:
- nowych osobach na stanowiskach dyrektorskich wolskich placówek oświatowych
Poznajmy nowe osoby na dyrektorskich stanowiskach w przedszkolach i szkołach Dzielnicy Wola, przedstawione na stronie Urzędu Dzielnicy Wola:
Monika Wiśniewska
od 1 września 2024 r. dyrektor Przedszkola nr 47 „Mali Artyści”, ul. Krochalna 1 w Warszawie.
Jest nauczycielem mianowanym z 7-letnim stażem pracy pedagogicznej. Ukończyła studia magisterskie na kierunku Pedagogika, specjalizacja: „Wychowanie przedszkolne i nauczanie początkowe z terapią pedagogiczną”. Posiada kwalifikacje do nauczania języka angielskiego na szczeblu edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Jest uczestniczką studiów podyplomowych na kierunku „Trener w Oświacie” i Szkoły Trenerów Regulacji Emocji u dziecka. Stawia na rozwój osobisty i zawodowy, zarówno swój, jak i swojego zespołu, dbając przy tym o ciągłe podnoszenie kwalifikacji.
Jest osobą otwartą na innowacje i gotową do wprowadzania zmian, które przyczyniają się do rozwoju placówki. Jej sposobem na relaks, rozwijanie wiedzy i poszerzanie perspektyw jest zanurzanie się w literaturze. Gotowanie z kolei jest jej pasją, która łączy kreatywność z praktyką, dając możliwość eksperymentowania z różnorodnymi składnikami i smakami. Muzyka towarzyszy jej na każdym kroku, będąc nie tylko formą rozrywki, ale także sposobem na wyrażanie siebie.
Agnieszka Kosior
od 1 lipca 2024 r. dyrektor Przedszkola nr 134, ul. Leszno 24/26a w Warszawie.
Jest nauczycielem dyplomowanym z ponad 40 lat stażem pracy pedagogicznej. Posiada wykształcenie wyższe, ukończyła studia wyższe magisterskie na kierunku Pedagogika w zakresie edukacji wczesnoszkolnej na Uniwersytecie Warszawskim oraz dwuletnie podyplomowe studia z zakresu edukacji przedszkolnej. Początki Jej drogi zawodowej związane były ze szkołą podstawową. Od wielu lat związana z Przedszkolem nr 134. Będąc nauczycielem wychowania przedszkolnego pełniła funkcję wicedyrektora, p.o. dyrektora. Zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym ceni dobrą komunikacje, ciekawość świata, poczucie humoru i optymizm. Lubi poznawać nowe miejsca i ludzi, dobrą literaturę i film.
Zofia Liszewska
od 1 lipca 2024 r. Dyrektor Przedszkola nr 136, ul. Dobiszewskiego 3a w Warszawie.
Nauczyciel dyplomowany z ponad 40 - letnim stażem pedagogicznym. Przez wiele lat związana ze środowiskiem przedszkolnym. Jako pedagog z długoletnim stażem dostrzega potrzeby edukacyjne wychowanków, z którymi ma bardzo bliski kontakt. W relacjach z rodzicami jest osobą bardzo zaangażowaną i otwartą, dbającą o konstruktywną i efektywną współpracę z nimi.
W pracy zawodowej troszczy się o serdeczną i przyjazną atmosferę w placówce. Czynnie współpracuje z instytucjami wspomagającymi pracę przedszkola. Otwarta na zmiany i nowe trendy w edukacji. Lubi dobrą książkę, teatr, podróże.
Grażyna Chmielecka
od 1 września 2024 r. dyrektor Szkoły Podstawowej nr 148 im. Hugona Kołłątaja, ul. Ożarowska 69 w Warszawie.
Jest nauczycielem dyplomowanym z blisko 17 – letnim stażem pracy pedagogicznej. Ukończyła dwustopniowe studia: licencjat oraz studia magisterskie w Wyższej Szkole Pedagogicznej ZNP w Warszawie na kierunku Pedagogika przedszkolna z terapią pedagogiczną.
Posiada wykształcenie podyplomowe w zakresie: Pedagogika opiekuńczo – wychowawcza oraz Organizacja i zarządzanie placówkami oświatowymi. Aby pogłębić wiedzę z zakresu pracy z dzieckiem z trudnościami edukacyjnymi, jest w trakcie realizacji studiów Edukacja integracyjna i włączająca. Chciałaby, aby kierowana przez Nią szkoła była miejscem przyjaznym i bezpiecznym, gdzie uczniowie, rodzice i nauczyciele odnoszą się do siebie z szacunkiem, darzą się zaufaniem, współpracują ze sobą, a podjęte działania przyczyniają się do rozwoju swojego oraz placówki.
W wolnych chwilach lubi słuchać muzyki, czytać książki, uwielbia góry zwłaszcza piesze wędrówki.
Monika Fiuk
od 1 września 2024 r. p.o. Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 234 im. Juliana Tuwima, ul. Esperanto 5 w Warszawie
Od 14 lat jest związana zawodowo z Wolą. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie ukończyła studia magisterskie na Wydziale Pedagogicznym na kierunku Nauczanie początkowe. Dodatkowo zdobyła kwalifikacje na studiach podyplomowych z matematyki, informatyki oraz zarządzania oświatą. Jej działania charakteryzuje otwartość na zmiany i poszukiwanie nowych doświadczeń. Chętnie korzysta z narzędzi cyfrowych, jednak postrzega nowoczesną edukację nie tylko przez pryzmat technologii, ale przede wszystkim jako przestrzeń dla wspólnego i twórczego zaangażowania. Uważa, że kluczem do efektywnej edukacji są relacje, a poprzez podejmowanie nowych inicjatyw dąży do przygotowania młodych ludzi na wyzwania XXI wieku, skupiając się szczególnie na rozwijaniu kompetencji przyszłości.
Posiada bogate doświadczenie w realizacji i wspieraniu licznych projektów oraz programów edukacyjnych, np. takich jak "Transformacja Cyfrowa z Google".
Nieustannie odkrywa nowoczesne narzędzia i metody pracy, stawiając na kreatywność i nieszablonowe myślenie w przekazywaniu wiedzy.
Aneta Wiśniewska
od 5 sierpnia p.o. Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 388 im. Jana Pawła II, ul. Deotymy 25/33 w Warszawie.
Absolwentka studiów licencjackich - kierunek administracja na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Pedagogiki wczesnoszkolnej i oligofrenopedagogiki w Akademii Pedagogiki Specjalnej. Ukończyła również studia podyplomowe: Prawo oświatowe w zarządzaniu szkołą i placówką oświatową. Od 2010 r. jest nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej. Uznaje aktywność fizyczną za priorytet, jeśli chodzi o rozwój psychofizyczny uczniów. Od lat prowadzi zajęcia ruchowe z dziećmi, które są podstawą zdrowia fizycznego i psychicznego. Szuka niestandardowych form nauczania muzyki jak Rhythm Cup Explorations. Swoje działania opiera na jak największej aktywności uczniów. Wprowadza innowacje z zakresu kodowania i programowania. Od lat uczestniczy w kolejnych edycjach Ogólnopolskiego Programu Uczymy Dzieci Programować oraz EU Code Week, dając dzieciom szansę na odpowiedzialne wprowadzanie w cyfrowy świat i zdobywanie kompetencji przyszłości.
W wolnych chwilach słucha muzyki klasycznej i gra na pianinie. Interesuje się zdrowym stylem życia. Dba o sprawność fizyczną i aktywność ruchową. Jej credo zawodowe to: Dzieci rodzą się ze skrzydłami. Nauczyciele pomagają im je rozwijać.
Kamil Mankin
od 1 września 2024 r. Dyrektor Zespołu Szkół nr 127, ul. Smocza 19 w Warszawie.
Nauczyciel mianowany języka hiszpańskiego, francuskiego i geografii z 11-letnim stażem pedagogicznym. Absolwent Uniwersytetu Łódzkiego. Od wielu lat związany z oddziałami dwujęzycznymi z językiem hiszpańskim w Warszawie, gdzie prowadził zajęcia z języka oraz z geografii w systemie dwujęzycznym. Egzaminator języka hiszpańskiego na wszystkich poziomach, współpracownik Okręgowej Komisji Edukacyjnej i Centralnej Komisji Edukacyjnej. Ze szkołą na Smoczej związany od wielu lat, gdzie pracował jako koordynator sekcji dwujęzycznej z językiem hiszpańskim jeszcze w 49 Gimnazjum im. Stefana Starzyńskiego. Czas wolny spędza w Zakopanym przemierzając górskie szlaki.
Dorota Marciniak
od 1 września 2024 r. Dyrektor Zespołu Szkół im. Michała Konarskiego, ul. Okopowa 55a w Warszawie.
Jest nauczycielem dyplomowanym historii i wiedzy o społeczeństwie, absolwentką Uniwersytetu Śląskiego na kierunku historia ze specjalnością nauczycielską. Stale podnosi swoje kwalifikacje. Ukończyła studia podyplomowe w zakresie: resocjalizacji, technik bezpieczeństwa i higieny pracy oraz zarządzania oświatą. Od 25 lat związana z edukacją, przez 10 lat pełniła funkcję wicedyrektora w Zespole Szkół im. Michała Konarskiego w Warszawie. Jest współautorem monografii poświęconych blisko 140.letniej historii Zespołu Szkół im. Michała Konarskiego w Warszawie.
Jej pasją są florystyka, dobra książka oraz psychologia. Tę ostatnią pasję realizuje studiując na kierunku psychologia.
Napisz komentarz
Komentarze