Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 08:31

Nowi dyrektorzy w placówkach oświatowych na Woli

Początek roku szkolnego 2024/2025 przyniósł zmiany wśród zarządzających wolskimi placówkami oświatowymi. Przedstawiamy nowe osoby na dyrektorskich stanowiskach w przedszkolach i szkołach Dzielnicy Wola.
  • Źródło: Dzielnica Wola
Nowi dyrektorzy w placówkach oświatowych na Woli
nowe osoby na stanowiskach dyrektorskich wolskich placówek oświatowych

Źródło: Dzielnica Wola

W tym artykule przeczytasz między innymi o:

  • nowych osobach na stanowiskach dyrektorskich wolskich placówek oświatowych

Poznajmy nowe osoby na dyrektorskich stanowiskach w przedszkolach i szkołach Dzielnicy Wola, przedstawione na stronie Urzędu Dzielnicy Wola:

Monika Wiśniewska

od 1 września 2024 r. dyrektor Przedszkola nr 47 „Mali Artyści”, ul. Krochalna 1 w Warszawie.

Jest nauczycielem mianowanym z 7-letnim stażem pracy pedagogicznej. Ukończyła studia magisterskie na kierunku Pedagogika, specjalizacja: „Wychowanie przedszkolne i nauczanie początkowe z terapią pedagogiczną”. Posiada kwalifikacje do nauczania języka angielskiego na szczeblu edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Jest uczestniczką studiów podyplomowych na kierunku „Trener w Oświacie” i Szkoły Trenerów Regulacji Emocji u dziecka. Stawia na rozwój osobisty i zawodowy, zarówno swój, jak i swojego zespołu, dbając przy tym o ciągłe podnoszenie kwalifikacji.
Jest osobą otwartą na innowacje i gotową do wprowadzania zmian, które przyczyniają się do rozwoju placówki. Jej sposobem na relaks, rozwijanie wiedzy i poszerzanie perspektyw jest zanurzanie się w literaturze. Gotowanie z kolei jest jej pasją, która łączy kreatywność z praktyką, dając możliwość eksperymentowania z różnorodnymi składnikami i smakami. Muzyka towarzyszy jej na każdym kroku, będąc nie tylko formą rozrywki, ale także sposobem na wyrażanie siebie.

Agnieszka Kosior

od 1 lipca 2024 r. dyrektor Przedszkola nr 134, ul. Leszno 24/26a w Warszawie.

Jest nauczycielem dyplomowanym z ponad 40 lat stażem pracy pedagogicznej. Posiada wykształcenie wyższe, ukończyła studia wyższe magisterskie na kierunku Pedagogika w zakresie edukacji wczesnoszkolnej na Uniwersytecie Warszawskim oraz dwuletnie podyplomowe studia z zakresu edukacji przedszkolnej. Początki Jej drogi zawodowej związane były ze szkołą podstawową. Od wielu lat związana z  Przedszkolem nr 134. Będąc nauczycielem wychowania przedszkolnego pełniła funkcję wicedyrektora, p.o. dyrektora. Zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym ceni dobrą komunikacje, ciekawość świata, poczucie humoru i optymizm. Lubi poznawać nowe miejsca i ludzi, dobrą literaturę i film.

Zofia Liszewska

od 1 lipca 2024 r. Dyrektor Przedszkola nr 136, ul. Dobiszewskiego 3a w Warszawie.

Nauczyciel dyplomowany z ponad 40 - letnim stażem pedagogicznym. Przez wiele lat związana ze środowiskiem przedszkolnym. Jako pedagog z długoletnim stażem dostrzega potrzeby edukacyjne wychowanków, z którymi ma bardzo bliski kontakt. W relacjach z rodzicami jest osobą bardzo zaangażowaną i otwartą, dbającą o konstruktywną i efektywną współpracę z nimi.
W pracy zawodowej troszczy się o serdeczną i przyjazną atmosferę w placówce. Czynnie współpracuje z instytucjami wspomagającymi pracę przedszkola. Otwarta na zmiany i nowe trendy w edukacji. Lubi dobrą książkę, teatr, podróże.

Grażyna Chmielecka

od 1 września 2024 r. dyrektor Szkoły Podstawowej nr 148 im. Hugona Kołłątaja, ul. Ożarowska 69 w Warszawie.

Jest nauczycielem dyplomowanym z blisko 17 – letnim stażem pracy pedagogicznej. Ukończyła dwustopniowe studia: licencjat oraz studia magisterskie w Wyższej Szkole Pedagogicznej ZNP w Warszawie na kierunku Pedagogika przedszkolna z terapią pedagogiczną.
Posiada wykształcenie podyplomowe w zakresie: Pedagogika opiekuńczo – wychowawcza oraz Organizacja i zarządzanie placówkami oświatowymi.  Aby pogłębić wiedzę z zakresu pracy z dzieckiem z trudnościami edukacyjnymi, jest w trakcie realizacji studiów Edukacja integracyjna i włączająca. Chciałaby, aby kierowana przez Nią szkoła była miejscem przyjaznym i bezpiecznym, gdzie uczniowie, rodzice i nauczyciele odnoszą się do siebie z szacunkiem, darzą się zaufaniem, współpracują ze sobą, a podjęte działania przyczyniają się do rozwoju swojego oraz placówki.
W wolnych chwilach lubi słuchać muzyki, czytać książki, uwielbia góry zwłaszcza piesze wędrówki.

Monika Fiuk

od 1 września 2024 r. p.o. Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 234 im. Juliana Tuwima, ul. Esperanto 5 w Warszawie

Od 14 lat jest związana zawodowo z Wolą. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie ukończyła studia magisterskie na Wydziale Pedagogicznym na kierunku Nauczanie początkowe. Dodatkowo zdobyła kwalifikacje na studiach podyplomowych z matematyki, informatyki oraz zarządzania oświatą. Jej działania charakteryzuje otwartość na zmiany i poszukiwanie nowych doświadczeń. Chętnie korzysta z narzędzi cyfrowych, jednak postrzega nowoczesną edukację nie tylko przez pryzmat technologii, ale przede wszystkim jako przestrzeń dla wspólnego i twórczego zaangażowania. Uważa, że kluczem do efektywnej edukacji są relacje, a poprzez podejmowanie nowych inicjatyw dąży do przygotowania młodych ludzi na wyzwania XXI wieku, skupiając się szczególnie na rozwijaniu kompetencji przyszłości.
Posiada bogate doświadczenie w realizacji i wspieraniu licznych projektów oraz programów edukacyjnych, np. takich jak "Transformacja Cyfrowa z Google".
Nieustannie odkrywa nowoczesne narzędzia i metody pracy, stawiając na kreatywność i nieszablonowe myślenie w przekazywaniu wiedzy.  

Aneta Wiśniewska

od 5 sierpnia p.o. Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 388 im. Jana Pawła II, ul. Deotymy 25/33 w Warszawie.  

Absolwentka studiów licencjackich - kierunek administracja na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Pedagogiki wczesnoszkolnej i oligofrenopedagogiki w Akademii Pedagogiki Specjalnej. Ukończyła również studia podyplomowe: Prawo oświatowe w zarządzaniu szkołą i placówką oświatową. Od 2010 r. jest nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej. Uznaje aktywność fizyczną za priorytet, jeśli chodzi o rozwój psychofizyczny uczniów. Od lat prowadzi zajęcia ruchowe z dziećmi, które są podstawą zdrowia fizycznego i psychicznego. Szuka niestandardowych form nauczania muzyki jak Rhythm Cup Explorations. Swoje działania opiera na jak największej aktywności uczniów. Wprowadza innowacje z zakresu kodowania i programowania. Od lat uczestniczy w kolejnych edycjach Ogólnopolskiego Programu Uczymy Dzieci Programować oraz EU Code Week, dając dzieciom szansę na odpowiedzialne wprowadzanie w cyfrowy świat i zdobywanie kompetencji przyszłości.
W wolnych chwilach słucha muzyki klasycznej i gra na pianinie. Interesuje się zdrowym stylem życia. Dba o sprawność fizyczną i aktywność ruchową. Jej credo zawodowe to: Dzieci rodzą się ze skrzydłami. Nauczyciele pomagają im je rozwijać.

Kamil Mankin

od 1 września 2024 r. Dyrektor Zespołu Szkół nr 127, ul. Smocza 19 w Warszawie.

Nauczyciel mianowany języka hiszpańskiego, francuskiego i geografii z 11-letnim stażem pedagogicznym. Absolwent Uniwersytetu Łódzkiego. Od wielu lat związany z oddziałami dwujęzycznymi z językiem hiszpańskim w Warszawie, gdzie prowadził zajęcia z języka oraz z geografii w systemie dwujęzycznym. Egzaminator języka hiszpańskiego na wszystkich poziomach, współpracownik Okręgowej Komisji Edukacyjnej i Centralnej Komisji Edukacyjnej. Ze szkołą na Smoczej związany od wielu lat, gdzie pracował jako koordynator sekcji dwujęzycznej z językiem  hiszpańskim jeszcze w  49 Gimnazjum im. Stefana Starzyńskiego. Czas wolny spędza w Zakopanym przemierzając górskie szlaki.

Dorota Marciniak

od 1 września 2024 r. Dyrektor Zespołu Szkół im. Michała Konarskiego, ul. Okopowa 55a w Warszawie.

Jest nauczycielem dyplomowanym historii i wiedzy o społeczeństwie, absolwentką Uniwersytetu Śląskiego na kierunku historia ze specjalnością nauczycielską. Stale podnosi swoje kwalifikacje. Ukończyła studia podyplomowe w zakresie: resocjalizacji, technik bezpieczeństwa i higieny pracy oraz zarządzania oświatą. Od 25 lat związana z edukacją, przez 10 lat pełniła funkcję wicedyrektora w Zespole Szkół im. Michała Konarskiego w Warszawie. Jest współautorem monografii poświęconych blisko 140.letniej historii Zespołu Szkół im. Michała Konarskiego w Warszawie.
Jej pasją są florystyka, dobra książka oraz psychologia. Tę ostatnią pasję realizuje studiując na kierunku psychologia.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

KOMENTARZE
Autor komentarza: MuranowiankaTreść komentarza: Co z miejscami parkingowymi przy ul Esperanto? Mieszkańcy wielu bloków nie mają możliwości parkowania na wydzielonym miejscu przy bloki bo zabudowa z prlu na to nie pozwala. Również np. stary podest który jest w uliczce wewnetrznej bloku należy do moasta, walają się tam śmieci, ale chyba jest tam ujęcie wody...Patrząc na ten plan wygląda, że od strony Esperanto będą wjazdy na osiedle. Już nie mówię o tym, że Esperanto jest zatłoczone, bo zaraz przy Kliffor jest szkoła podstawowa, a tam gdzie ma być planowane wydłużenie miłej jest liceum i po przeciwnej stronie żłobek. Jest to wspaniała dzielnica i znalazł biznesmen sposób na zdegradowanie urokliwego Muranowa.Data dodania komentarza: 22.10.2024, 20:21Źródło komentarza: Pierwszy krok w stronę rozbiórki Klifu. Na ile to realne?Autor komentarza: Bożena WróblewskaTreść komentarza: Brak osiedli na KoleData dodania komentarza: 19.10.2024, 19:05Źródło komentarza: Najlepsze miejsca na Woli. To one budują charakter dzielnicyAutor komentarza: ArcziTreść komentarza: Kurwa by się wzięli za tych złodziei z rządu , gościa na bazarze nie chroni immunitetData dodania komentarza: 19.10.2024, 07:16Źródło komentarza: Działania Policji na wolskim bazarzeAutor komentarza: maniekTreść komentarza: Wizja lokalna? Akurat nic nie będzie w tym czasie kurzyć, hałasować, trąbić, łomotać, pędzić, blokować, wymuszać... no chyba przez przypadek :)Data dodania komentarza: 17.10.2024, 15:53Źródło komentarza: Jaka przyszłość ciężarówek na Odolanach?Autor komentarza: ciekawskiTreść komentarza: osiedle z 1 blokiem no ok 100 mieszkań z budynkiem w kształcie sześcianika to szczyt osiągnieć renomowanej firmy . A może trzeba zmienić plan do wybudowania blokowiska, działka trochę kosztowała a jeden bloczek się nie spina .Data dodania komentarza: 1.10.2024, 09:57Źródło komentarza: Zamiast mieszkań na wynajem powstaną deweloperskie. Kolejne osiedle powstanie na OdolanachAutor komentarza: JJBTreść komentarza: Może mieszkańcy chcą by 105 zahaczało a nie zachaczało o Odolany :)Data dodania komentarza: 31.08.2024, 11:41Źródło komentarza: Linia 105 zahaczy o Odolany. Burza po decyzji ZTM-u