Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 5 kwietnia 2025 01:01
Reklama

Wydarzenia na Woli. Gra plenerowa, koncerty piosenek powstańczych i kino letnie

Zaczynamy sierpień. Jakie wydarzenia na Woli odbędą się w pierwszy weekend miesiąca?

Warsztaty z profesjonalną rysowniczką: farby ecoline

Darmowe warsztaty z profesjonalną rysowniczką Wioletą Braunsejs.

Tematem będzie Afryka, a uczestnicy za pomocą farb ecoline stworzą pustynny obraz Sahary.

Zapisy: 22 529 90 40, [email protected]

Kiedy? – Czwartek, 4 sierpnia 2022 o godz. 14:00
Gdzie? - Biblioteka Komiksowo, al. Solidarności 90

Koncert Doroty Osińskiej upamiętniający ofiary Rzezi Woli

Koncert organizowany przez Wolskie Centrum Kultury i Inicjatywę Mieszkańców Skwer “Sierpnia 1944 r” chwilą zadumy, wspólnym śpiewaniem znanych przedwojennych i wojennych piosenek upamiętni ofiary Rzezi Woli.

Dorota Osińska zaśpiewa m. in. “Warszawskie dzieci”, czy “Rozkwitały pąki białych róż”. Artystce będzie towarzyszył Paweł Stankiewicz.

Kiedy? – Czwartek, 4 sierpnia 2022 o godz. 19:00
Gdzie? - Skwer Sierpnia 1944

Kino letnie na Woli – „Blade Runner 2049”

W ramach cotygodniowego wydarzenia tym razem będzie można obejrzeć film „Blade Runner 2049” reżyserii Denisa Villeneuve’a.

Projekcję filmu długometrażowego poprzedzi pokaz filmu krótkometrażowego w ramach Festiwalu Kina i Sztuki On Art 2022.

Kiedy? – Czwartek, 4 sierpnia o godz. 21:00
Gdzie? - Park Szymańskiego

Kino letnie w Parku Ulricha – „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”

Za to w parku Ulricha będzie można obejrzeć film Paolo Genovese „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”.

Kiedy? – Czwartek, 4 sierpnia o godz. 21:00
Gdzie? – Park Ulricha

Marsz Pamięci ku czci ofiar cywilnych powstania warszawskiego

Symboliczne uczczenie pamięci dziesiątek tysięcy cywilnych ofiar powstania warszawskiego.

Marsz Pamięci, czyli uroczyste przejście upamiętniające mieszkańców stolicy, którzy zginęli podczas Powstania Warszawskiego, poprzedzą uroczystości pod pomnikiem Pamięci 50 Tysięcy Mieszkańców Woli Zamordowanych przez Niemców podczas Powstania Warszawskiego 1944 (uroczystości zaczną się o godzinie 18.00, a Marsz – o 19.00).

Podczas Marszu Pamięci będą wyczytywane nazwiska ofiar cywilnych powstania.

Wydarzenie zakończy się w parku Powstańców Warszawy zapaleniem zniczy na kurhanie przy pomniku Polegli Niepokonani oraz na ekspozycji „Zachowajmy ich w pamięci”.

Kiedy? – Piątek, 5 sierpnia o godz. 19:00
Gdzie? - Skwer Pamięci w rozwidleniu ul. Leszno i al. „Solidarności”

„Labirynt ʼ44” - gra plenerowa łącząca elementy zagadek edukacyjnych i escape roomu

Gracze będą poruszać się po zrekonstruowanym fragmencie przedwojennego śródmieścia Warszawy. Siatka ulic będzie jednocześnie labiryntem i polem gry, na którym ukryto kilkadziesiąt skrytek i kilka specjalnych pokoi z zadaniami. To właśnie historie powstańczych skrytek będą głównym wątkiem gry, a ich odkrywanie stanowi najważniejsze zadanie graczy. Wygra ta drużyna, która zdobędzie największą liczbę punktów w określonym czasie – piszą organizatorzy w opisie wydarzenia.

Liczba uczestników ograniczona. Udział po rejestracji na: rejestracja.1944.pl

Organizatorem jest Muzeum Powstania Warszawskiego.

Kiedy? – Sobota, 6 sierpnia o godz. 10:00
Gdzie? – Zagadka do rozwiązania!

VI Bieg Pamięci „WOLA 1944”

Bieg głowny na nietypowym dystansie 1944 metrów. Oprócz tego dzieci i młodzież będą mogły pobiec na dystansach 200, 400 i 800 m. – w zależności od grupy wiekowej.

Oprócz oficjalnych uroczystości, koncertów i oddolnych inicjatyw upamiętniających bohaterstwo powstańców i cywilne ofiary najeźdźców mamy okazję do rywalizacji sportowej, która jest połączona z wydarzeniem edukacyjnym, prezentowanym przez grupę pasjonatów – mówiła Ewa Statkiewicz, Przewodnicząca Rady Dzielnicy Wola.

Kiedy? – Sobota, 6 sierpnia o godz. 10:30
Gdzie? - Park Szymańskiego

Bezpłatna wycieczka do Muzeum Powstania Warszawskiego i spacer po okolicy z przewodnikiem

Bezpłatna wycieczka do Muzeum Powstania Warszawskiego i spacer po okolicy z przewodnikiem wśród nowoczesnych wieżowców i starych fabryk.

Należy zarezerwować miejsce przez telefon - 693-107-700.

W wydarzeniu mogą brać udział dzieci w wieku od 10 lat.

Kiedy? – Niedziela, 7 sierpnia o godz. 15:00, 15:30 i 16:00
Gdzie? – Muzeum Powstania Warszawskiego, ul. Grzybowska 79

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: SąsiadTreść komentarza: Czy to artykuł sponsorowany, albo napisane przez Dyrektora? Ps. Na Działdowskiej działy się równie ciekawe rzeczy wcześniej.Data dodania komentarza: 12.03.2025, 13:55Źródło komentarza: Wolskie Centrum Kultury – siedem lat dynamicznego rozwojuAutor komentarza: Mieszkaniec WoliTreść komentarza: Byłem na miejscu zdarzenia i nagrywałem od momentu przyjazdu pierwszych wozów strażackich. Zapraszam do obejrzenia https://youtu.be/jTGIRuREhfQData dodania komentarza: 12.03.2025, 08:24Źródło komentarza: Pożar Składowiska na WoliAutor komentarza: JustynaTreść komentarza: Ja bym tu poza ulicą Jana Kazimierza jeszcze dodała monitoring w tym przejściu podziemnym pieszym pod Wolską na wysokości Redutowej. Tam już "szaleją" wandale malując ten tunel po remoncie a i wieczorami nie jest tam zbyt przyjemnie chodzić z tych przystanków do domu.Data dodania komentarza: 11.03.2025, 12:31Źródło komentarza: Nowe kamery na Woli H Autor komentarza: RedakcjaTreść komentarza: Oczywiście, proszę przesłać na e-mail: [email protected]Data dodania komentarza: 28.02.2025, 11:02Źródło komentarza: Mistrzowie parkowania #42. Na zakazie, na trawniku, na chodnikuAutor komentarza: ATreść komentarza: Czy można przesyłać swoje zdjęcia do publikacji?Data dodania komentarza: 14.02.2025, 11:40Źródło komentarza: Mistrzowie parkowania #42. Na zakazie, na trawniku, na chodnikuAutor komentarza: Anna SzostakTreść komentarza: Uważam, że najbardziej potrzebny jest remont ulicy Obozowej.Data dodania komentarza: 3.02.2025, 22:52Źródło komentarza: Dwie ulice na Kole przejdą modernizację. A co z pozostałymi? – pytają mieszkańcy.
Reklama
Reklama