Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 21 listopada 2024 23:51

Wydarzenia na Woli. Gra plenerowa, koncerty piosenek powstańczych i kino letnie

Zaczynamy sierpień. Jakie wydarzenia na Woli odbędą się w pierwszy weekend miesiąca?

Warsztaty z profesjonalną rysowniczką: farby ecoline

Darmowe warsztaty z profesjonalną rysowniczką Wioletą Braunsejs.

Tematem będzie Afryka, a uczestnicy za pomocą farb ecoline stworzą pustynny obraz Sahary.

Zapisy: 22 529 90 40, [email protected]

Kiedy? – Czwartek, 4 sierpnia 2022 o godz. 14:00
Gdzie? - Biblioteka Komiksowo, al. Solidarności 90

Koncert Doroty Osińskiej upamiętniający ofiary Rzezi Woli

Koncert organizowany przez Wolskie Centrum Kultury i Inicjatywę Mieszkańców Skwer “Sierpnia 1944 r” chwilą zadumy, wspólnym śpiewaniem znanych przedwojennych i wojennych piosenek upamiętni ofiary Rzezi Woli.

Dorota Osińska zaśpiewa m. in. “Warszawskie dzieci”, czy “Rozkwitały pąki białych róż”. Artystce będzie towarzyszył Paweł Stankiewicz.

Kiedy? – Czwartek, 4 sierpnia 2022 o godz. 19:00
Gdzie? - Skwer Sierpnia 1944

Kino letnie na Woli – „Blade Runner 2049”

W ramach cotygodniowego wydarzenia tym razem będzie można obejrzeć film „Blade Runner 2049” reżyserii Denisa Villeneuve’a.

Projekcję filmu długometrażowego poprzedzi pokaz filmu krótkometrażowego w ramach Festiwalu Kina i Sztuki On Art 2022.

Kiedy? – Czwartek, 4 sierpnia o godz. 21:00
Gdzie? - Park Szymańskiego

Kino letnie w Parku Ulricha – „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”

Za to w parku Ulricha będzie można obejrzeć film Paolo Genovese „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”.

Kiedy? – Czwartek, 4 sierpnia o godz. 21:00
Gdzie? – Park Ulricha

Marsz Pamięci ku czci ofiar cywilnych powstania warszawskiego

Symboliczne uczczenie pamięci dziesiątek tysięcy cywilnych ofiar powstania warszawskiego.

Marsz Pamięci, czyli uroczyste przejście upamiętniające mieszkańców stolicy, którzy zginęli podczas Powstania Warszawskiego, poprzedzą uroczystości pod pomnikiem Pamięci 50 Tysięcy Mieszkańców Woli Zamordowanych przez Niemców podczas Powstania Warszawskiego 1944 (uroczystości zaczną się o godzinie 18.00, a Marsz – o 19.00).

Podczas Marszu Pamięci będą wyczytywane nazwiska ofiar cywilnych powstania.

Wydarzenie zakończy się w parku Powstańców Warszawy zapaleniem zniczy na kurhanie przy pomniku Polegli Niepokonani oraz na ekspozycji „Zachowajmy ich w pamięci”.

Kiedy? – Piątek, 5 sierpnia o godz. 19:00
Gdzie? - Skwer Pamięci w rozwidleniu ul. Leszno i al. „Solidarności”

„Labirynt ʼ44” - gra plenerowa łącząca elementy zagadek edukacyjnych i escape roomu

Gracze będą poruszać się po zrekonstruowanym fragmencie przedwojennego śródmieścia Warszawy. Siatka ulic będzie jednocześnie labiryntem i polem gry, na którym ukryto kilkadziesiąt skrytek i kilka specjalnych pokoi z zadaniami. To właśnie historie powstańczych skrytek będą głównym wątkiem gry, a ich odkrywanie stanowi najważniejsze zadanie graczy. Wygra ta drużyna, która zdobędzie największą liczbę punktów w określonym czasie – piszą organizatorzy w opisie wydarzenia.

Liczba uczestników ograniczona. Udział po rejestracji na: rejestracja.1944.pl

Organizatorem jest Muzeum Powstania Warszawskiego.

Kiedy? – Sobota, 6 sierpnia o godz. 10:00
Gdzie? – Zagadka do rozwiązania!

VI Bieg Pamięci „WOLA 1944”

Bieg głowny na nietypowym dystansie 1944 metrów. Oprócz tego dzieci i młodzież będą mogły pobiec na dystansach 200, 400 i 800 m. – w zależności od grupy wiekowej.

Oprócz oficjalnych uroczystości, koncertów i oddolnych inicjatyw upamiętniających bohaterstwo powstańców i cywilne ofiary najeźdźców mamy okazję do rywalizacji sportowej, która jest połączona z wydarzeniem edukacyjnym, prezentowanym przez grupę pasjonatów – mówiła Ewa Statkiewicz, Przewodnicząca Rady Dzielnicy Wola.

Kiedy? – Sobota, 6 sierpnia o godz. 10:30
Gdzie? - Park Szymańskiego

Bezpłatna wycieczka do Muzeum Powstania Warszawskiego i spacer po okolicy z przewodnikiem

Bezpłatna wycieczka do Muzeum Powstania Warszawskiego i spacer po okolicy z przewodnikiem wśród nowoczesnych wieżowców i starych fabryk.

Należy zarezerwować miejsce przez telefon - 693-107-700.

W wydarzeniu mogą brać udział dzieci w wieku od 10 lat.

Kiedy? – Niedziela, 7 sierpnia o godz. 15:00, 15:30 i 16:00
Gdzie? – Muzeum Powstania Warszawskiego, ul. Grzybowska 79


warsztaty-malarstwa

warsztaty-malarstwa

koncert-doroty-osinskiej

koncert-doroty-osinskiej

marsz-pamieci

marsz-pamieci

labirynt-44

labirynt-44

bieg-pamieci

bieg-pamieci

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

KOMENTARZE
Autor komentarza: MuranowiankaTreść komentarza: Co z miejscami parkingowymi przy ul Esperanto? Mieszkańcy wielu bloków nie mają możliwości parkowania na wydzielonym miejscu przy bloki bo zabudowa z prlu na to nie pozwala. Również np. stary podest który jest w uliczce wewnetrznej bloku należy do moasta, walają się tam śmieci, ale chyba jest tam ujęcie wody...Patrząc na ten plan wygląda, że od strony Esperanto będą wjazdy na osiedle. Już nie mówię o tym, że Esperanto jest zatłoczone, bo zaraz przy Kliffor jest szkoła podstawowa, a tam gdzie ma być planowane wydłużenie miłej jest liceum i po przeciwnej stronie żłobek. Jest to wspaniała dzielnica i znalazł biznesmen sposób na zdegradowanie urokliwego Muranowa.Data dodania komentarza: 22.10.2024, 20:21Źródło komentarza: Pierwszy krok w stronę rozbiórki Klifu. Na ile to realne?Autor komentarza: Bożena WróblewskaTreść komentarza: Brak osiedli na KoleData dodania komentarza: 19.10.2024, 19:05Źródło komentarza: Najlepsze miejsca na Woli. To one budują charakter dzielnicyAutor komentarza: ArcziTreść komentarza: Kurwa by się wzięli za tych złodziei z rządu , gościa na bazarze nie chroni immunitetData dodania komentarza: 19.10.2024, 07:16Źródło komentarza: Działania Policji na wolskim bazarzeAutor komentarza: maniekTreść komentarza: Wizja lokalna? Akurat nic nie będzie w tym czasie kurzyć, hałasować, trąbić, łomotać, pędzić, blokować, wymuszać... no chyba przez przypadek :)Data dodania komentarza: 17.10.2024, 15:53Źródło komentarza: Jaka przyszłość ciężarówek na Odolanach?Autor komentarza: ciekawskiTreść komentarza: osiedle z 1 blokiem no ok 100 mieszkań z budynkiem w kształcie sześcianika to szczyt osiągnieć renomowanej firmy . A może trzeba zmienić plan do wybudowania blokowiska, działka trochę kosztowała a jeden bloczek się nie spina .Data dodania komentarza: 1.10.2024, 09:57Źródło komentarza: Zamiast mieszkań na wynajem powstaną deweloperskie. Kolejne osiedle powstanie na OdolanachAutor komentarza: JJBTreść komentarza: Może mieszkańcy chcą by 105 zahaczało a nie zachaczało o Odolany :)Data dodania komentarza: 31.08.2024, 11:41Źródło komentarza: Linia 105 zahaczy o Odolany. Burza po decyzji ZTM-u