Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 21 listopada 2024 20:47

Miasteczko Ruchu Drogowego na Woli

Straż Miejska m.st. Warszawy zaprasza do bezpłatnego korzystania z infrastruktury Stacjonarnego Miasteczka Ruchu Drogowego, które znajduje się na przy ul. Sołtyka 8/10.
  • Źródło: Miasto Warszawa
Miasteczko Ruchu Drogowego na Woli
Miasteczko Ruchu Drogowego Warszawa Wola

Źródło: Miasto Warszawa

W tym artykule przeczytasz między innymi o:

  • Miasteczku Ruchu Drogowego na ul. Sołtyka
  • wykładach z przepisów RD
  • egzaminach na kartę rowerową

Wolne od pracy czy zajęć szkolnych wakacyjne dni to dobry czas na doskonalenie swoich umiejętności jazdy na rowerze czy zdanie egzaminu na kartę rowerową.

Miasteczko czynne jest w okresie kwiecień – październik. Mogą z niego korzystać grupy zorganizowane oraz osoby indywidualne. Użytkownicy indywidualni mogą korzystać z Miasteczka w czasie dni otwartych zgodnie z poniższym harmonogramem:

  • 13-14.07 - godz. 10.00 -18.00
  • 20-21.07 - godz. 10.00 -18.00
  • 27-28.07 - godz. 10.00 -18.00

Informacje o terminach indywidualnego korzystania z Miasteczka Ruchu Drogowego są umieszczane na bieżąco od kwietnia (do 25 dnia każdego miesiąca funkcjonowania Miasteczka). Podczas dni otwartych nie obowiązują wcześniejsze zapisy.

Wykłady z przepisów ruchu drogowego

Wykłady o ruchu drogowym adresowane są przede wszystkim do dzieci zamierzających przystąpić do egzaminu na kartę rowerową oraz wszystkich rowerzystów, którzy chcieliby odświeżyć swoją znajomość przepisów. Zajęcia odbędą się 13.07 (sobota) o godz. 12.00. Nie ma zapisów, ale obowiązuje punktualność, ponieważ Strażnik zabiera grupę chętnych dzieci do sali wykładowej w budynku przy Sołtyka. Chęć udziału w wykładach trzeba zgłosić po prostu chwilę wcześniej strażnikowi obecnemu na terenie miasteczka.

Egzaminy na kartę rowerową

Karta rowerowa jest obowiązkowym dokumentem, który musi posiadać rowerzysta (a także użytkownik hulajnogi elektrycznej, czy urządzenia transportu osobistego) w wieku między 10 a 18 lat, chcący poruszać się po drogach publicznych (w tym drogach dla rowerów). W te wakacje na terenie Miasteczka Ruchu Drogowego dwukrotnie organizowane będą egzaminy umożliwiające uzyskanie takiego uprawnienia.

  • 17 lipca (środa) – egzaminy część teoretyczna i praktyczna.
  • 20 sierpnia (wtorek) - egzaminy część teoretyczna i praktyczna.

Organem wydającym kartę rowerową jest dyrektor szkoły podstawowej, do której chodzi dziecko. W związku z tym należy poinformować dyrektora o miejscu zdawania egzaminu i uzyskać jego zgodę – ustną lub pisemną.

Na wszystkie egzaminy obowiązują zapisy telefoniczne. Zapisów dokonują opiekunowie pod nr telefonu: 22 598 60 31, 22 598 60 32, 723 986 198, 723 986 086 od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-14.00.

Podczas zapisów będą udzielane wszelkie dodatkowe informacje oraz zostanie wskazana godzina egzaminu. Osoby, które nie zostaną zapisane telefonicznie na listę, nie będą mogły przystąpić do egzaminów. Liczba miejsc jest ograniczona.

Dla osób indywidualnych przewidziano możliwość wypożyczenia rowerów oraz kasków rowerowych na miejscu (ograniczona liczba i rozmiary!). Dla grup zorganizowanych Straż Miejska m.st. Warszawy zapewnia rowery oraz kaski niezbędne do przeprowadzenia egzaminu na kartę rowerową.

Na terenie Miasteczka obowiązują przepisy Prawa o Ruchu Drogowym. Uczestnicy muszą stosować się do umieszczonych tam znaków i sygnałów drogowych, ogólnych zasad i przepisów ruchu drogowego oraz poleceń strażnika miejskiego.

Przed wejściem na teren Miasteczka należy zapoznać się z regulaminem.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

KOMENTARZE
Autor komentarza: MuranowiankaTreść komentarza: Co z miejscami parkingowymi przy ul Esperanto? Mieszkańcy wielu bloków nie mają możliwości parkowania na wydzielonym miejscu przy bloki bo zabudowa z prlu na to nie pozwala. Również np. stary podest który jest w uliczce wewnetrznej bloku należy do moasta, walają się tam śmieci, ale chyba jest tam ujęcie wody...Patrząc na ten plan wygląda, że od strony Esperanto będą wjazdy na osiedle. Już nie mówię o tym, że Esperanto jest zatłoczone, bo zaraz przy Kliffor jest szkoła podstawowa, a tam gdzie ma być planowane wydłużenie miłej jest liceum i po przeciwnej stronie żłobek. Jest to wspaniała dzielnica i znalazł biznesmen sposób na zdegradowanie urokliwego Muranowa.Data dodania komentarza: 22.10.2024, 20:21Źródło komentarza: Pierwszy krok w stronę rozbiórki Klifu. Na ile to realne?Autor komentarza: Bożena WróblewskaTreść komentarza: Brak osiedli na KoleData dodania komentarza: 19.10.2024, 19:05Źródło komentarza: Najlepsze miejsca na Woli. To one budują charakter dzielnicyAutor komentarza: ArcziTreść komentarza: Kurwa by się wzięli za tych złodziei z rządu , gościa na bazarze nie chroni immunitetData dodania komentarza: 19.10.2024, 07:16Źródło komentarza: Działania Policji na wolskim bazarzeAutor komentarza: maniekTreść komentarza: Wizja lokalna? Akurat nic nie będzie w tym czasie kurzyć, hałasować, trąbić, łomotać, pędzić, blokować, wymuszać... no chyba przez przypadek :)Data dodania komentarza: 17.10.2024, 15:53Źródło komentarza: Jaka przyszłość ciężarówek na Odolanach?Autor komentarza: ciekawskiTreść komentarza: osiedle z 1 blokiem no ok 100 mieszkań z budynkiem w kształcie sześcianika to szczyt osiągnieć renomowanej firmy . A może trzeba zmienić plan do wybudowania blokowiska, działka trochę kosztowała a jeden bloczek się nie spina .Data dodania komentarza: 1.10.2024, 09:57Źródło komentarza: Zamiast mieszkań na wynajem powstaną deweloperskie. Kolejne osiedle powstanie na OdolanachAutor komentarza: JJBTreść komentarza: Może mieszkańcy chcą by 105 zahaczało a nie zachaczało o Odolany :)Data dodania komentarza: 31.08.2024, 11:41Źródło komentarza: Linia 105 zahaczy o Odolany. Burza po decyzji ZTM-u