W tym artykule przeczytasz między innymi o:
- wolskich pustostanach
- budynkach, które zostały wytypowane
Zgodnie z Wieloletnim Programem Gospodarowania Mieszkaniowym Zasobem m.st. Warszawy na lata 2021-2025 oznacza to, że kilka niezamieszkałych nieruchomości i zabytków przejdzie kapitalne remonty i powstaną w nich pełnowartościowe mieszkania komunalne.
Wolskie pustostany
W całej Warszawie znajdują się budynki, które są wyłączonymi z użytkowania pustostanami i stanowią własność miasta. Wola nie jest tu wyjątkiem.
Jak dowiadujemy się ze strony Urzędu Dzielnicy Warszawa Wola, iż w tym momencie pustostany absolutnie nie nadają się do zamieszkania, ale po przeprowadzeniu generalnych remontów część z nich mogłaby na nowo stać się budynkami mieszkalnymi i zacząć służyć potrzebującym mieszkańcom dzielnicy – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli. Ten plan za jakiś czas stanie się rzeczywistością, bo właśnie przyjęto uchwałę, dzięki której Zakład Gospodarowania Nieruchomościami może rozpocząć prace projektowe niezbędne do modernizacji niektórych pustostanów.
ZGN przeanalizował sytuację i wytypował 7 budynków, które po generalnych remontach będzie można przywrócić do użytkowania. To nieruchomości położone przy ul. Chmielnej 102, Grzybowskiej 71, Płockiej 2B i 2C, a także Brylowskiej 8A, Gibalskiego 12 oraz Żelaznej 43, która jest zabytkową kamienicą z ponad 100-letnią historią.
Na ostatniej sesji radni dzielnicy również podjęli przedstawioną przez Zarząd uchwałę. Dlatego kiedy projekty będą gotowe, dzielnica będzie mogła rozpocząć kompleksowe prace remontowe. Po ich zakończeniu budynki zostaną na nowo zamieszkane i znajdą się w zasobie komunalnym Woli.
Nieruchomość przy Brylowskiej 8A liczy ok. 530 mkw powierzchni i mieści się w niej 27 lokali, budynek przy Gibalskiego 12 to 1081 mkw i 37 lokali, w tym jeden użytkowy, a na Żelaznej 43 znajdują się 52 lokale mieszkalne i 10 użytkowych – wylicza radny Kamil Giemza. Warto zwrócić uwagę na ten ostatni adres. Mieszcząca się przy nim kamienica to zabytek zbudowany w 1913 roku, który jest drugim tego typu obiektem w najbliższej okolicy, który będzie przywracany do życia.
Napisz komentarz
Komentarze