W tym artykule przeczytasz miedzy innymi o:
- zagubionej seniorce na ul. Karolkowej
- pomocy Straży Miejskiej
- karcie ICE
86-letnia kobieta uspokoiła się na widok mundurowych i można było jej pomóc.
Około godziny 19:15 strażnicy miejscy z IV Oddziału Terenowego zauważyli przy przejściu dla pieszych nieopodal ulicy Karolkowej starszą kobietę, sprawiającą wrażenie zagubionej. Chcąc, by poczuła się bezpiecznie, zaoferowali swoją pomoc. Z początku zdezorientowana i nie potrafiąca sformułować myśli kobieta, na widok munduru wyraźnie poczuła się pewniej. Po chwili przyznała, że co prawda zna swój domowy adres, jednak nie bardzo wie jak tam trafić. Strażnicy upewnili się, że seniorka nie wymaga pomocy medycznej, po czym odwieźli 86-latkę do jej mieszkania, które znajdowało się kilka przecznic dalej. Na pożegnanie, starsza pani podsumowała, że mimo kłopotliwego incydentu, pierwszomajowy spacer będzie wspominać bardzo miło.
Jak zawsze w takich wypadkach, przypominamy opiekunom wiekowych osób o celowości wyposażania seniorów w informację na temat numeru, pod który należy się zwrócić, gdy starszy człowiek znajdzie się w niebezpieczeństwie. Może być to zarówno umieszczona w portfelu tzw. karta ICE, jak nawet wszywka w ubranie.
Karta ICE to plastik wielkości wizytówki, na której znajduje się imię i nazwisko właściciela oraz dane osobowe i numery telefonów do dwóch osób, które należy powiadomić w razie nagłego wypadku. Zapisane na karcie numery telefonów pozwalają służbom ratunkowym na szybki kontakt z bliskimi osoby poszkodowanej. Pomaga to ustalić tożsamość poszkodowanego i stan zdrowia (choroby, przebyte urazy lub leki, które bierze). Na odwrocie Karty ICE umieszczone są numery do Straży Miejskiej, Policji, Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego, Fundacji ITAKA, numer alarmowy 112, aby w nagłym wypadku można było z nich skorzystać.
Napisz komentarz
Komentarze