Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 5 kwietnia 2025 16:05
Reklama

Ogrody Ulrichów. Dawniej uprawiano w nich egzotyczne rośliny, a teraz mają powstać tam restauracje, strefa rozrywki i edukacji ekologicznej

Ogrody Ulrichów wkrótce zyskają drugie życie. Ich otwarcie planowane jest w październiku 2022 roku.

Na zlecenie właściciela Centrum Handlowego Wola Park rewitalizacje przechodzą historyczne Ogrody Ulricha składające się m.in. z dwóch szklarni, w których w XIX wieku hodowano tropikalną roślinność. Cały projekt przygotowała pracownia WXCA.

– Jesteśmy coraz bliżej otwarcia Parku i Szklarni Ulricha, co bardzo nas cieszy. To projekt unikalny nie tylko w skali dzielnicy, ale i całego miasta. Widzimy ogromny potencjał tego miejsca, które ma szansę stać się ulubionym punktem spotkań warszawiaków. Chcemy, żeby w naszych Ogrodach mogli spędzać wolny czas, zdrowo zjeść oraz odpocząć od zgiełku miasta, przez co wniesiemy swój wkład dla lokalnej społeczności. Poprzez Ogrody Ulricha realizujemy naszą strategię People and Planet Positive, która właśnie na tym się opiera – mówi Anna Bozhenko, Dyrektorka Centrum Handlowego Wola Park.

Nie tylko gastronomia, ale i propagowanie wiedzy na temat ekologii

Jedna ze szklarni będzie jednym z nowych miejsc na gastronomicznej mapie Warszawy. Są już nawet pierwsi najemcy a w śród nich pięć restauracji, dwa bary oraz sala zabaw dla dzieci – Fikołki. Na miejscu będzie można zjeść burgery od Pasibusa i pizzę od Ragazzi. Nie zabraknie również lubianej przez Polaków kuchni azjatyckiej w Silk & Spicy oraz Pika Pika Ramen & Sushi, a także kuchni izraelskiej w Yafo. Wśród barów z kolej znajdą się Tap Bar i Botanic Bar.

Według zapowiedzi, oprócz gastronomicznej roli Ogrody Ulricha staną się przestrzenią, w której propagowana będzie wiedza na temat ekologii.

„Ostatnie miesiące stały pod znakiem intensywnych prac w Ogrodach. Zakończono montaż stalowej konstrukcji szklarni, jak również szklenie obu budynków. Wykonano już także szlichty cementowe, czyli wylewki betonowe, a w Szklarni B rozpoczęło się układanie posadzki. Jednocześnie kontynuowane są prace konserwatorskie i zewnętrzne przy pozostałych budynkach, czyli Zielonej Chacie oraz Willi Ulricha. Całość uzupełnią przearanżowane Park Ulricha oraz Ogród Codzienny, dzięki czemu Ogrody staną się zieloną oazą w sercu miasta” – informuje inwestor.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: SąsiadTreść komentarza: Czy to artykuł sponsorowany, albo napisane przez Dyrektora? Ps. Na Działdowskiej działy się równie ciekawe rzeczy wcześniej.Data dodania komentarza: 12.03.2025, 13:55Źródło komentarza: Wolskie Centrum Kultury – siedem lat dynamicznego rozwojuAutor komentarza: Mieszkaniec WoliTreść komentarza: Byłem na miejscu zdarzenia i nagrywałem od momentu przyjazdu pierwszych wozów strażackich. Zapraszam do obejrzenia https://youtu.be/jTGIRuREhfQData dodania komentarza: 12.03.2025, 08:24Źródło komentarza: Pożar Składowiska na WoliAutor komentarza: JustynaTreść komentarza: Ja bym tu poza ulicą Jana Kazimierza jeszcze dodała monitoring w tym przejściu podziemnym pieszym pod Wolską na wysokości Redutowej. Tam już "szaleją" wandale malując ten tunel po remoncie a i wieczorami nie jest tam zbyt przyjemnie chodzić z tych przystanków do domu.Data dodania komentarza: 11.03.2025, 12:31Źródło komentarza: Nowe kamery na Woli H Autor komentarza: RedakcjaTreść komentarza: Oczywiście, proszę przesłać na e-mail: [email protected]Data dodania komentarza: 28.02.2025, 11:02Źródło komentarza: Mistrzowie parkowania #42. Na zakazie, na trawniku, na chodnikuAutor komentarza: ATreść komentarza: Czy można przesyłać swoje zdjęcia do publikacji?Data dodania komentarza: 14.02.2025, 11:40Źródło komentarza: Mistrzowie parkowania #42. Na zakazie, na trawniku, na chodnikuAutor komentarza: Anna SzostakTreść komentarza: Uważam, że najbardziej potrzebny jest remont ulicy Obozowej.Data dodania komentarza: 3.02.2025, 22:52Źródło komentarza: Dwie ulice na Kole przejdą modernizację. A co z pozostałymi? – pytają mieszkańcy.
Reklama
Reklama