Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 3 grudnia 2024 18:10

Weekend na Woli: Koncert dla Ukrainy i warsztaty

Zbliża się weekend a wraz z nim sporo ciekawych warsztatów, koncertów i propozycji na aktywne spędzenie wolnego czasu.

Koncert dla Ukrainy - „Miłość bez granic”

W dniu 4 marca o godzinie 20:00 w lokalu VooDoo Club w Warszawie przy Alei Prymasa Tysiąclecia 48A w Warszawie odbędzie się wyjątkowy koncert dla Ukrainy - „Miłość bez granic”.

Producentem kreatywnym koncertu, pomysłodawcą i organizatorem jest Krzysztof Rydzelewski.

Ideą koncertu jest zbiórka pieniędzy na pomoc Ukrainie i rodzin, które są w bardzo trudnej sytuacji finansowej.

Organizator chce pomóc, kupując takie artykuły jak: koce, prześcieradła, śpiwory, produkty żywnościowe o długim terminie przydatności do spożycia, artykuły higieniczne i środki czystości, materiały opatrunkowe.

Na scenie pojawią się:

Zwyciężczyni 12. edycji The Voice of Poland Marta Burdynowicz, AnnaMariaAdamiak, Jerzy Gmurzyński, Iwona Węgrowska, Alicja Markowska, Dariusz Gajda, Agata Russjan, Wojtek Dąbrowski, Weronika Migda, Iwona Manista-Kutryś, Karolina Adaszewska, Evelina’s Swing Band, Metko Project, Paweł Pasternak, Katarzyna Szulc, Oksana Likarenko, Lidia Kopania, Przemysław Kołomański „Pepek”, Wojtek Piotr Rodziewicz „Schanel”, Anielka, Marta Siepsiak, Katarzyna Kopniak, Paweł Sznajder, Damian Perczuk i Denis Woźniak.

Koncert poprowadzi Tatiana Sosna-Sarno.

Źródło informacji: Krzysztof Rydzelewski - organizator koncertu

Gdzie? - VooDoo Club
Kiedy? - 4 marca, piątek o godzinie 20:00

Muzyka na żywo w KinoGram - Karolina Jarzyńska & Piotr Rola-Podczaski

Karolina „Lina” Jarzyńska 
to charyzmatyczna wokalistka o głębokiej, zmysłowej barwie głosu, autorka tekstów, kompozytorka. Uczestniczka II edycji programu "The Voice Of Poland" w drużynie Tomsona i Barona. Zwolenniczka sceny nie tylko estradowej, ale również teatralnej. Swoje pasje aktorskie dawniej realizowała w teatrze, obecnie pojawia się w telewizyjnych produkcjach, m.in. w roli epizodycznej w „Na Wspólnej”. Na koncie ma występy z takimi artystami jak Monika Urlik, Izabela Trojanowska, Jeden Osiem L, Sound'n'Grace , Marika, Roksana Węgiel, Marcin Sójka, Natalia Zastępa, Michał Szczygieł i innymi. Wokalistka duetu Two Of Us, który zakończył pracę nad swoim debiutanckim albumem "Gravity". Uczennica ZPSM im. Fryderyka Chopina w Warszawie, na wydziale wokalno- estradowym. Obecnie pracuje intensywnie nad swoim autorskim materiałem, czego zapowiedzią jest wydany niedawno singiel "Deszcze".

Piotr Rola-Podczaski - pianista, aranżer, zawdzięczający swój muzyczny warsztat Autorskiej Szkole Muzyki Rozrywkowej i Jazzu im. K. Komedy. Chętnie improwizuje na fortepianie, tworząc śmiałe i niebanalne odsłony zarówno standardów jazzowych, jak i współczesnych kompozycji. Jego muzyczne przestrzenie to: funk, jazz, pop i soul.

Gdzie? – Kinogram
Kiedy? – 5 marca, sobota o godzinie 18.00

Fabryka Cudaków, czyli zwariowane zajęcia plastyczne

Bezpłatne zajęcia kreatywne dla przedszkolaków, na których z materiałów recyklingowych robione są cuda, jakich świat nie widział – miniatury architektoniczne, drobne mechanizmy, dioramy, biżuterię i mnóstwo bajkowych postaci. W trakcie warsztatów spotkaniach biorą aktywny udział nie tylko dzieci, ale i opiekunowie, drużynowo wykonując obmyślony projekt na zadany temat. Gotowe prace są zabierane przez artystów, na koniec zajęć wykonywane jest pamiątkowe zdjęcie projektów. Na wszystkie zajęcia obowiązuje rezerwacja miejsc: tel. 692 925 550 lub e-mail: [email protected].

Gdzie? - Nutka Café
Kiedy? – 5 marca, sobota, godz. 15.30

Wola: z Bazy Sokołowskiej przez kolonię Ludwiki na Czyste

„Z sąsiedztwa kościoła parafii św. Wojciecha, z ul. Sokołowskiej, gdzie znajdowała się opisana przez Hłaskę baza, przez Wolską ruszymy na ulicę Bema, która zachowała zabudowę międzywojenną, a nawet tę z okresu zaborów i podążymy w kierunku CZYSTEGO i Dworca Zachodniego. Obejrzymy monumentalne budynki szkolne i mieszkaniowe z lat dwudziestych, pozostałości dawnych fabryk - w tym legendarnej, największej fabryki metalowej Warszawy, gdzie przed wojną prócz wagonów i pociągów elektrycznych montowano m.in. samochody Buick i Chevrolet. Obejrzymy kościoły, zobaczymy, gdzie stały dawne, magazyny, a nawet drogę elekcyjną z czasów I Rzeczpospolitej” – czytamy w zapowiedzi wydarzenia.

Gdzie? - ul. Sokołowska 3
Kiedy? - Sobota, 5 marca, godz. 14.30

Współdzielnik: Upcykling - nowoczesny wystrój wnętrz ze starych przedmiotów

Ze szklanych ozdób i naczyń takich jak wazon, butelka czy duży słoik, uczestnicy stworzą nowe formy stylizowane na ceramikę. „Zachęcamy do zabrania własnych przedmiotów, będziemy też mieć je w zapasie” – zapowiadają organizatorzy i dodają: „Ze względu na bardzo duże zainteresowanie warsztatami we Współdzielniku uczestnicy/czki wybrane zostaną drogą losową. System poinformuje o braku miejsc i każda osoba po dokonaniu zapisu trafi na listę rezerwową. Skontaktujemy się z wybranymi osobami w celu potwierdzenia dokonania zapisu”. Warsztat poprowadzi Zuza @homie.workshop, twórcza dusza o wielu talentach. Liczba miejsc: 10.

Gdzie? – Współdzielnik
Kiedy? – 5 marca, sobota, godz. 13.00


kinogram

kinogram

spacer-wola

spacer-wola

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

KOMENTARZE
Autor komentarza: TeresaTreść komentarza: Brakuje jednak edukacji w zakresie szanowanua otaczającej nas zieleni, utrzymania czystoście. Wszędzie widać śmieci, porzucone hutelki po alkoholu, puszki. Bardzo często właściciele piesków nie sprzątaja po nich, wręcz wyprowadzają je na spacer poza obręb zamieszkiwanych pisesji i tam pieski się załatwiają. Kochani edukacja również ma ogromne zanczenie. PozdrawiamData dodania komentarza: 1.12.2024, 20:38Źródło komentarza: Ile i jak Wola wydaje na pieniądze na promocję? Sprawdziliśmy toAutor komentarza: MuranowiankaTreść komentarza: Co z miejscami parkingowymi przy ul Esperanto? Mieszkańcy wielu bloków nie mają możliwości parkowania na wydzielonym miejscu przy bloki bo zabudowa z prlu na to nie pozwala. Również np. stary podest który jest w uliczce wewnetrznej bloku należy do moasta, walają się tam śmieci, ale chyba jest tam ujęcie wody...Patrząc na ten plan wygląda, że od strony Esperanto będą wjazdy na osiedle. Już nie mówię o tym, że Esperanto jest zatłoczone, bo zaraz przy Kliffor jest szkoła podstawowa, a tam gdzie ma być planowane wydłużenie miłej jest liceum i po przeciwnej stronie żłobek. Jest to wspaniała dzielnica i znalazł biznesmen sposób na zdegradowanie urokliwego Muranowa.Data dodania komentarza: 22.10.2024, 20:21Źródło komentarza: Pierwszy krok w stronę rozbiórki Klifu. Na ile to realne?Autor komentarza: Bożena WróblewskaTreść komentarza: Brak osiedli na KoleData dodania komentarza: 19.10.2024, 19:05Źródło komentarza: Najlepsze miejsca na Woli. To one budują charakter dzielnicyAutor komentarza: ArcziTreść komentarza: Kurwa by się wzięli za tych złodziei z rządu , gościa na bazarze nie chroni immunitetData dodania komentarza: 19.10.2024, 07:16Źródło komentarza: Działania Policji na wolskim bazarzeAutor komentarza: maniekTreść komentarza: Wizja lokalna? Akurat nic nie będzie w tym czasie kurzyć, hałasować, trąbić, łomotać, pędzić, blokować, wymuszać... no chyba przez przypadek :)Data dodania komentarza: 17.10.2024, 15:53Źródło komentarza: Jaka przyszłość ciężarówek na Odolanach?Autor komentarza: ciekawskiTreść komentarza: osiedle z 1 blokiem no ok 100 mieszkań z budynkiem w kształcie sześcianika to szczyt osiągnieć renomowanej firmy . A może trzeba zmienić plan do wybudowania blokowiska, działka trochę kosztowała a jeden bloczek się nie spina .Data dodania komentarza: 1.10.2024, 09:57Źródło komentarza: Zamiast mieszkań na wynajem powstaną deweloperskie. Kolejne osiedle powstanie na Odolanach