Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 5 kwietnia 2025 07:34
Reklama

Parkowanie w Strefie Płatnego Parkowania Niestrzeżonego na stołecznych ulicach

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich będzie więcej kanałów płatności mobilnych za parkowanie w Strefie Płatnego Parkowania Niestrzeżonego na stołecznych ulicach. To znacznie tańsze rozwiązanie dla drogowców i wygodniejsze dla mieszkańców.
  • Źródło: 19115
Parkowanie w Strefie Płatnego Parkowania Niestrzeżonego na stołecznych ulicach

Źródło: Zarząd Transportu Miejskiego

Zarząd Dróg Miejskich informuje, iż w 2024 roku kończy się 10-letnia umowa na obsługę strefy płatnego parkowania. Urzędnicy chcą, by jak najwięcej płatności za parkowanie odbywało się przy pomocy płatności mobilnych, gdyż jest to dla wszystkich tańsze rozwiązanie a przy okazji wygodniejsze dla mieszkańców.

Dyrektor ZDM wyjaśnił, że "Strefa Płatnego Parkowania Niestrzeżonego funkcjonuje w oparciu o niewielką liczbę parkometrów, które są własnością miasta i bardzo dużą liczbę parkometrów, które są własnością firmy zajmującej się ich obsługą. Relacjonuje, iż z jednej strony mamy urządzenia przy których trzeba płacić, z drugiej strony mamy całą obsługę z tym związaną. Trzeba codziennie jeździć, serwisować, wybierać pieniądze, wkładać bilon. Wielokrotnie podkreślamy, że obsługa płatności w parkometrze jest dla nas blisko 20 razy droższa niż obsługa płatności mobilnej" - powiedział dyrektor Zarządu Dróg Miejskich.

Przekazał, ponadto że widać też systematyczną zmianę. - Mieszkańcy przenoszą się do płatności mobilnych, które są dla nich bardzo atrakcyjne. Przede wszystkim dlatego, że większość mieszkańców, którzy parkują w SPPN, nie do końca jest w stanie określić precyzyjnie czasu na jaki parkuje. W związku z tym są albo niedopłaty albo nadpłaty a płatność mobilna powoduje, że mieszkańcy płacą za czas rzeczywisty. To jest bardzo korzystne dla mieszkańców. Zarząd Dróg Miejskich dodaje, że są po dialogu technicznym z podmiotami i pragną promować wszystkie kanały płatności mobilnych wprowadzając jeszcze więcej firm, które będą miały możliwość prowadzenia aplikacji. Jak dodaje ZDM, że oczywiście będzie też możliwość płatności gotówkowej.

Przypominamy, iż strefa płatnego parkowania obejmuje Śródmieście, Wolę, Mokotów, Ochotę, Żoliborz i Pragę Północ. Pod koniec 2023 roku odbyły się konsultacje w sprawie rozszerzenia strefy o część Mokotowa.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: SąsiadTreść komentarza: Czy to artykuł sponsorowany, albo napisane przez Dyrektora? Ps. Na Działdowskiej działy się równie ciekawe rzeczy wcześniej.Data dodania komentarza: 12.03.2025, 13:55Źródło komentarza: Wolskie Centrum Kultury – siedem lat dynamicznego rozwojuAutor komentarza: Mieszkaniec WoliTreść komentarza: Byłem na miejscu zdarzenia i nagrywałem od momentu przyjazdu pierwszych wozów strażackich. Zapraszam do obejrzenia https://youtu.be/jTGIRuREhfQData dodania komentarza: 12.03.2025, 08:24Źródło komentarza: Pożar Składowiska na WoliAutor komentarza: JustynaTreść komentarza: Ja bym tu poza ulicą Jana Kazimierza jeszcze dodała monitoring w tym przejściu podziemnym pieszym pod Wolską na wysokości Redutowej. Tam już "szaleją" wandale malując ten tunel po remoncie a i wieczorami nie jest tam zbyt przyjemnie chodzić z tych przystanków do domu.Data dodania komentarza: 11.03.2025, 12:31Źródło komentarza: Nowe kamery na Woli H Autor komentarza: RedakcjaTreść komentarza: Oczywiście, proszę przesłać na e-mail: [email protected]Data dodania komentarza: 28.02.2025, 11:02Źródło komentarza: Mistrzowie parkowania #42. Na zakazie, na trawniku, na chodnikuAutor komentarza: ATreść komentarza: Czy można przesyłać swoje zdjęcia do publikacji?Data dodania komentarza: 14.02.2025, 11:40Źródło komentarza: Mistrzowie parkowania #42. Na zakazie, na trawniku, na chodnikuAutor komentarza: Anna SzostakTreść komentarza: Uważam, że najbardziej potrzebny jest remont ulicy Obozowej.Data dodania komentarza: 3.02.2025, 22:52Źródło komentarza: Dwie ulice na Kole przejdą modernizację. A co z pozostałymi? – pytają mieszkańcy.
Reklama
Reklama