Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 2 lipca 2024 14:32

Otwarto Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży w Szpital Wolskim

Nowe Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży w Szpital Wolskim.
  • Źródło: Miasto Stołeczne Warszawa
Otwarto Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży w Szpital Wolskim

Autor: Urząd M.st. Warszawy

W tym artykule przeczytasz między innymi o:

  • centrum zdrowia psychicznego
  • nowoczesnych gabinetach psychiatrii
  • Szpitalu Wolskim

Przytulne i nowocześnie wyposażone gabinety a także komfortowa przestrzeń do rozmów z młodymi pacjentami - tak zmieniło się centrum zdrowia psychicznego, które znajduje się na terenie Szpitala Wolskiego. Pierwsze spotkania ze specjalistami odbędą się jeszcze w grudniu. Warszawa przeznaczyła na inwestycję blisko 7 mln zł.

W Szpitalu Wolskim od 2021 r. realizowano unijny program środowiskowego wsparcia dla dzieci i młodzieży POWER, którego głównym założeniem była holistyczna pomoc dla pacjentów i ich bliskich na terenie Woli. Tą formą pomocy objęto ponad pół tysiąca rodzin. Ponieważ program unijny dobiega końca, Warszawa chce kontynuować to wsparcie w ramach miejskiego projektu, zmieniając nieco jego formułę.

Na terenie Szpitala Wolskiego znajduje się również Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży, które obecnie mieści się w pawilonie nr 11.

Z oferty Środowiskowego Centrum Zdrowia Psychicznego na Woli mogą również korzystać szkoły i inne placówki zajmujące się edukacją i opieką nad dziećmi. 

Jak podkreśla Rafał Trzaskowski, prezydent m.st.Warszawy "Specjaliści alarmują, że w ostatnim czasie liczba młodych osób potrzebujących wsparcia w tym zakresie wzrosła dwukrotnie. Dlatego temat psychiatrii dziecięcej jest dla mnie jako prezydenta Warszawy priorytetowy i zapewniam, że dalszy rozwój miejskiej oferty pomocowej w tym zakresie, będzie jednym z najważniejszych tematów mojej kolejnej kadencji. W trosce o dzieci i młodzież w każdej miejskiej szkole zapewniamy dostęp do psychologa i kontynuujemy program wsparcia psychicznego dla uczniów i ich bliskich oraz dla kadry szkolnej. Otwieramy nowe placówki i zapewniamy również wsparcie specjalistów w miejskich przychodniach i szpitalach - w zeszłym roku z opieki psychologicznej, psychoterapeutycznej i psychiatrycznej skorzystało blisko 9 tys. młodych pacjentów, którym udzielono ponad 52 tys. porad i konsultacji".

Obecnie w Warszawie działa również sieć blisko 30 miejskich poradni psychologiczno-pedagogicznych.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze