100 nowych ławek wkrótce pojawi się w miejscu tych, które są obecnie stare i zniszczone. To efekt projektu z budżetu obywatelskiego, na który zagłosowało ponad 2,5 tys. mieszkańców Woli.
Park Szymańskiego i Park Moczydło oferują łącznie ponad 40 hektarów atrakcyjnej powierzchni do spacerowania. Oba miejsca są tłumnie odwiedzane przez mieszkańców, którzy, szczególnie w ciepłe dni, spędzają wśród zieleni długie godziny. Wiele do życzenia pozostawia jednak stan małej architektury, co dostrzegli pomysłodawcy.
Co wiemy o nowych ławkach? - Ławki, które pojawią się w parkowych, alejkach będą estetyczne i trudne do zdewastowania. Wybrany model ma solidną, metalową konstrukcję z dwoma podłokietnikami, a siedzisko i oparcie wykonane jest z trwałego drewna – zachwala Robert Rafałowski, zastępca burmistrza Woli. Koszt demontażu starych ławek i montażu nowych to blisko 292 tys. złotych. W tym przypadku zastosowana zostanie tzw. "ławka warszawska", czyli model ławki zaprojektowany na zamówienie Zarządu Zieleni Warszawskiej, która chciała ujednolicić wygląd ławek w stolicy. Obowiązujący dziś model tego miejskiego mebla wybrano w 2018 roku z udziałem mieszkańców i przedstawicieli urzędu, którzy je testowali. Forma ławki była sprawdzana i oceniana pod względem estetyki, funkcjonalności oraz wygody.
Inwestycja realizowana jest w ramach Budżetu Obywatelskiego. Projekt Karola Jankowskiego i Pawła Burskiego "Zdrowa Wola - 100 ławek z oparciami zamiast zniszczonych, zdewastowanych ławek w Parku Szymańskiego i Moczydło!" zyskał 2546 głosów.
W tym roku w ramach innego projektu zostaną zamontowane w parkach też bujane ławki. 6 z nich zostanie zamontowanych w Parku Szymańskiego, 5 w Parku Moczydło i 4 w Parku Sowińskiego. Łączny koszt inwestycji to 75 tys. zł
Napisz komentarz
Komentarze