Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 01:10

Konkursy „Najlepszy produkt turystyczny 2023” i „Podróże z flagą Mazowsza” rozstrzygnięte.

Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna rozstrzygnęła dwa organizowane we współpracy z Agencją Rozwoju Mazowsza konkursy. Pula nagród to ponad 200 tys. złotych.
Konkursy „Najlepszy produkt turystyczny 2023” i „Podróże z flagą Mazowsza” rozstrzygnięte.

Źródło: MROT

"Podróże z flagą Mazowsza” to konkurs organizowany przez Mazowiecką Regionalną Organizację Turystyczną. 28 września podczas 15. Sejmiku Turystycznego Województwa Mazowieckiego w Centrum Konferencyjnym Parku Wodnego Suntago ogłoszono zwycięzców. 

Mazowsze – piękne i różnorodne

Konkurs polegał na przesłaniu zdjęcia z flagą Mazowsza ze swojej wakacyjnej podróży. „Wybór zwycięzców spośród  rekordowej liczby nadesłanych prac nie należał do najłatwiejszych zadań” - mówi Artur Andrusiak, Członek Zarządu Agencji Rozwoju Mazowsza. 

Jak dodaje: „Każda z tych fotografii przedstawiała unikatową opowieść o pięknie i różnorodności Mazowsza, Polski i świata. Najważniejsze przesłanie jakie płynie z tych zdjęć to  duma z przynależności do wyjątkowej wspólnoty, pełnej historii i tradycji, jaką jest województwo mazowieckie. Taki był cel konkursu, żebyśmy jeszcze bardziej identyfikowali się z naszym regionem i bardzo nas cieszy jak pozytywnie mieszkańcy naszego województwa zareagowali na tę zabawę”. 

15 tysięcy złotych  dla laureatów

Wartość nagród w konkursie wyniosłą 15 tys. złotych. Fotografie można było przesyłać w dwóch kategoriach: „Podróże z flagą Mazowsza – aktywnie” oraz „Podróże z flagą Mazowsza – z kulturą”

W tej pierwszej kategorii nagrody otrzymali: 
I nagrodę - Beata Chabior za zdjęcie „Którędy w mazowieckie”,


II nagrodę - Paulina Wieczorek za zdjęcie „Kontrast natury i symbolu”,


III nagrodę - Daniel Prędkopowicz za zdjęcie „Na dachu Albanii i Macedonii”.

Autorami najlepszych zdjęć w kategorii „Podróże z flagą Mazowsza – z kulturą” byli z kolei: 
Ewa Siwiecka - I nagroda za zdjęcie „Wiatr szkockiej historii”,


Maciej Lewandowski – II nagroda za zdjęcie „Historia Mazowsza pisana na nowo”,


Daniel Pokrzywnicki – III nagroda za zdjęcie „Mazowsze z Krasińskimi”.

„Jesteśmy dumni z tego jak dużo wspaniałych zdjęć z flagą Mazowsza otrzymaliśmy. To już kolejna edycja konkursu. W tym roku dostaliśmy ponad dwa razy więcej zgłoszeń, niż w poprzedniej” – mówi Izabela Stelmańska, Prezeską Zarządu Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. 

Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Mazowieckiego 2023 

We wrześniu zakończył się również konkurs, którego celem była promocja najbardziej atrakcyjnych, nowatorskich i przyjaznych dla turystów produktów. Spośród 39 zgłoszeń kapituła konkursu wybrała 6 produktów, turystycznych, które obdarzyła certyfikatem MROT. Trzy z nich otrzymały nominację do walki o Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej. 

Certyfikat MROT kapituła konkursu otrzymali:

Muzeum Fabryki Norblina, Sztuka dwudziestolecia międzywojennego – art déco,

Zaczęło się w Radomiu – Radomski Czerwiec Wolności,

Muzeum Łazienki Królewskie,

Szlak Wkry,

Kompleks dworkowo-parkowy z Muzeum Pozytywizmu

Reklama o wartości 200 tys. zł za Super Certyfikat MROT

W ramach konkursu wręczono również Super Certyfikat MROT dla uprzedniego odznaczonego produktu, który znacząco się rozwinął.

Otrzymał go Julinek Park

„Super Certyfikat MROT to mobilizacja dla produktów, które otrzymają tytuł do tego, aby stale rozwijać swoją działalność i poszerzać ofertę. Pierwszy zwycięzca tej nagrody daje idealny przykład pokazując co robić, aby zdobyć takie wyróżnienie” – mówi Dorota Zbińkowska, Dyrektorka Biura Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

KOMENTARZE
Autor komentarza: MuranowiankaTreść komentarza: Co z miejscami parkingowymi przy ul Esperanto? Mieszkańcy wielu bloków nie mają możliwości parkowania na wydzielonym miejscu przy bloki bo zabudowa z prlu na to nie pozwala. Również np. stary podest który jest w uliczce wewnetrznej bloku należy do moasta, walają się tam śmieci, ale chyba jest tam ujęcie wody...Patrząc na ten plan wygląda, że od strony Esperanto będą wjazdy na osiedle. Już nie mówię o tym, że Esperanto jest zatłoczone, bo zaraz przy Kliffor jest szkoła podstawowa, a tam gdzie ma być planowane wydłużenie miłej jest liceum i po przeciwnej stronie żłobek. Jest to wspaniała dzielnica i znalazł biznesmen sposób na zdegradowanie urokliwego Muranowa.Data dodania komentarza: 22.10.2024, 20:21Źródło komentarza: Pierwszy krok w stronę rozbiórki Klifu. Na ile to realne?Autor komentarza: Bożena WróblewskaTreść komentarza: Brak osiedli na KoleData dodania komentarza: 19.10.2024, 19:05Źródło komentarza: Najlepsze miejsca na Woli. To one budują charakter dzielnicyAutor komentarza: ArcziTreść komentarza: Kurwa by się wzięli za tych złodziei z rządu , gościa na bazarze nie chroni immunitetData dodania komentarza: 19.10.2024, 07:16Źródło komentarza: Działania Policji na wolskim bazarzeAutor komentarza: maniekTreść komentarza: Wizja lokalna? Akurat nic nie będzie w tym czasie kurzyć, hałasować, trąbić, łomotać, pędzić, blokować, wymuszać... no chyba przez przypadek :)Data dodania komentarza: 17.10.2024, 15:53Źródło komentarza: Jaka przyszłość ciężarówek na Odolanach?Autor komentarza: ciekawskiTreść komentarza: osiedle z 1 blokiem no ok 100 mieszkań z budynkiem w kształcie sześcianika to szczyt osiągnieć renomowanej firmy . A może trzeba zmienić plan do wybudowania blokowiska, działka trochę kosztowała a jeden bloczek się nie spina .Data dodania komentarza: 1.10.2024, 09:57Źródło komentarza: Zamiast mieszkań na wynajem powstaną deweloperskie. Kolejne osiedle powstanie na OdolanachAutor komentarza: JJBTreść komentarza: Może mieszkańcy chcą by 105 zahaczało a nie zachaczało o Odolany :)Data dodania komentarza: 31.08.2024, 11:41Źródło komentarza: Linia 105 zahaczy o Odolany. Burza po decyzji ZTM-u