Cały czas trwają zbiórki i akcje pomocowe na rzecz Ukraińców, którzy zostali ofiarą brutalnego ataku Rosji. Odzew mieszkańców Woli jest imponujący. W transporcie kartonów z Wolskiego Centrum Kultury pomogły miejskie autobusy!
W sobotę wieczorem w mediach społecznościowych Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy przekazał informację o organizacji zbiórek na terenie całej Warszawy. "Na bezpośrednią prośbę naszych przyjaciół z Kijowa, miasta partnerskiego Miasta Stołecznego Warszawy organizujemy błyskawiczną zbiórkę niezbędnych artykułów. Zbiórki odbędą się w niedzielę 27 lutego w godzinach 7-13 w 28 lokalizacjach w stolicy" - czytamy we wpisie Trzaskowskiego.
Urzędy dzielnic oraz miejskie instytucje błyskawicznie zareagowały na potrzebę, w związku z czym w całej Warszawie powstało 28 punktów zbiórki koordynowanych przez miasto. Na Woli w niedzielę takie miejsca zorganizowano w dwóch filiach Wolskiego Centrum Kultury: na ul. Działdowskiej oraz ul. Obozowej. Zbiórka odniosła sukces. Mieszkańcy Woli bardzo hojnie ofiarowywali produkty, których ilość zaskoczyła samych organizatorów.
Z tego powodu zdecydowano się wydłużyć godziny przyjmowania darów. W akcję zaangażowano również miejskie autobusy, które po zakończeniu niedzielnej zbiórki przetransportowały wszystkie dary.
Od poniedziałku nowe punkty zbiórki
“Tylko w weekend, dwukrotnie zapełniliście darami dla sąsiadów i przyjaciół z Ukrainy magazyny Wolskiego Centrum Kultury przy Obozowej i Działdowskiej! To jednak dopiero początek, dlatego już od jutra otwieramy kolejne miejsca zbiórek w dzielnicy” - zakomunikował w niedzielę wieczorem Urząd Dzielnicy Wola
Listę nowych punktów na terenie dzielnicy wyraźnie się powiększyła. Od poniedziałku dary przynosić można m.in. do wolskiego ratusza przy Solidarności 90 czy do Współdzielnika w Wola Parku. Powstała też facebookoowa grupa "Pomoc dla Ukrainy. Wola", w której urząd publikuje aktualne dane na temat zbiórek organizowanych na terenie dzielnicy.
Potrzeby zmieniają się dynamicznie
Ważne jest, aby sprawdzać komunikaty na bieżąco, ponieważ potrzeby zmieniają się dynamicznie. Niektórych produktów szczególnie brakuje, co często wyraźnie zaznaczają koordynatorzy pomocy. Wtedy będziemy mieli pewność, że nasze wsparcie będzie najbardziej adekwatne do potrzeb.
Własne inicjatywy podejmują również inne miejsca, organizacje, a często sami mieszkańcy. Powinne one być jednak skonsultowane z dużymi organizacjami pomocowymi lub kierowane do konkretnych osób potrzebujących pomocy, które znalazły się w naszych sąsiedztwach.
Fot. Miasto Stołeczne Warszawa
Napisz komentarz
Komentarze