Wszyscy już szykują się na majówkowe wyjazdy. Niektórzy zostają jednak w mieście, dlatego przygotowaliśmy propozycję wydarzeń na najbliższy weekend.
Dlaczego zamknięto rzeki w rurach? Budujemy wieżę ciśnień!
W Muzeum Woli przez cały czas dostępna jest wystawa „Niech płyną. Inne rzeki Warszawy” przedstawiający losy Warszawskich rzek. Jednych już nie ma a inne dalej płyną, ale pod ziemią. Wystawie towarzyszą również inne wydarzenia takie jak to nadchodzące skierowane do dzieci w wieku od 7 do 12 lat.
„Czy Warszawa była brudna? Zbudujemy wieżę ciśnień i porozmawiamy o wodociągach oraz… kanalizacji. Zajmiemy się tematami brudu i nieczystości, dziwnych, zabawnych i poważnych sposobów na higienę oraz poprawę warunków do życia w Warszawie – dawniej i dziś. Zabawy nad rynsztokiem, nocniki jak sosjerki, celuloidowe kołnierzyki i wiele innych ciekawostek czeka na Was w ramach małej historii brudu, którą usłyszycie na spotkaniu” – czytamy w zapowiedzi wydarzenia.
Bilet w cenie 10 złotych dostępny jest do kupienia na stronie Muzeum Woli.
Kiedy? – Sobota, 30 kwietnia o godz. 13.00
Gdzie? – Muzeum Woli
Gala Zamknięcia w KinoGramie!
To ostatni dzień 13. LGBT+ Film Festival 2022. W programie pokaz filmu "Wildhood", reżysera Brettena Hannama. Bohaterem filmu jest Link, nastolatek o rdzennym pochodzeniu Mi’kmaw oswaja się ze swoją tożsamością seksualną, gdy jego i tak już bardzo chwiejne życie bierze nagle gwałtowny zakręt. Policja przyłapuje go z bratem na kradzieży, co wywołuje wybuch agresji u ich ojca. Gdy Link odkrywa, że jego rzekomo zmarła matka może jednak żyć, chłopcy decydują się uciec z domu. W drodze poznają Pasmaya, którego połączy z Linkiem coś więcej niż etniczne pochodzenie. Czy jednak (w pełni zrozumiała) nieufność Linka wobec innych nie zrujnuje nowej, obiecującej relacji, a także samej misji?
W czasie wydarzenia obecna będzie również abasador Kanady w Polsce Leslie Scanlon. Bilety dostępne są na https://bit.ly/35Izx64.
Kiedy? – Piątek, 29 kwietnia o godz. 20.00
Gdzie? – Kinogram
Na przekór ciemności, na przekór wojnie... Koncert charytatywny na rzecz Ukrainy
W ramach cyklu Scena Dla Wszystkich odbędzie się koncert “Na przekór ciemności, na przekór wojnie” w wykonaniu zespołów Madrugada Sombra, Korinnia i Automaty.
„Nadrzędnym celem koncertu jest wsparcie zbiórki na pomoc humanitarną, organizowanej przez grupę wspaniałych ludzi, prawdziwych Bohaterów, którzy od pierwszego dnia wojny rzucili się w wir działania i do dziś się nie zatrzymali ani na chwilę - akcji Ukraina Pomagamy Zbiórka Medyczna” – czytamy w zapowiedzi wydarzenia. Cała kwota zebrana w trakcie koncertu zostanie przeznaczona na pomoc Ukrainie.
Kiedy? – Piątek 29 kwietnia o godz. 18.00
Gdzie? - Dom Społeczny Obozowa 85
Partytury Społeczne / Dominik Strycharski i wolska młodzież
PARTYTURY SPOŁECZNE to cykl otwartych spotkań i koncertów, w ramach którego społeczności lokalne Woli, pod kierunkiem zaproszonego artysty-lidera przygotują materiał muzyczny i zaprezentują go w formie koncertu lub formy audio-video. Do udziału w projekcie zaprosiliśmy znakomite postaci polskiej sceny improwizowanej.
Kwietniowym gościem będzie laureat Paszportu Polityki 2021 - Dominik Strycharski, który poprowadzi w projekcie wolską młodzież.
Kiedy? – Sobota, 30 kwietnia o godz. 16.00
Gdzie? - Dom Społeczny Obozowa 85
Wola - ostańce na Dzikim Zachodzie, czyli ostatnie kamienice południowego Mirowa
Mirów to jedna z najwazniejszych rejonów dawnej Warszawy. Dziś pełne kontrastów i wspomnień. Dowodem na różnorodnoś Mirowa są osiemnastowieczne pałacyki i ogrody, a także robotnicze i przemysłowe obiekty z XIX wieku. Poza osiedlami robotniczymi i fabrykami, znajdziemy tu budynki będące wyrazem modernistycznej architektury z okresu międzywojennego. W czasie spaceru uczestnicy odwiedzą również miejsca związane z gettem, a także tzw. peerelowskim Dzikim Zachodem. Zapowiadane wydarzenie to również odniesienie sie do teraźniejszości zdominowanej w budownictwie przez deweloperów, będące wyrazem epoki odradzającego się kapitalizmu.
"Mirów to także feeria różnorodności: murale, nowoczesne biurowce, koszmary mieszkalnictwa kilku różnych epok oraz liczne jeszcze kamienice" - czytamy w zapowiedzi wydarzenia.
Wydarzenie nie jest biletowane, ale mile widziany jest napiwek dla przewodnika.
Kiedy? - Wtorek, 3 maja o godz. 15.00
Gdzie? - zbiórka przy ulicy Pańskiej 85 (blisko rogu ul. Miedzianej)
Napisz komentarz
Komentarze