Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 5 października 2024 19:55

Grupa wsparcia dla mieszkanek Woli

Fundacja eFkropka zaprasza na bezpłatną grupę wsparcia dla kobiet zagrożonych doświadczeniem przemocy.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Czym zajmuje się Fundacja eFkropka,
  • jakie są założenia grupy wsparcia,
  • kiedy i gdzie odbywają się spotkania.

Fundacja eFkropka, założona w 2011 roku, jest inicjatywą skupiającą specjalistów zajmujących się terapią osób po kryzysach psychicznych. W ostatnich latach zauważalny jest wzrost liczby osób doświadczających kryzysów psychicznych, które dołączają do Fundacji jako działacze, wolontariusze oraz Edukatorzy. To cieszący fakt, który wzbogaca perspektywę działań Fundacji.

Misją Fundacji jest przeciwdziałanie stygmatyzacji i izolacji osób po kryzysie zdrowia psychicznego poprzez terapeutyczne i edukacyjne działania. Wyjątkowość polega na tym, że Edukatorzy Fundacji to sami eksperci przez doświadczenie (Ex-In), czyli osoby, które otwarcie dzielą się swoimi historiami kryzysów, aby przeciwdziałać uprzedzeniom wobec osób chorujących psychicznie. Poprzez te działania dąży się do zburzenia negatywnych przekonań i stereotypów oraz umożliwienia powrotu do aktywności społecznej i życia osobistego.

Grupa wsparcia - dla kogo?

Grupa wsparcia dedykowana jest kobietom zagrożonym doświadczeniem przemocy i potrzebującym wsparcia psychicznego. Projekt dofinansowuje dzielnica Wola, dlatego skierowany jest on do jej mieszkanek.

Warunkiem dołączenia do grupy jest pełnoletniość.

Zajęcia będą obejmowały elementy pracy z ciałem i ruchem przy wsparciu dwóch doświadczonych psychoterapeutek. Uczestnictwo pomoże w rozwinięciu takich umiejętności jak: asertywność, stawianie granic, podniesienie poczucia własnej wartości i sprawczości, rozpoznawanie emocji. Umożliwi także wspólną wymianę doświadczeń.

Gdzie i kiedy odbywają się spotkania?

Spotkania odbywają się w poniedziałki w godzinach 19:00 - 21:00 w siedzibie Fundacji (Ożarowska 61 lokal U4).

Zapisy prowadzone są pod numerem telefonu 536 830 613.

 

Przeczytaj również: Weekend na Woli

W ten weekend: garażówka sąsiedzka, spacery historyczne, warsztaty tworzenia makramy i muzyka na żywo. Sprawdźcie!


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
KOMENTARZE
Autor komentarza: ciekawskiTreść komentarza: osiedle z 1 blokiem no ok 100 mieszkań z budynkiem w kształcie sześcianika to szczyt osiągnieć renomowanej firmy . A może trzeba zmienić plan do wybudowania blokowiska, działka trochę kosztowała a jeden bloczek się nie spina .Data dodania komentarza: 1.10.2024, 09:57Źródło komentarza: Zamiast mieszkań na wynajem powstaną deweloperskie. Kolejne osiedle powstanie na OdolanachAutor komentarza: JJBTreść komentarza: Może mieszkańcy chcą by 105 zahaczało a nie zachaczało o Odolany :)Data dodania komentarza: 31.08.2024, 11:41Źródło komentarza: Linia 105 zahaczy o Odolany. Burza po decyzji ZTM-uAutor komentarza: Robert M.Treść komentarza: Dlaczego dzisiaj (11.VIII.24) była muzyka latynoamerykańska zamiast zapowiadanej od dawna bałkańskiej?Data dodania komentarza: 11.08.2024, 19:45Źródło komentarza: Koncerty w Parku SzymańskiegoAutor komentarza: Leo56Treść komentarza: Jaką jesteście Gazetą Woli skoro zdjęcie pod mapką dotyczy Urzędu Skarbowego przy ulicy Jagiellońskiej a to Praga Północ? Nikt tego nie weryfikował, czyli nikt tego nie czyta data artykułu 25.10.2022 13:02 mój wpis 13.07.2024Data dodania komentarza: 13.07.2024, 17:23Źródło komentarza: Na Anielewicza pawilony usługowe jak na Jana Pawła? Określi to plan miejscowyAutor komentarza: LlTreść komentarza: Super artykuł!Data dodania komentarza: 28.06.2024, 22:32Źródło komentarza: Pełna kontrastów ulica Żelazna i jej historia...Autor komentarza: LlTreść komentarza: Poprosimy historię ulicy ZłotejData dodania komentarza: 26.06.2024, 21:27Źródło komentarza: Pełna kontrastów ulica Żelazna i jej historia...