Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 5 kwietnia 2025 07:46
Reklama

Zguba w metrze - co robić?

Codziennie tysiące pasażerów korzysta z warszawskiego metra, podróżując w celach służbowych, edukacyjnych i towarzyskich. Niestety, w biegu i codziennym pośpiechu zdarza się, że zostawiamy rzeczy w pociągach lub na peronach. Dobre wieści – istnieje sposób na odzyskanie zgubionych przedmiotów.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jak odzyskać zagubiony w metrze przedmiot,
  • ile mamy na to czasu,
  • co najczęściej gubią pasażerowie.

Pierwszym krokiem jest kontakt z Punktem Odbioru Rzeczy Znalezionych na stacji metra Stadion Narodowy. Wystarczy zadzwonić pod numer (22) 655-42-42 lub napisać na adres [email protected]. Pracownicy metra są gotowi pomóc w zlokalizowaniu i odzyskaniu zguby.

Jednak jeszcze lepsza opcja to samodzielne odwiedzenie Punktu Odbioru Rzeczy Znalezionych na antresoli stacji M2 Stadion Narodowy. To tu trafiają przedmioty, które podróżujący zostawili w pociągach lub na peronach. Punktu można odwiedzać od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-15:00.

Co roku trafia tu aż około 2900 przedmiotów. Większość z nich udaje się oddać właścicielom. Są to zazwyczaj telefony, klucze oraz różnego rodzaju elektronika. Ale zdarzają się też niesamowite przypadki – od hulajnóg po ręcznie wykonane deskorolki.

Co dzieje się z przedmiotami, które nie znajdują właściciela? Część trafia do Biura Rzeczy Znalezionych przy ul. Dzielnej 15, gdzie mogą czekać na swoich właścicieli. Część, szczególnie te o mniejszej wartości, jest niestety utylizowana.

Przechowuje się tu rzeczy, które zostawiliśmy w pośpiechu – dokumenty, telefony, zegarki czy portfele. W roku 2022 liczba zgubionych przedmiotów sięgnęła 9400. To oznacza, że metro jest wręcz skarbnicą rzeczy znalezionych. Pracownicy biura starają się odnaleźć właścicieli, dzwoniąc pod numery telefonów lub kontaktując się mailowo.

Aby odebrać swoje zgubione dobra, wystarczy dostarczyć dowód zakupu lub inny dokument potwierdzający własność. Jeśli taki dokument nie jest dostępny, opis zguby i jej szczególne cechy są wystarczające.

Zachęcamy do śledzenia terminów, bo przedmioty przechowywane są przez dwa lata. Po tym czasie, jeśli nie zostaną odebrane, przechodzą na własność znalazcy.

Niektóre nieodebrane przedmioty znajdują jednak szczęśliwe zastosowanie. W ramach akcji inicjowanej przez Młodzieżową Radę m.st. Warszawy, 146 tabletów i 41 laptopów znalazło nowych właścicieli wśród warszawskich uczniów. Warto więc pamiętać o Punkcie Odbioru Rzeczy Znalezionych – to miejsce, gdzie zgubione stają się znalezione."

 

Przeczytaj również: Miejsce Pamięci na Cytadeli zamienia się w ruinę

OBCHODY ŚWIĘTA WOJSKA POLSKIEGO SĄ CO ROKU POMPATYCZNE. DEFILADA ŻOŁNIERZY, DEFILADA POWIETRZNA, ZMIANA WARTY HONOROWEJ, REKONSTRUKCJE BITEW, A TAKŻE NIEDAWNE OTWARCIE MUZEUM WOJSKA POLSKIEGO. CZY TO JEDNAK ZNACZY, ŻE PAMIĘĆ O BOHATERA


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: SąsiadTreść komentarza: Czy to artykuł sponsorowany, albo napisane przez Dyrektora? Ps. Na Działdowskiej działy się równie ciekawe rzeczy wcześniej.Data dodania komentarza: 12.03.2025, 13:55Źródło komentarza: Wolskie Centrum Kultury – siedem lat dynamicznego rozwojuAutor komentarza: Mieszkaniec WoliTreść komentarza: Byłem na miejscu zdarzenia i nagrywałem od momentu przyjazdu pierwszych wozów strażackich. Zapraszam do obejrzenia https://youtu.be/jTGIRuREhfQData dodania komentarza: 12.03.2025, 08:24Źródło komentarza: Pożar Składowiska na WoliAutor komentarza: JustynaTreść komentarza: Ja bym tu poza ulicą Jana Kazimierza jeszcze dodała monitoring w tym przejściu podziemnym pieszym pod Wolską na wysokości Redutowej. Tam już "szaleją" wandale malując ten tunel po remoncie a i wieczorami nie jest tam zbyt przyjemnie chodzić z tych przystanków do domu.Data dodania komentarza: 11.03.2025, 12:31Źródło komentarza: Nowe kamery na Woli H Autor komentarza: RedakcjaTreść komentarza: Oczywiście, proszę przesłać na e-mail: [email protected]Data dodania komentarza: 28.02.2025, 11:02Źródło komentarza: Mistrzowie parkowania #42. Na zakazie, na trawniku, na chodnikuAutor komentarza: ATreść komentarza: Czy można przesyłać swoje zdjęcia do publikacji?Data dodania komentarza: 14.02.2025, 11:40Źródło komentarza: Mistrzowie parkowania #42. Na zakazie, na trawniku, na chodnikuAutor komentarza: Anna SzostakTreść komentarza: Uważam, że najbardziej potrzebny jest remont ulicy Obozowej.Data dodania komentarza: 3.02.2025, 22:52Źródło komentarza: Dwie ulice na Kole przejdą modernizację. A co z pozostałymi? – pytają mieszkańcy.
Reklama
Reklama