Nadchodzi weekend i kolejna porcja okazji do spędzenia katywnie weekendu. Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy listę, w której znajdziecie najciekawsze i bezpłatne wydarzenia na Woli!
Muzyka na żywo w KinoGram
W piątek na scenie KinoGram wystąpi Justyna Sprawka. To wokalistka, pianistka, absolwentka Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Ukończyła Szkołę Muzyczną II stopnia w klasie fortepianu oraz Akademię Muzyczną na Wydziale Dyrygentury Chóralnej i Edukacji Muzycznej. Laureatka oraz zwyciężczyni wielu festiwali piosenki francuskiej, angielskiej i poezji śpiewanej. Brała udział w warsztatach wokalnych u Elżbiety Zapendowskiej i Grażyny Łobaszewskiej. Pracuje jako trener wokalny w prywatnych placówkach. Lubi kolorować rzeczywistość za pomocą dźwięków.
Na scenie towarzyszyć jej będzie Krzysztof Jarosz, czyli gitarzysta i producentem muzyczny z Warszawy, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach. Instrumentalista występuje jako muzyk sesyjny oraz pod pseudonimem Maxx Gitaris grając w najlepszych klubach w Polsce. Współpracował m.in. z takimi artystami jak Zbigniew Wodecki, Krystyna Prońko, Christopher Linard Jackson. Do jego osiągnięć zalicza się wygrana w konkursie na najlepsze solo podczas festiwalu Guitar Silesia w 2013 roku.
Kiedy? – Piątek, 22 kwietnia o godz. 18.00
Gdzie? - Fabryka Norblina
Po Woli do woli 12 | W zdrowym domu zdrowy lud. Osiedle TOR na Kole | spacer
Po Woli do woli na stałe wpisało się w kalendarz wydarzeń. To impreza organizowana już po raz 12. Organizatorzy zapowiadają spacery, wycieczki rowerowe, grę miejską oraz wycieczkę "Ogórkiem"!
Tematem przewodnim tegorocznego cyklu są osiedla mieszkaniowe na Woli. Pierwsze wydarzenie z cyklu rozpocznie się od poznania bliżej osiedla TOR na Kole.
„Modernistyczne osiedla na Kole są przykładem na to, jak nowoczesną myśl w architekturze spod znaku Le Corbusiera, wcielali w życie nasi rodzimi, awangardowi projektanci. Pierwsze z tych osiedli - osiedle TOR wyróżnia nie tylko modernistyczna forma, ale także cały program społeczny – integralna część tego projektu. Podczas spaceru przyjrzymy się temu przedwojennemu osiedlu. Poszukamy bloku na które spadły pierwsze bomby, jakie Niemcy zrzucili na Warszawę 1 września 1939 r. Zobaczymy czym się różniły dwie kolonie tego osiedla. Dowiemy się czym jest Karta Ateńska i jaki mogła mieć wpływ na projekt osiedla TOR” – czytamy w zapowiedzi wydarzenia.
Kiedy? – Sobota, 23 kwietnia o godz. 11.00
Gdzie? – Zbiórka: Dom Społeczny, Obozowa 8
Skarpa Wiślana i strumienie dawnej Warszawy. Spacer z Tomaszem Krzywickim
To wydarzenie towarzyszące wystawie w Muzeum Woli poświęconej warszawskim rzekom.
„Ponad 700 lat temu istnienie strumieni i rzek, polodowcowych jeziorek, mokradeł i bagien czyniło teren obecnej Warszawy na tyle wartościowym, by zbudować tu gród. W kolejnych wiekach cieki były wykorzystywane jako źródła wody pitnej dla ludzi i zwierząt, pozwalały utrzymać higienę, były siłą napędową, ale i miejscem odprowadzania nieczystości. Podczas spaceru, dowiemy się jak przebiegał i dlaczego zniknął strumień Dunaj. Dowiemy się czym była Góra Gnojna i jak Warszawiacy radzili sobie z niedoborami wody. Idąc do Mariensztatu opowiemy o strumieniach które spływały w pobliżu Zamku Królewskiego i dalej poznamy wąwóz ulicy Karowej, by zakończyć opowieścią o źródłach w parku Kazimierzowskim i ulicy Oboźnej” – zapowiadają organizatorzy.
Spacer poprowadzi Tomasz Krzywicki, geolog i kartograf. Na wydarzenie obowiązuje wstęp płatny 5 złotych. Bilety są dostępne na stornie bilety.muzeumwarszawy.pl/. Limit osób: 30.
Kiedy? – Niedziela, 24 kwietnia o godz. 11.00
Gdzie? – Zbiórka na ulicy Mostowej przy wejściu do Starej Prochowni
Przez Syberię i wolską Wyspę Muzeów do XIX Dzielnicy i na Dziki Zachód [spacer bez zapisów]
Niedzielny spacer z przewodnikiem będzie poprowadzony przez dawne tereny dworca towarowego, zwane wówczas Syberią ze względu na liczne niebezpieczeństwa tam czyhające oraz tereny pofabryczne, gdzie mieściła się mieściła się Warszawska Spółka Akcyjna Budowy Parowozów, a po wojnie zakłady Waryńskiego. Na trasie wycieczki będzie aż sześć muzeów.
Spacer nie jest biletowany, ale na zakończenie mile widziany jest napiwek.
Kiedy? – Niedziela, 24 kwietnia o godz. 15.00
Gdzie? - ul. Grzybowska 80/82 (róg ul. Towarowej - kamień Gałczyńskiego przy biurowcu Kolmexu)
Otwarcie wnętrz wagonów
W Stacji Muzeum będzie można oglądać wnętrza nietypowych wagonów. Do zwiedzania udostępniony zostanie wagon salonowy serii Ashx 01, artyleryjski, bagażowo-pocztowy i wagon motorowy.
Wejście do wagonów odbywa się w ramach biletu wstępu do Stacji Muzeum.
Kiedy? – Niedziela, 24 kwietnia o godz. 10.00
Gdzie? – Stacja Muzeum
Napisz komentarz
Komentarze