Jeszcze do niedawna boisko w południowej części Parku Sowińskiego nie zachęcało do jakiejkolwiek aktywności fizycznej. Betonowa, dziurawa nawierzchnia nie nadawała się do użytku i nie spełniała obecnych standardów bezpieczeństwa. Sprawę w swoje ręce wzięli mieszkańcy, którzy projekt modernizacji boiska złożyli do budżetu obywatelskiego. Pomysł okazał się zwycięski, dzięki czemu w zeszłym roku boisko zostało odnowione. Do inwestycji dołożył się też samorząd województwa.
– Wyremontowane w zeszłym roku boisko to inwestycja sfinansowana w ramach budżetu obywatelskiego, na którą przeznaczyliśmy blisko 470 tys. złotych – mówi Krystian Wilk, Radny Dzielnicy Wola – Trzysta tysięcy udało się pozyskać od Samorządu Województwa Mazowieckiego – dodaje Wilk.
Nowo wybudowane boisko ma wymiary 29 metrów na 18 metrów. Posiada też pełnowymiarowe place do gry w siatkówkę, koszykówkę i badmintona. Całość została pokryta bezpieczną nawierzchnią oraz uzupełniona koszami na śmieci i ławkami. W efekcie nieużywana przestrzeń stała się atrakcyjnym miejscem do uprawiania sportu oraz do odpoczynku.
Recepta na oszczędność. Światło włączane przez mieszkańców
To jednak nie koniec starań o zmianę tego miejsca. Jesienią na boisku zostaną zamontowane latarnie, dzięki którym zwiększy się dostępność boiska po zmroku. Jak informuje burmistrz, guzik, który umożliwi uruchomienie oświetlenia będzie mógł nacisnąć każdy. Włączone przez użytkowników i użytkowniczki boiska światło palić się będzie tylko przez określony czas i jedynie po zmroku, co ma uchronić dzielnicowy budżet przed zbędnymi wydatkami. Kiedy możemy spodziewać się oświetlenia? Wolski ratusz podpisał umowę w połowie czerwca, a wykonawca powinien zrealizować prace w ciągu maksymalnie pięciu miesięcy. Oznacza to, że nowoczesne lampy powinny pojawić się w parku do końca listopada.
– W ramach inwestycji firma Michał Kot Kreatorzy Zieleni zamontuje wokół boiska 6 energooszczędnych latarni LED oraz doprowadzi do nich zasilanie – mówi Robert Rafałowski, zastępca burmistrza Woli. – Drugim zadaniem będzie rozbetonowanie sąsiedztwa i posadzenie labiryntu z krzewów cisu, przez który będą przebiegać nowe ścieżki parkowe, wykonane z nawierzchni mineralnej – dodaje Rafałowski. Całość kosztować będzie nieco ponad 429 tys. złotych.
Napisz komentarz
Komentarze