Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 24 listopada 2024 14:15

Na Woli pełno atrakcji! Zapowiedź nadchodzących wydarzeń

Otwarte Warsztaty Pszczelarskie, koncert "Ponad Nocą", występ Klubu Komediowego oraz II Wolski Festiwal StreetFoodu, to tylko niektóre z atrakcji, które czekają na mieszkanki i mieszkańców Woli.

EKOsystem: Otwarte Warsztaty Pszczelarskie

Otwarte Warsztaty Pszczelarskie przeznaczone są dla wszystkich ciekawych, co właściwie robią pszczoły w Parku Księcia Janusza? Prowadzą je doświadczeni pszczelarze z Pasieki Edukacyjnej. Nie zapomnijcie założyć ubrań z długimi rękawami, długimi nogawkami i krytych butów. W razie deszczu warsztaty mogą być odwołane. Koło Pszczół zaprasza do miodowego kręgu!

Kiedy? – Czwartek, 11 maja o godz. 16.00
Gdzie? - https://bit.ly/kolopszczol

Gotz / "Ponad nocą" w hołdzie Irenie Sendlerowej i ofiarom Powstania w Getcie Warszawskim

W przeddzień 15. rocznicy śmierci Ireny Sendlerowej oraz kilka dni przed 80. rocznicą upadku Powstania w Getcie Warszawskim odbędzie się wyjątkowy koncert zatytułowany "Ponad Nocą". Projekt ten jest hołdem dla Ireny Sendlerowej, a jego inicjatorem, aktorem scen Warszawy i Łodzi oraz wokalistą, jest Artur Gotz.

Koncert składać się będzie z dwóch części, które będą się wzajemnie przeplatały. Pierwsza część to prezentacja utworów muzycznych, w tym piosenek do wierszy wojennych poetów, których muzykę stworzył Artur Gotz. Podczas występu zabrzmią również kompozycje Zygmunta Koniecznego, z którym Gotz współpracuje od wielu lat. Druga część koncertu to aktorskie interpretacje tekstów, wspomnień i listów samej Ireny Sendlerowej.

Irena Sendlerowa, znana jako polski Oskar Schindler i Matka Dzieci Holocaustu, podczas II wojny światowej uratowała 2,5 tysiąca żydowskich dzieci z getta warszawskiego, wywożąc je i ukrywając w polskich rodzinach, sierocińcach oraz klasztorach. Dzięki jej meticulicznym zapisom ukrytym w butelkach, zachowały się nazwiska ocalonych, a ich tożsamość nie została zagubiona.

Wstęp na wydarzenie jest darmowy.

Kiedy? - Czwartek, 11 maja o godz. 19.00
Gdzie? – Wolskie Centrum Kultury

Występ Klubu Komediowego w Ogrodach Ulricha - „Rozmowa o pracę”

Już 11 maja rusza cykl czwartkowych spektakli Klubu Komediowego w Ogrodach Ulricha, gdzie najzabawniejsi warszawscy komicy zapewnią publiczności wieczory pełne śmiechu i rozrywki. Ta nowa atrakcja, po muzyce na żywo, Pub Quizie i warsztatach DIY, będzie dostępna w food hallu, mieszczącym się na granicy Woli i Bemowa.

Klub Komediowy to pierwszy i jedyny tego typu koncept w Polsce, który zdobył uznanie dzięki przezabawnym spektaklom łączącym różne gatunki komedii, takie jak teatr improwizowany, kabaret literacki i stand-up. Ich występy odbywają się na warszawskiej scenie teatralno-klubowej. Prezentują unikalne formaty i spektakle, które są ich oryginalnymi produkcjami, takie jak "Żony Wilanowa", "Musical improwizowany", "Dubbingi niszczą" i wiele innych. Klub Komediowy eksperymentuje i czerpie inspirację zarówno z polskiej kultury, jak i tradycji amerykańskich comedy cellar, prezentując to, co najciekawsze w niezależnej komedii. Teraz występy Klubu będą odbywać się w wybrane czwartki również na scenie Ogrodów Ulricha. Pierwszy z nich, zatytułowany "Rozmowa o pracę", odbędzie się już 11 maja o godzinie 20:00.

Kiedy? – Czwartek, 11 maja o godz. 20.00
Gdzie? – Ogrody Ulricha

II Wolski Festiwal StreetFoodu x Start Sezonu

Przed nami "II Wolski Festiwal Streetfoodu. To będzie prawdziwe kulinarne święto dla smakoszy.

„Będziemy Was karmić wszystkim co najlepsze! Już się cieszcie na wyjątkowe przysmaki, takie jak pyszne burgery, aromatyczne tortille, chrupiący bekon, puszyste naleśniki i wiele, wiele innych przysmaków! Każdy znajdzie coś dla siebie!” – zapowiadają organizatorzy.

Na miejscu będą również konkursy, strefa chilloutu, atrakcje dla najmłodszych i zumba.

Kiedy? – Piątek, 12 maja o godz. 15.00
Gdzie? – Park Szymańśkiego

“Zapomniane cienie. Opowieść o getcie. Ukrywający w bunkrach mają głos.

W niedzielę odbędzie się spacer po terenie byłego getta. W czasie spaceru licencjonowana przewodniczka po Warszawie, Marysia, opowie o historii getta warszawskiego i jego mieszkańcach.

Podczas spaceru Marysia przedstawi genezę powstania zamkniętej dzielnicy oraz podzieli się historiami o losach żydowskich mieszkańców getta. Odkryje również tajemnice codziennego życia w getcie oraz okresu nadziei na przetrwanie. Nie zabraknie także informacji o tragicznej Wielkiej Akcji Likwidacyjnej, która miała miejsce w dniach od 22 lipca do 21 września 1942 roku. Przewodniczka poruszy również temat cywilów, którzy odważyli się sprzeciwić okupantowi.

Spacer będzie prowadzony szlakiem upamiętnień bohaterskich "gruzowców", którzy poświęcili swoje życie dla ratowania innych.

Spotkanie rozpocznie się przy bramie do Ogrodu Krasińskich na Starych Nalewkach. Czas trwania spaceru szacowany jest na około 2 godziny. Udział w spacerze jest bezpłatny, jednak organizatorzy będą wdzięczni za dobrowolne napiwki po zakończeniu.

Kiedy? – Niedziela, 14 maja o godz. 11.00
Gdzie? – zbiórka przy bramie przy bramie do Ogrodu Krasińskich na Starych Nalewkach


otwarte-warsztaty-pszczelarskie

otwarte-warsztaty-pszczelarskie

sendlerowa

sendlerowa

rozmowa-o-prace

rozmowa-o-prace

foodtracki

foodtracki

spacer-getto

spacer-getto

wydarzenia na woli sm

wydarzenia na woli sm

wyd na wol sm

wyd na wol sm

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

KOMENTARZE
Autor komentarza: MuranowiankaTreść komentarza: Co z miejscami parkingowymi przy ul Esperanto? Mieszkańcy wielu bloków nie mają możliwości parkowania na wydzielonym miejscu przy bloki bo zabudowa z prlu na to nie pozwala. Również np. stary podest który jest w uliczce wewnetrznej bloku należy do moasta, walają się tam śmieci, ale chyba jest tam ujęcie wody...Patrząc na ten plan wygląda, że od strony Esperanto będą wjazdy na osiedle. Już nie mówię o tym, że Esperanto jest zatłoczone, bo zaraz przy Kliffor jest szkoła podstawowa, a tam gdzie ma być planowane wydłużenie miłej jest liceum i po przeciwnej stronie żłobek. Jest to wspaniała dzielnica i znalazł biznesmen sposób na zdegradowanie urokliwego Muranowa.Data dodania komentarza: 22.10.2024, 20:21Źródło komentarza: Pierwszy krok w stronę rozbiórki Klifu. Na ile to realne?Autor komentarza: Bożena WróblewskaTreść komentarza: Brak osiedli na KoleData dodania komentarza: 19.10.2024, 19:05Źródło komentarza: Najlepsze miejsca na Woli. To one budują charakter dzielnicyAutor komentarza: ArcziTreść komentarza: Kurwa by się wzięli za tych złodziei z rządu , gościa na bazarze nie chroni immunitetData dodania komentarza: 19.10.2024, 07:16Źródło komentarza: Działania Policji na wolskim bazarzeAutor komentarza: maniekTreść komentarza: Wizja lokalna? Akurat nic nie będzie w tym czasie kurzyć, hałasować, trąbić, łomotać, pędzić, blokować, wymuszać... no chyba przez przypadek :)Data dodania komentarza: 17.10.2024, 15:53Źródło komentarza: Jaka przyszłość ciężarówek na Odolanach?Autor komentarza: ciekawskiTreść komentarza: osiedle z 1 blokiem no ok 100 mieszkań z budynkiem w kształcie sześcianika to szczyt osiągnieć renomowanej firmy . A może trzeba zmienić plan do wybudowania blokowiska, działka trochę kosztowała a jeden bloczek się nie spina .Data dodania komentarza: 1.10.2024, 09:57Źródło komentarza: Zamiast mieszkań na wynajem powstaną deweloperskie. Kolejne osiedle powstanie na OdolanachAutor komentarza: JJBTreść komentarza: Może mieszkańcy chcą by 105 zahaczało a nie zachaczało o Odolany :)Data dodania komentarza: 31.08.2024, 11:41Źródło komentarza: Linia 105 zahaczy o Odolany. Burza po decyzji ZTM-u