Wydarzenia na Woli w najbliższych dniach to m. in. wystawy lokalnej sztuki, wykłady o historii Osiedla za Żelazną Bramą, czy spektakl inspirowany "Titaniciem". W nadchodzący weekend czeka nas także wiele innych atrakcji.
Finisaż wystawy malarstwa Małgorzaty Sanchez
Małgorzata Sanchez pisze o sobie: „żyje równolegle w dwóch światach – fantastycznym i rzeczywistym. W drugim dlatego, że nie ma wyboru”. Podczas wydarzenia będzie można obejrzeć pracę artystki oraz wysłuchać rozmowy o sztuce i literaturze: Spróbujemy odkryć przed Wami te dwa światy. Ciekawi nas w jaki sposób one się przenikają. Chcemy poznać jej techniki tworzenia i porozmawiać o utworach literackich, które są publikowane i otrzymują nagrody - piszą organizatorzy.
Kiedy? - Czwartek, 23 marca o godz. 18:00
Gdzie? - Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 14 "Fantasmagoria", ul. Młynarska 35A
Teatr Inaczej:"Jack & Rose"
Spektakl inspirowany filmem "Titanic", w reżyserii Adriana Luzara.
Takie uczucie w prawdziwym życiu zdarza się rzadko. Częściej można oglądać je w kinie. Oni jednak mieli szczęście. Marysię i Kubę trafiła strzała Amora. Niespodziewanie. Od pierwszego wejrzenia. Na zabój – tak jak w przypadku bohaterów ich ulubionego filmu. Wspólne dwa lata minęły równie ekscytująco jak dzień na Titanicu, w rytm romantycznego przeboju Celine Dion. Lecz i oni natrafili na górę lodową, która brutalnie przerwała ich związek. Na szczęście oboje wyszli z tego cało. Choć pokiereszowani. Po roku – nadal z otwartymi ranami – spotykają się…
Stare emocje szybko dochodzą do głosu, a atmosfera ochładza się gwałtowniej niż woda w Atlantyku. Zatonięcie tej relacji wydaje się nieuniknione. Czy na słynnej szafie starczy miejsca dla obojga czy ktoś pójdzie na dno razem z dawną miłością? - tak spektakl opisują jego twórcy.
Czas trwania: 70 minut
Spektakl dedykowany widzom powyżej 16. roku życia. Pojawiają się w nim sceny o charakterze erotycznym i wulgaryzmy.
Kiedy? - Piątek, 24 marca o godz. 19:30
Gdzie? - Wolskie Centrum Kultury, ul. Działdowska 6
Wola mniej znana – cykl wykładów o historii dzielnicy
Gdzie znajdowało się największe centrum handlowe przedwojennej Warszawy? Czy bloki osiedla Za Żelazną Bramą przetrwałyby wybuch bomby atomowej? Felietony o gwarze warszawskiej pisano w ortografii wujka Wątróbki czy cioci Golonki? Jak Jelonki szły po Górce? W jaki sposób wieś Wielka Wola z puszczy zmieniła się w miejską dżunglę? Odpowiedzi na te i inne pytania co tydzień można poznać podczas cyklu wykładów o historii dzielnicy Wola.
W tym tygodniu Patrycja Jastrzębska opowie o Osiedlu za Żelazną Bramą. Wstęp jest bezpłatny.
Kiedy? – Piątek, 24 marca o godz. 17:00
Gdzie? – MAL “Kotłownia”, ul. Jana Olbrachta 9
Zasiedzenie / Ferment XR
Wystawa prac Mateusza Kowalczyka to m. in. zapis jego relacji z Wolą i osiedlem Koło. Eksperymentalne opracowanie wspomnień mieszkanek i mieszkańców pozwala artyście w oryginalny sposób opowiedzieć o przestrzeni okolicznych osiedli, ich detalach architektonicznych, przekształceniach i lokalnych historiach związanych z kulturą klubową, dzieciństwem, handlem czy ogrodnictwem.
Tytułowy akronim XR (eXtended reality) odnosi się do mnogości technologii immersyjnych, w których zostały stworzone prace prezentowane na wystawie: wideo 360, aplikacje AR (rozszerzonej rzeczywistości), przestrzenie wirtualne oparte o platformę Mozilla Hubs oraz doświadczenia VR (wirtualnej rzeczywistości) w sześciu stopniach swobody (6DOF).
Dwudniową prezentację prac Mateusza Kowalczyka zainauguruje dyskusja, w której udział wezmą osoby eksperckie z obszaru sztuk wizualnych i mediów immersyjnych.
Kiedy? - Sobota i niedziela, 25-26 marca od godz. 12:00
Gdzie? - Muzeum Szklanych Domów, ul. Obozowa 85
Jednokrotni: spotkanie i koncert Andrzeja Cieplińskiego
Gościem Ani Karpowicz w ramach cyklu Jednokrotni będzie klarnecista Andrzej Ciepliński. To jeden z najciekawszych klarnecistów młodego pokolenia, aktywnie koncertuje jako solista i kameralista. Jego ostatnia płyta „Irrberge” nagrana wraz z pianistą Tymoteuszem Biesem, jest świetnym przykładem współpracy, przekraczającej granice gatunków sztuki.
Rozmowa poruszy tematy, czy można być solistą grając na instrumencie dętym, jaka jest droga instrumentu orkiestrowego poza orkiestrą i jak to jest wędrować po mazurskich wzgórzach.
Wydarzenie jest biletowane.
Kiedy? - Sobota, 26 marca o godz.16:00
Gdzie? - Dom Społeczny, ul. Obozowa 85
Wiosenne Kogutki - warsztaty
Warsztaty pt. ,,Wiosenne kogutki" w ramach Wolskiej Akademii Seniora.
Zapisy pod numerem: 575-920-713 lub [email protected]. Ilość miejsc ograniczona.
Kiedy? - Poniedziałek, 27 marca o godz. 14:00
Gdzie? - MAL "Kotłownia", ul. Jana Olbrachta 9
Napisz komentarz
Komentarze