Wydarzenia na Woli w tym tygodniu to dwa koncerty, kobiecy, zmysłowy spektakl, święto padla oraz ostatni wykład z cyklu "Wolska włóczęga".
Wolska Włóczęga: Sześć stóp pod ziemią. Sanitarna historia Woli
Ostatni w tym sezonie wykład w ramach cyklu Wolska Włóczęga poświęcony będzie sanitarnej historii Woli.
Janusz Dziano opowie o trudnym procesie włączania wiejskich terenów Woli do miasta i podłączaniu wolskich ulic i domów do urządzeń miejskich. W międzywojniu jedynie planowano system kanalizacji dla obszaru za ulicą Towarową i Okopową. Podczas wykładu uczestnicy dowiedzą się, jak wyglądało życie w mieście zanim zbudowano kanalizację, jak wyglądała budowa wodociągów Lindleya i jakie realne zmiany przyniosła ona Warszawie.
Kiedy? - Czwartek, 17 listopada o godz. 17:30
Gdzie? - Muzeum Woli, ul. Srebrna 12
„Pieśni patriotyczne” - koncert zespołu Mazowsze
Zespół Mazowsze to jeden z największych na świecie zespołów artystycznych sięgających do bogactwa narodowych tańców, piosenek, przyśpiewek i obyczajów. Z uwagi na ogromne bogactwo repertuarowe, „Mazowsze” powszechnie uznawane jest za zespół narodowy.
Podczas ponadgodzinnego występu zespołu usłyszymy pieśni patriotyczne, które towarzyszyły Polakom już od czasów Księstwa Warszawskiego.
Wstęp na koncert jest bezpłatny, ale z uwagi na ograniczenia architektoniczne obiektu, liczba miejsc jest ograniczona. Wejściówki do odbioru w dniu koncertu, przed Kościołem od godz. 17:00.
Kiedy? - Piątek, 18 listopada o godz.
Gdzie? - kościół św. Józefa Oblubieńca NMP, ul Deotymy 41
Wenus – Scena dla Wszystkich
"Wenus. Czytaj mój taniec" to wielowymiarowy, bardzo kobiecy projekt, który łączy taniec, poezję, muzykę i sztuki wizualne. Mitologiczna Wenus nabiera dla autorki nowego znaczenia - jest nie tylko symbolem piękna, ale też siły i odrodzenia. Staje się archetypem kobiety samoświadomej, wyzwolonej, akceptującej w pełni swoją cielesność.
Projekt z jednej strony staje się metaforyczną opowieścią o podążaniu własną drogą i mierzeniu się z kobiecymi archetypami. Z drugiej jest też próbą odpowiedzenia na pytania czym są „poezja ruchu” i „mowa ciała”.
Kiedy? - Piątek, 18 listopada o godz. 19:00
Gdzie? - Dom Społeczny Obozowa 85
Święto padla w Westfield Arkadia
Już od 14 listopada można uczestniczyć w bezpłatnych treningach padla i korzystać z bezpłatnego kortu. Reprezentacja Polski rozgrywa także mecze pokazowe.
Jednak ostatnie 2 dni będą stały pod znakiem międzynarodowego turnieju padla - w piątek i sobotę wezmą w nim udział drużyny z Czech, Niemiec, Węgier oraz Polski. Będą także spotkania z gośćmi specjalnymi i spotkania ze sportowcami oraz dziennikarzami.
Kiedy? - Do niedzieli, 19 listopada
Gdzie? - Westfield Arkadia, al. Jana Pawła II 82
Muzyka poważna na Woli
Z okazji świąt listopadowych Fundacja Promocji Twórczości Amatorskiej "Cantica" zaprasza na koncert muzyki poważnej: "Voca me cum benedictis" - "Requiem" G. Faure i "Requiem" Stanisława Moniuszko.
Wystąpią: Magdalena Schabowska – sporan, Magdalena Pluta – alt, Jacek Szponarski – tenor, Michal Justa – bas, Piotr Stawarski – organy i Warszawski Chór Międzyuczelniany pod dry. Borysa Somerschafa.
Kiedy? - Niedziela, 20 listopada o godz. 19:00
Gdzie? - kościół św. Andrzeja Apostoła, ul. Chłodna 9
Napisz komentarz
Komentarze