Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 23 listopada 2024 09:48

Wydarzenia na Woli. Wystawa o latach 90., przejażdżka ogórkiem i koncert niepodległościowy

W tym tygodniu czekają bardzo różnorodne wydarzenia na Woli. Będzie można wrócić do codzienności lat 90. na osiedlu Koło, wysłuchać wykładu o wielokulturowej historii Woli, przejechać przez dzielnicę ogórkiem, wybrać się na koncert lub projekcję filmu.

Chłopaki i dziewczyny z osiedla - mikrowystawa

Wolskie Centrum Kultury zaprosiło mieszkańców i mieszkanki, aby podzielili się swoimi wspomnieniami o dorastaniu w latach 90. oraz prywatnymi zdjęciami, które pokazują, jak spędzali wtedy czas w przestrzeni osiedla Koło.

Wystawa to finał cyklu wydarzeń w Domu Społecznym Obozowa 85. Można już ją zwiedzać od 8 listopada.

Kiedy? - Do 30 listopada
Gdzie? - Dom społeczny Obozowa 85

Wolska Włóczęga: Archipelag czy tygiel? Wola wieloreligijna - wykład

Historię Woli przez pryzmat wieloreligijności i wielokulturowości opowiadał będzie Janusz Dziano - miłośnik historii Woli i współtwórca portalu "Jestem z Woli". Nie pominie „Jego Wysokości Kercelaka”, gdzie handel łączył wszystkich oraz śladów innych kultur widocznych po dziś dzień w tkance miasta i gwarze warszawskiej.

Bilety w cenie 5 zł do kupienia w kasie biletowej lub online.

Kiedy? - Czwartek, 10 listopada o godz. 17:30
Gdzie? - Muzeum Woli, ul. Srebrna 12

Ogórkiem Po Woli – śladami Felińskiego

Z okazji 200. urodzin św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, Fundacja AVE zaprasza na wycieczki zabytkowym ogórkiem po Woli i okolicy. Uczestnicy i uczestniczki poznają miejsca i historie związane z tą historyczną postacią. Wycieczka potrwa około 3 godzin.

Obowiązuje rezerwacja miejsc przez stronę Fundacji Ave.

Kiedy? - Piątek, 11 listopada o godz. 10:30 i 13:30 oraz sobota, 12 listopada o godz. 14:30
Gdzie? - Początek wycieczki przed ratuszem, al. Solidarności 90

Contra Targovicam - XIV Koncert Niepodległości

W repertuarze koncertu są m. in. hybrydowe aranżacje polskich pieśni wojskowych i patriotycznych oraz kompozycje współczesne. Dopełnieniem repertuaru historycznego będzie współczesna kompozycje instrumentalne Contra Targovicam oraz Zdrada. Na zakończenie artyści wspólnie z publicznością zaśpiewają Mazurek Dąbrowskiego.

Kiedy? - Piątek, 11 listopada o godz. 20:00
Gdzie? - Sala pod Libertorem, Muzeum Powstania Warszawskiego, ul. Grzybowska 79

Pan Kleks. Wojna i miłość - Film w Izbie Pamięci

Film opowiada o jednym z najsłynniejszych polskich poetów, Janie Brzechwie, poprzez pryzmat jego wielkiej i nieszczęśliwej miłości do Janiny Magajewskiej, z powodu której autor wielokrotnie znajdował się w tarapatach.

Film pokaże kulisy życia w okupowanej Warszawie, a także przybliży historię powstania uwielbianej przez wszystkie dzieci książki „Akademia Pana Kleksa”.

Gościem specjalnym wydarzenia będzie reżyser dzieła, Włodek Jurków. Opowie o kulisach powstawania filmu, przybliży życiorys Jana Brzechwy, a także odpowie na pytania widzów.

Darmowe bilety do pobrania online lub w kasie biletowej

Kiedy? - Sobota, 12 listopada o godz. 18:00
Gdzie? - Izba Pamięci przy Cmentarzu Powstańców Warszawy, ul. Wolska 168


image-4

image-4

image-5

image-5

image-7

image-7

image-8

image-8

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

KOMENTARZE
Autor komentarza: MuranowiankaTreść komentarza: Co z miejscami parkingowymi przy ul Esperanto? Mieszkańcy wielu bloków nie mają możliwości parkowania na wydzielonym miejscu przy bloki bo zabudowa z prlu na to nie pozwala. Również np. stary podest który jest w uliczce wewnetrznej bloku należy do moasta, walają się tam śmieci, ale chyba jest tam ujęcie wody...Patrząc na ten plan wygląda, że od strony Esperanto będą wjazdy na osiedle. Już nie mówię o tym, że Esperanto jest zatłoczone, bo zaraz przy Kliffor jest szkoła podstawowa, a tam gdzie ma być planowane wydłużenie miłej jest liceum i po przeciwnej stronie żłobek. Jest to wspaniała dzielnica i znalazł biznesmen sposób na zdegradowanie urokliwego Muranowa.Data dodania komentarza: 22.10.2024, 20:21Źródło komentarza: Pierwszy krok w stronę rozbiórki Klifu. Na ile to realne?Autor komentarza: Bożena WróblewskaTreść komentarza: Brak osiedli na KoleData dodania komentarza: 19.10.2024, 19:05Źródło komentarza: Najlepsze miejsca na Woli. To one budują charakter dzielnicyAutor komentarza: ArcziTreść komentarza: Kurwa by się wzięli za tych złodziei z rządu , gościa na bazarze nie chroni immunitetData dodania komentarza: 19.10.2024, 07:16Źródło komentarza: Działania Policji na wolskim bazarzeAutor komentarza: maniekTreść komentarza: Wizja lokalna? Akurat nic nie będzie w tym czasie kurzyć, hałasować, trąbić, łomotać, pędzić, blokować, wymuszać... no chyba przez przypadek :)Data dodania komentarza: 17.10.2024, 15:53Źródło komentarza: Jaka przyszłość ciężarówek na Odolanach?Autor komentarza: ciekawskiTreść komentarza: osiedle z 1 blokiem no ok 100 mieszkań z budynkiem w kształcie sześcianika to szczyt osiągnieć renomowanej firmy . A może trzeba zmienić plan do wybudowania blokowiska, działka trochę kosztowała a jeden bloczek się nie spina .Data dodania komentarza: 1.10.2024, 09:57Źródło komentarza: Zamiast mieszkań na wynajem powstaną deweloperskie. Kolejne osiedle powstanie na OdolanachAutor komentarza: JJBTreść komentarza: Może mieszkańcy chcą by 105 zahaczało a nie zachaczało o Odolany :)Data dodania komentarza: 31.08.2024, 11:41Źródło komentarza: Linia 105 zahaczy o Odolany. Burza po decyzji ZTM-u