Wydarzenia na Woli w najbliższy weekend to m. in. festiwal piwa, spektakl nowoczesnego cyrku, spacery i koncert. Sprawdź kiedy i gdzie się odbędą.
Festiwal Piwa im. Haberbuscha i Schielego
Browary Warszawskie chcą wspólnie uczcić piwowarskie tradycje Woli.
iwo w Warszawie warzy się od ponad 500 lat i to właśnie warszawska Wola była piwowarskim zagłębiem stolicy. W szczytowym XIX wieku przy samej ul. Grzybowskiej mieściło się aż 18 browarów! Najsłynniejszy z nich – browar Haberbuscha i Schielego (to od ich nazwisk pochodzi nazwa nowej warszawskiej ulicy – woonerfu przecinającego zabudowę współczesnych Browarów) był znany na cały świat. Mało kto wie, że Warszawa to właśnie tym dwóm panom zawdzięcza pojawienie się w mieście ogródków piwnych! Ich piwa zadziwiały świat aż do XX wieku.
Festiwal będzie trwał 3 dni, a w programie są m. in. gry, warsztaty, pokaz warzenia piwa i konkursy.
Kiedy? Od piątku do niedzieli, 23-25 września, różne godziny
Gdzie? - Browary Warszawskie, ul. Grzybowska 58
Świetliki – koncert
Świetliki to zespół (kiedyś) młodzieżowy o profilu słowno-muzycznym. Założony przez Marcina Świetlickiego i członków zespołu TRUPA WERTERA UTRATA w 1992 roku w Krakowie. Ideą, która przyświecała założeniu formacji, było stworzenie atrakcyjnej artystycznie formy prezentacji wierszy pana Marcina, których mroczne piękno i żarliwość, wykraczały znacznie poza tradycyjnie uznany sposób komunikowania się poety z odbiorcą - czytamy w opisie wydarzenia.
Bilety po 35 zł w przedsprzedaży i 45 zł w dniu koncertu.
Kiedy? - Piątek, 23 września o godz. 20:00
Gdzie? - Wolskie Centrum Kultury, ul. Obozowa 85
Muranowska mozaika. Przegląd architektury PRL'u - spacer miejski
Muranów jest szczególnym osiedlem. Budowany był długo, od 1949 do 1969. Jest więc to przekrojowy przegląd zmian w architekturze. Uczestnicy spaceru zobaczą galeriowce znajdujące się w najstarszej i najbardziej malowniczej części osiedla. Dowiedzą się, jaką ideą kierował się Bohdan Lachert projektując tą część osiedla, potem przejdziemy do socrealistycznych kamienic a na koniec zobaczymy bloki z lat 60. z czasów siermiężnego PRL-u.
Przewodnikiem będzie Mateusz Opasiński.
Kiedy? - Sobota, 24 września o godz. 11:00
Gdzie? - Zbiórka przy klubokawiarni Jaś i Małgosia, al. Jana Pawła II 57
Spacer "Po Woli na Żoli" z Westfield Arkadia
Ostatni z zaplanowanych spacerów pokaże kontrasty Woli oraz jej wielokulturowość. Start z Kolonii Wawelberga przy ul. Górczewskiej – punkty zaplanowane na tej trasie to m.in. Młynów, Nowolipki i Powązki.
Spacer poprowadzi Łukasz Ostoja-Kasprzycki, twórca projektu PoWarszawsku.
Kiedy? - Sobota, 24 września o godz. 13:45
Gdzie? - Zbiórka przy Kolonii Wawelberga od ul. Górczewskiej
Pokaz Nowoczesnego Cyrku
Ruch pochodzący z Francji - “Cirque nouveau” - wychodzi z ram cyrku tradycyjnego, cechuje się syntezą sztuk “typowych” dla cyrku takich jak żonglerka, czy akrobatyka; z tańcem, elementami teatru i teatru improwizacji, muzyką (często autorską), sztukami wizualnymi, a nawet nowymi technologiami. Spektakle nowo cyrkowe starają się opowiadać emocje i historie wykorzystując dyscypliny cyrkowe jako język narracji.
Spektakl wprowadza w “trans” fabrycznego życia, w takt pokazów manipulacji rekwizytami, żonglerki i akrobatyki. Opowiada historię powstania Fabryki Norblina.
Kiedy? - Sobota, 24 września o godz. 18:00
Gdzie? - Fabryka Norblina, ul. Żelazna 51/53
Napisz komentarz
Komentarze