Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 24 listopada 2024 08:10

Festiwal piwa, nowoczesny cyrk i spacery z przewodnikiem. Wydarzenia na Woli

Wydarzenia na Woli w najbliższy weekend to m. in. festiwal piwa, spektakl nowoczesnego cyrku, spacery i koncert. Sprawdź kiedy i gdzie się odbędą.

Festiwal Piwa im. Haberbuscha i Schielego

Browary Warszawskie chcą wspólnie uczcić piwowarskie tradycje Woli.

iwo w Warszawie warzy się od ponad 500 lat i to właśnie warszawska Wola była piwowarskim zagłębiem stolicy. W szczytowym XIX wieku przy samej ul. Grzybowskiej mieściło się aż 18 browarów! Najsłynniejszy z nich – browar Haberbuscha i Schielego (to od ich nazwisk pochodzi nazwa nowej warszawskiej ulicy – woonerfu przecinającego zabudowę współczesnych Browarów) był znany na cały świat. Mało kto wie, że Warszawa to właśnie tym dwóm panom zawdzięcza pojawienie się w mieście ogródków piwnych! Ich piwa zadziwiały świat aż do XX wieku.

Festiwal będzie trwał 3 dni, a w programie są m. in. gry, warsztaty, pokaz warzenia piwa i konkursy.

Kiedy? Od piątku do niedzieli, 23-25 września, różne godziny
Gdzie? - Browary Warszawskie, ul. Grzybowska 58

Świetliki – koncert

Świetliki to zespół (kiedyś) młodzieżowy o profilu słowno-muzycznym. Założony przez Marcina Świetlickiego i członków zespołu TRUPA WERTERA UTRATA w 1992 roku w Krakowie. Ideą, która przyświecała założeniu formacji, było stworzenie atrakcyjnej artystycznie formy prezentacji wierszy pana Marcina, których mroczne piękno i żarliwość, wykraczały znacznie poza tradycyjnie uznany sposób komunikowania się poety z odbiorcą - czytamy w opisie wydarzenia.

Bilety po 35 zł w przedsprzedaży i 45 zł w dniu koncertu.

Kiedy? - Piątek, 23 września o godz. 20:00
Gdzie? - Wolskie Centrum Kultury, ul. Obozowa 85

Muranowska mozaika. Przegląd architektury PRL'u - spacer miejski

Muranów jest szczególnym osiedlem. Budowany był długo, od 1949 do 1969. Jest więc to przekrojowy przegląd zmian w architekturze. Uczestnicy spaceru zobaczą galeriowce znajdujące się w najstarszej i najbardziej malowniczej części osiedla. Dowiedzą się, jaką ideą kierował się Bohdan Lachert projektując tą część osiedla, potem przejdziemy do socrealistycznych kamienic a na koniec zobaczymy bloki z lat 60. z czasów siermiężnego PRL-u.

Przewodnikiem będzie Mateusz Opasiński.

Kiedy? - Sobota, 24 września o godz. 11:00
Gdzie? - Zbiórka przy klubokawiarni Jaś i Małgosia, al. Jana Pawła II 57

Spacer "Po Woli na Żoli" z Westfield Arkadia

Ostatni z zaplanowanych spacerów pokaże kontrasty Woli oraz jej wielokulturowość. Start z Kolonii Wawelberga przy ul. Górczewskiej – punkty zaplanowane na tej trasie to m.in. Młynów, Nowolipki i Powązki.

Spacer poprowadzi Łukasz Ostoja-Kasprzycki, twórca projektu PoWarszawsku.

Kiedy? - Sobota, 24 września o godz. 13:45
Gdzie? - Zbiórka przy Kolonii Wawelberga od ul. Górczewskiej

Pokaz Nowoczesnego Cyrku

Ruch pochodzący z Francji - “Cirque nouveau” - wychodzi z ram cyrku tradycyjnego, cechuje się syntezą sztuk “typowych” dla cyrku takich jak żonglerka, czy akrobatyka; z tańcem, elementami teatru i teatru improwizacji, muzyką (często autorską), sztukami wizualnymi, a nawet nowymi technologiami. Spektakle nowo cyrkowe starają się opowiadać emocje i historie wykorzystując dyscypliny cyrkowe jako język narracji.

Spektakl wprowadza w “trans” fabrycznego życia, w takt pokazów manipulacji rekwizytami, żonglerki i akrobatyki. Opowiada historię powstania Fabryki Norblina.

Kiedy? - Sobota, 24 września o godz. 18:00
Gdzie? - Fabryka Norblina, ul. Żelazna 51/53


image-8

image-8

image-9

image-9

image-10

image-10

image-12

image-12

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

KOMENTARZE
Autor komentarza: MuranowiankaTreść komentarza: Co z miejscami parkingowymi przy ul Esperanto? Mieszkańcy wielu bloków nie mają możliwości parkowania na wydzielonym miejscu przy bloki bo zabudowa z prlu na to nie pozwala. Również np. stary podest który jest w uliczce wewnetrznej bloku należy do moasta, walają się tam śmieci, ale chyba jest tam ujęcie wody...Patrząc na ten plan wygląda, że od strony Esperanto będą wjazdy na osiedle. Już nie mówię o tym, że Esperanto jest zatłoczone, bo zaraz przy Kliffor jest szkoła podstawowa, a tam gdzie ma być planowane wydłużenie miłej jest liceum i po przeciwnej stronie żłobek. Jest to wspaniała dzielnica i znalazł biznesmen sposób na zdegradowanie urokliwego Muranowa.Data dodania komentarza: 22.10.2024, 20:21Źródło komentarza: Pierwszy krok w stronę rozbiórki Klifu. Na ile to realne?Autor komentarza: Bożena WróblewskaTreść komentarza: Brak osiedli na KoleData dodania komentarza: 19.10.2024, 19:05Źródło komentarza: Najlepsze miejsca na Woli. To one budują charakter dzielnicyAutor komentarza: ArcziTreść komentarza: Kurwa by się wzięli za tych złodziei z rządu , gościa na bazarze nie chroni immunitetData dodania komentarza: 19.10.2024, 07:16Źródło komentarza: Działania Policji na wolskim bazarzeAutor komentarza: maniekTreść komentarza: Wizja lokalna? Akurat nic nie będzie w tym czasie kurzyć, hałasować, trąbić, łomotać, pędzić, blokować, wymuszać... no chyba przez przypadek :)Data dodania komentarza: 17.10.2024, 15:53Źródło komentarza: Jaka przyszłość ciężarówek na Odolanach?Autor komentarza: ciekawskiTreść komentarza: osiedle z 1 blokiem no ok 100 mieszkań z budynkiem w kształcie sześcianika to szczyt osiągnieć renomowanej firmy . A może trzeba zmienić plan do wybudowania blokowiska, działka trochę kosztowała a jeden bloczek się nie spina .Data dodania komentarza: 1.10.2024, 09:57Źródło komentarza: Zamiast mieszkań na wynajem powstaną deweloperskie. Kolejne osiedle powstanie na OdolanachAutor komentarza: JJBTreść komentarza: Może mieszkańcy chcą by 105 zahaczało a nie zachaczało o Odolany :)Data dodania komentarza: 31.08.2024, 11:41Źródło komentarza: Linia 105 zahaczy o Odolany. Burza po decyzji ZTM-u