Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 15 kwietnia 2025 19:20
Reklama dotacje dla firm

Rowerowy Maj - trwają zapisy!

Zgłoszenia do udziału w tegorocznym warszawskim "Rowerowym Maju" będą przyjmowane do 7 lutego br.
  • Źródło: Miasto Warszawa
Rowerowy Maj - trwają zapisy!
Zgłoszenia do udziału w tegorocznym warszawskim "Rowerowym Maju" będą przyjmowane do 7 lutego br.

Źródło: AI freepik

W tym artykule przeczytasz między innymi o:

  • rowerowym maju
  • zasadach rejestracji

Rowerowy Maj

Rowerowy Maj oficjalnie rozpocznie się 5 maja, ale rekrutacja do ósmej edycji warszawskiej kampanii wystartowała już w styczniu i potrwa do pierwszych dni lutego. 

W imieniu organizatorów zapraszamy stołeczne szkoły podstawowe i przedszkola, również niepubliczne, do zabawy i promowania aktywnej mobilności!

W tym roku Rowerowy Maj rozkręci młodych warszawiaków już po raz ósmy.  Organizatorzy będą zachęcać do wyboru aktywnych środków transportu w dojazdach na poranne zajęcia, promować zdrowy styl życia i przyjazną środowisku zrównoważoną mobilność. Kampania znów przyczyni się do tego, że w okolicy większości szkół i przedszkoli będzie tłoczno i kolorowo od rowerów, hulajnóg czy deskorolek i to nie tylko w maju.

Obecnie trwają zapisy do kolejnej edycji coraz bardziej rozpoznawalnej i lubianej kampanii. Do udziału w akcji organizatorzy zapraszają dzieci, młodzież oraz pracowników szkół podstawowych i przedszkoli zlokalizowanych na terenie miasta stołecznego Warszawy. Zgłoszenia mogą wysyłać także placówki niepubliczne, o ile spełniają zasady określone w Regulaminie warszawskiej kampanii. Mailowe zaproszenia wraz z linkiem do rejestracji trafiły już do większości szkół podstawowych i przedszkoli, ale informacje o rekrutacji rozesłano także do wszystkich Urzędów Dzielnic z prośbą o dodatkowe powiadomienie placówek znajdujących się na ich terenie.

Rejestracja

Rejestracji do kampanii dokonuje dyrekcja placówki lub osoba przez nią upoważniona. Zgłaszając placówkę należy wyznaczyć koordynatorów kampanii – minimum jednego, maksimum trzech. 

W 2024 roku w kampanii wzięło udział 501 warszawskich szkół i przedszkoli – ponad 110 000 uczestników „wykręciło” przeszło dwa i pół miliona aktywnych przejazdów. Czy kolejna odsłona kampanii będzie równie popularna i spektakularna? Tego dowiemy się już na początku czerwca.

Zdrowe nawyki transportowe i dobra zabawa

Głównym pomysłodawcą i organizatorem kampanii jest miasto Gdańsk, ale Rowerowy Maj stał się nieodłącznym elementem i ważnym akcentem także warszawskiej wiosny. Na czym polega fenomen tej kampanii? 
Przede wszystkim na tym, że łączy ona zabawę z ważnym społecznie celem. Rozgrywa się na trzech poziomach: indywidualnym, klasowym i szkolnym/przedszkolnym. Poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji kształtuje w najmłodszych zdrowe nawyki transportowe oraz buduje ich świadomość na temat wpływu każdego z nas na jakość powietrza w mieście.

W trakcie kampanii, ale coraz częściej także przed jej startem i po jej zakończeniu, uczniowie szkół podstawowych, przedszkolaki, a przy okazji także rodzice, nauczyciele i inni pracownicy placówek przesiadają się z samochodów na rowery, hulajnogi, deskorolki czy rolki, by aktywnie dojeżdżać na zajęcia oraz do pracy. Każdy majowy dojazd zrealizowany przy pomocy jednego z aktywnych środków transportu jest nagradzany naklejką. A naklejki gwarantują nagrody – im więcej aktywnych dojazdów, tym większa szansa na zdobycie ciekawych nagród. Ale przede wszystkim liczy się satysfakcja z wysiłku i podjęcia wyzwania. Są też inne korzyści – zdrowe nawyki, rozwijanie samodzielności i bardziej przyjazne, bezpieczniejsze dla mieszkańców miasto.

Rejestracja trwa do 7 lutego 2025 r.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: AgriTreść komentarza: Czy oprócz publikacji zdjęć autor zgłasza również ujawnione wykroczenia odpowiednim służbom? Szkoda byłoby, gdyby ta praca nie znajdowała odzwierciedlenia w egzekwowaniu prawa przez służby. Większość zdjęć prezentuje czyny zagrażające bezpieczeństwu lub niszczące przestrzeń publiczną.Data dodania komentarza: 11.04.2025, 12:35Źródło komentarza: Mistrzowie parkowania #50. Na zakazie, na trawniku, na chodnikuAutor komentarza: SąsiadTreść komentarza: Czy to artykuł sponsorowany, albo napisane przez Dyrektora? Ps. Na Działdowskiej działy się równie ciekawe rzeczy wcześniej.Data dodania komentarza: 12.03.2025, 13:55Źródło komentarza: Wolskie Centrum Kultury – siedem lat dynamicznego rozwojuAutor komentarza: Mieszkaniec WoliTreść komentarza: Byłem na miejscu zdarzenia i nagrywałem od momentu przyjazdu pierwszych wozów strażackich. Zapraszam do obejrzenia https://youtu.be/jTGIRuREhfQData dodania komentarza: 12.03.2025, 08:24Źródło komentarza: Pożar Składowiska na WoliAutor komentarza: JustynaTreść komentarza: Ja bym tu poza ulicą Jana Kazimierza jeszcze dodała monitoring w tym przejściu podziemnym pieszym pod Wolską na wysokości Redutowej. Tam już "szaleją" wandale malując ten tunel po remoncie a i wieczorami nie jest tam zbyt przyjemnie chodzić z tych przystanków do domu.Data dodania komentarza: 11.03.2025, 12:31Źródło komentarza: Nowe kamery na Woli H Autor komentarza: RedakcjaTreść komentarza: Oczywiście, proszę przesłać na e-mail: [email protected]Data dodania komentarza: 28.02.2025, 11:02Źródło komentarza: Mistrzowie parkowania #42. Na zakazie, na trawniku, na chodnikuAutor komentarza: ATreść komentarza: Czy można przesyłać swoje zdjęcia do publikacji?Data dodania komentarza: 14.02.2025, 11:40Źródło komentarza: Mistrzowie parkowania #42. Na zakazie, na trawniku, na chodniku
Reklama
Reklama