W najbliższy weekend na Woli będzie dużo spacerów z przewodnikami. Oprócz tego piknik podwórkowy, dwie potańcówki i koncerty.
"Pięciochatki" i inne robotnicze osiedla Woli - spacer miejski
Podczas spaceru zobaczymy różne przykłady budownictwa przemysłowego, wraz z domami dla pracowników - zbudowanych przez Społem po wojnie, a znacznie wcześniej przez Towarzystwo Akcyjnego „Wola”. I na koniec dwa osiedla kolejowe: budowane od lat 70. XIX wieku przez pierwszą w polską kolej - Drogę Żelazną Warszawsko-Wiedeńską na terenie Czystego, oraz kameralne dworkowe założenie domów dla kolejarzy z lat 20. XX wieku zagubione pomiędzy torami Warszawy Zachodniej.
Spacer w ramach cyklu "Po Woli do woli" poprowadzi przewodnik Michał Szymański.
Kiedy? - Sobota, 17 września o godz. 11:00
Gdzie? - Zbiórka przy EXPO XXI, ul. Pradzynskiego 12/14.
Spacer "Po Woli na Żoli" z Westfield Arkadia
Westfield Arkadia wraca z cyklem spacerów organizowanych po dwóch dzielnicach Warszawy – Woli i Żoliborzu.
Tym razem spacerowicze zobaczą, jak wyglądały warszawskie rewolucje – przemysłowa oraz kulturalna – i sami zdecydują, czy na pewno już się zakończyły. Na trasie zaplanowano takie punkty jak m.in.: Zakłady hutnicze metali wysokotopliwych, Zakłady wytwórcze lamp elektrycznych, Fabryka Kamlera czy Fabryka Koronek.
Przewodnikiem będzie Kuba Jeleński z projektu PoWarszawsku.
Kiedy? - Sobota, 17 września o godz. 13:45
Gdzie? - Zbiórka przy Rondzie Daszyńskiego, na rogu od strony Proximo II
Muranów leży nam na sercu | piknik podwórkowy
Piknik organizowany przez Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży Warszawa-Wola oraz Fundację Jeden Muranów.
W programie wydarzenia są m. in. bieg dla dzieci i młodzieży Muraton, pokazy iluzjonisty, teatr dla dzieci, animacje, rozmowy o zdrowiu psychicznym, potańcówka oraz seria koncertów. Dzieciaki będą mogły poskakać na dmuchańcu, pomalować sobie twarz oraz zrobić bańki mydlane. Na chętnych będzie czekać fotobudka.
Kiedy? - Sobota, 17 września od godz. 14:00
Gdzie? - ul. Miła 22
Wolę pójść na Wolę – tajemnice wolskich ulic - ul. Znana, Człuchowska i Szuliborska
Zapraszamy na spacer uliczkami przedwojennego Miasta-Ogrodu „Jelonek”. Zachowane do dziś jednorodzinne drewniane i murowane domki, nadają temu miejscu swoisty klimat. Podczas wędrówki, wspólnie poszukamy symboli zmieniającego się krajobrazu Woli; poznamy także plany zmian przestrzeni miejskiej, które nieuchronnie nadchodzą - czytamy w opisie wydarzenia.
Kiedy? - Niedziela, 18 września o godz. 15:00
Gdzie? - Zbiórka przy pętli autobusowej "Znana", ul. Jana Olbrachta
Święto Chłodnej vol. 2
Animacje dla dzieci, czytanie bajek, wspólne gotowanie, warsztaty i koncerty, zakończone potańcówką międzypokoleniową.
Ul. Chłodna to miejsce o szczególnej, pięknej i tragicznej historii Warszawy zasługującej na pamięć jej mieszkańców. W listopadzie 1940 ulica na odcinku między Wronią i Żelazną znalazła się w obrębie warszawskiego getta. Ulica Chłodna stanowiła granicę między tzw. małym i dużym gettem. Obecnie przy Chłodnej rozciąga się skwer imieniem Księdza Jerzego Popiełuszki, który mieszkał właśnie na tej ulicy aż do swojej śmierci w 1984 roku. Chłodna to również miejsce kultury, centrum gastronomiczne oraz wielu małych przedsiębiorców. Znajdowały się tu liczne fabryczki i wytwórnie oraz olbrzymi kinoteatr „Kometa”. Od zawsze była tętniącym życiem traktem spacerowym dla okolicznej ludności - piszą organizatorzy
Kiedy? - Niedziela, 18 września od godz. 12:30
Gdzie? - ul. Chłodna 2/18
Co jest grane? Piosenki improwizowane!
Na scenie pojawiać się pomieszane składy tworzone przez artystów współpracujących z Klubem Komediowym czy Resortem Komedii, Ewa Aniela Gryczon, Aleksandra Markowska, Marta Podobas, Piotr Gasik, Norbert Bajan, Agnieszka Bajer, Kasia Kołeczek, Joanna Kucharczyk, Agata Pankowska.
Kiedy? - Niedziela, 18 września od godz. 19:00
Gdzie? - Food town w Fabryce Norblina, ul. Żelazna 51/53
Napisz komentarz
Komentarze