Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 4 grudnia 2024 09:31
Reklama

"Zima w mieście" - ruszyły zapisy

Rozpoczęły się zapisy do tegorocznej edycji warszawskiej akcji „Zima w Mieście”. Uczniowie oraz dzieci mieszkające w stolicy, będą miały zapewnioną opiekę oraz różnorodne zajęcia podczas ferii.
  • Źródło: Dzielnica Żoliborz
"Zima w mieście" - ruszyły zapisy
Rozpoczęły się zapisy do tegorocznej edycji warszawskiej akcji „Zima w Mieście”.

Źródło: pixabay

W tym artykule przeczytasz między innymi o:

  • feriach zimowych
  • zapisach na "Zimę w mieście"

Ferie zimowe

Ferie zimowe w województwie mazowieckim potrwają od 3 do 14 lutego 2025 r. Warszawska akcja „Zima w Mieście” 2025 adresowana jest do uczniów i uczennic warszawskich szkół oraz dzieci mających stałe miejsce zamieszkania w Warszawie.

Jak się zapisać? 

Zapisy do „Zimy w Mieście” odbywają się za pośrednictwem elektronicznego systemu zgłoszeń – rozpoczną się 29 listopada 2024 r. o godzinie 16:00 i potrwają do 15 grudnia 2024 r. do północy. 

Rodzice dzieci rejestrują się w systemie za pomocą numeru PESEL dziecka, następnie samodzielnie tworzą hasło. Po wprowadzeniu do systemu podstawowych informacji i wyborze turnusów feryjnych należy wskazać preferowane szkoły (od najbardziej do najmniej preferowanych). Można wybrać dowolną liczbę szkół na każdy jednotygodniowy turnus, który trwa od poniedziałku do piątku.

Informacja o zakwalifikowaniu dziecka do akcji „Zima w Mieście” zostanie opublikowana w systemie 20 grudnia 2024 r. o godzinie 16:00.

Kolejnym krokiem będzie opłacenie wyżywienia i opieki – organizatorzy akcji  proszą, aby nie dokonywać opłat (przelewów) przed 1 stycznia 2025 r. Od 2 stycznia 2025 r. od godziny 8:00 do 15 stycznia 2025 r. do godziny 16:00, należy złożyć potwierdzenie dokonania opłat lub zaświadczenie o zwolnieniu z opłat wraz z wydrukiem karty kwalifikacyjnej i załącznikami (do pobrania z systemu) w każdej ze szkół, do której dziecko zostało zakwalifikowane. Ostateczną decyzję o przyjęciu dziecka do akcji podejmuje organizator wypoczynku.

Feryjne Placówki Edukacyjne (FPE) 

Podobnie jak w minionych latach, FPE będą działać przez pięć dni w tygodniu, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7:00-8:00 do 16:00-17:00, zapewniając opiekę uczniom warszawskich szkół oraz dzieciom mieszkającym w Warszawie.

Rodzice wnoszą opłaty za posiłki oraz opiekę w Feryjnych Punktach Edukacyjnych. Opłata wynosi 20 zł dziennie za dwa posiłki w tym jeden ciepły oraz 30 zł dziennie za opiekę.

Z opłat za opiekę oraz posiłki podczas akcji zwolnione są dzieci korzystające, w ciągu roku szkolnego, z bezpłatnych lub częściowo płatnych posiłków, na mocy decyzji dyrektora szkoły lub Ośrodka Pomocy Społecznej. Podstawą do zwolnienia z opłat za opiekę oraz posiłki podczas Akcji jest przedłożenie w FPE zaświadczenia z macierzystej szkoły lub Ośrodka Pomocy Społecznej o korzystaniu, w ciągu roku szkolnego, z bezpłatnych lub częściowo płatnych posiłków.

Rodzice, których dzieci nie mogą korzystać z wyżywienia zbiorowego ze względu na wskazania lekarskie (na podstawie zaświadczenia lekarskiego), są zwolnieni z opłat za posiłki i zobowiązani do zapewnienia odpowiedniej diety we własnym zakresie.

Rejestracja dziecka możliwa pod tym LINKIEM


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

KOMENTARZE
Autor komentarza: TeresaTreść komentarza: Brakuje jednak edukacji w zakresie szanowanua otaczającej nas zieleni, utrzymania czystoście. Wszędzie widać śmieci, porzucone hutelki po alkoholu, puszki. Bardzo często właściciele piesków nie sprzątaja po nich, wręcz wyprowadzają je na spacer poza obręb zamieszkiwanych pisesji i tam pieski się załatwiają. Kochani edukacja również ma ogromne zanczenie. PozdrawiamData dodania komentarza: 1.12.2024, 20:38Źródło komentarza: Ile i jak Wola wydaje na pieniądze na promocję? Sprawdziliśmy toAutor komentarza: MuranowiankaTreść komentarza: Co z miejscami parkingowymi przy ul Esperanto? Mieszkańcy wielu bloków nie mają możliwości parkowania na wydzielonym miejscu przy bloki bo zabudowa z prlu na to nie pozwala. Również np. stary podest który jest w uliczce wewnetrznej bloku należy do moasta, walają się tam śmieci, ale chyba jest tam ujęcie wody...Patrząc na ten plan wygląda, że od strony Esperanto będą wjazdy na osiedle. Już nie mówię o tym, że Esperanto jest zatłoczone, bo zaraz przy Kliffor jest szkoła podstawowa, a tam gdzie ma być planowane wydłużenie miłej jest liceum i po przeciwnej stronie żłobek. Jest to wspaniała dzielnica i znalazł biznesmen sposób na zdegradowanie urokliwego Muranowa.Data dodania komentarza: 22.10.2024, 20:21Źródło komentarza: Pierwszy krok w stronę rozbiórki Klifu. Na ile to realne?Autor komentarza: Bożena WróblewskaTreść komentarza: Brak osiedli na KoleData dodania komentarza: 19.10.2024, 19:05Źródło komentarza: Najlepsze miejsca na Woli. To one budują charakter dzielnicyAutor komentarza: ArcziTreść komentarza: Kurwa by się wzięli za tych złodziei z rządu , gościa na bazarze nie chroni immunitetData dodania komentarza: 19.10.2024, 07:16Źródło komentarza: Działania Policji na wolskim bazarzeAutor komentarza: maniekTreść komentarza: Wizja lokalna? Akurat nic nie będzie w tym czasie kurzyć, hałasować, trąbić, łomotać, pędzić, blokować, wymuszać... no chyba przez przypadek :)Data dodania komentarza: 17.10.2024, 15:53Źródło komentarza: Jaka przyszłość ciężarówek na Odolanach?Autor komentarza: ciekawskiTreść komentarza: osiedle z 1 blokiem no ok 100 mieszkań z budynkiem w kształcie sześcianika to szczyt osiągnieć renomowanej firmy . A może trzeba zmienić plan do wybudowania blokowiska, działka trochę kosztowała a jeden bloczek się nie spina .Data dodania komentarza: 1.10.2024, 09:57Źródło komentarza: Zamiast mieszkań na wynajem powstaną deweloperskie. Kolejne osiedle powstanie na Odolanach