W tym tygodniu na Woli będzie można dowiedzieć się, jak nie marnować jedzenia i samemu przyrządzić posiłek z resztek, przenieść się w klimat dawnej Warszawy i zabrać dziecko na czytanie bajek.
Warsztaty kulinarne w stylu zero waste
"Kuchenny freestyle w stylu zero waste", czyli praktyczne wskazówki, jak nie marnować jedzenia i wspólne przygotowywanie posiłku z resztek po gotowaniu.
Warsztaty poprowadzi szef kuchni Spółdzielni Bistro Krzysztof Widłak.
Obowiązują zapisy: tel. 663 600 856. Liczba miejsc ograniczona.
Kiedy? - Czwartek, 8 września o godz. 17:00
Gdzie? - Ogródek Wolskiego Centrum Kultury, ul. Działdowska 6
Kercelak 2022
Kolejna edycja "Karcelaka". To wydarzenie, na którym będzie można poczuć klimat starej Warszawy.
W części jarmarcznej będzie można kupić regionalne produkty i poznać ginące zawody. O odpowiednią atmosferę zadba grupa rekonstrukcyjna "Zawiszacy", która odegra okolicznościowe scenki i przedwojenną rewię mody, przenosząc uczestników na ulice dawnej Warszawy.
Na scenie zobaczymy m. in. Kapelę Warszawską, recital z utworami Hanki Ordonówny i teatrzyk dla dzieci. Zagrają także bryska (godz. 18:30) i zespół Blue Cafe (godz. 20:15).
W programie również m. in. spotkanie z Grzegorzem Kalinowskim - dziennikarzem sportowym, autorem kryminałów retro, zajęcia i teatrzyk dla dzieci oraz konkursy.
Kiedy? - Sobota, 10 września od godz. 12:00
Gdzie? - Rondo Karcelak
Historie pod kocyk: bajki w Bibliotece Komiksowo
Wydarzenie dla dzieci w wieku 5-8 lat.
W planie wspólne czytanie bajek i tworzenie tematycznej pracy artystycznej.
Kiedy? - Sobota, 10 września o godz. 13:00
Gdzie? - Biblioteka Komiksowo, al. Solidarności 90
Spacer śladem warszawskich Żydów
Do wybuchu II Wojny Światowej 30% mieszkańców Warszawy stanowiła ludność żydowska. Tragiczne lata okupacji, powstanie w getcie w 1943 r., Powstanie Warszawskie, systematyczne palenie i wyburzanie miasta przez okupanta, a także powojenna odbudowa i emigracja ocalałych z wojennej pożogi Żydów sprawiło, że niewiele jest we współczesnej Warszawie śladów żydowskiej społeczności.
Uczestnicy spaceru dowiedzą się m. in. Skąd i kiedy Żydzi przywędrowali? Kim byli "litwacy"? Gdzie znajdowała się kładka między małym, a dużym gettem? W jaki sposób Polacy nieśli pomoc Żydom w czasie okupacji?
Kiedy? - Niedziela, 11 września o godz. 17:00
Gdzie? - Zbiórka przy skrzyżowaniu ulic Chłodnej i Żelaznej.
Napisz komentarz
Komentarze