Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 23 listopada 2024 09:26

Pogłaskaj alpakę i zanurz się w muzyce. Sąsiedzi z Miłej zapraszają na piknik

W najbliższą sobotę, 17 września w godz. 14:00-20:00 podwórko przy ul. Miłej 22 zamieni się w prawdziwą strefę rozrywki. A to za sprawą wydarzenia, które organizują aktywni mieszkańcy na ul. Miłej, związani z Fundacją Jeden Muranów. Chcą przywitać jesień z sąsiadami i zapowiadają m.in. serię koncertów, potańcówkę, bieg dla dzieci i młodzieży oraz alpaki.

W programie wydarzenia pod nazwą „Muranów leży nam na sercu”/ „Różnorodność na zdrowie” znalazł się m.in. bieg dla dzieci i młodzieży Muraton, pokazy iluzjonisty, teatr dla dzieci, animacje, rozmowy o zdrowiu psychicznym, potańcówka oraz seria koncertów. Dzieciaki będą mogły poskakać na dmuchańcu, pomalować sobie buźkę oraz zrobić bańki mydlane. Na chętnych będzie czekać fotobudka.

- Muzycznie przeniesiemy się w klimaty rocka, jazzu, swingu i punku, dzięki takim zespołom jak Romet Comet, Elwisi Presleje czy Warsaw Jazz Singers. Podczas potańcówki zatańczymy zaś przy akompaniamencie przedwojennych utworów oraz największych hitów PRL-u. Tego typu wydarzenia zyskują popularność w całej Warszawie. Mamy nadzieję, że Muranów też pokocha ten rodzaj spędzania wolnego czasu - mówi Hubert Malczewski - nasz redakcyjny kolega i organizator pikniku.

A jest ich dwóch. Fundacja Jeden Muranów połączyła w tym roku siły ze Środowiskowym Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży Warszawa-Wola i organizują piknik wspólnie, stąd dwa hasła przewodnie wydarzenia.

Piknikowicze będą mogli również zajrzeć do namiotów, gdzie pojawią się wystawcy. Co szczególnie interesujące, każdy z nich działa na Muranowie i angażuje się społecznie w partnerstwie lokalnym Przepis na Muranów, które powstało w 2017 roku, i które aktywnie włączyło się w organizację wydarzenia.

Godzinowy program wydarzenia dostępny jest na stronie: https://1muranow.pl/piknik/

fot. Alicja Szulc

Działają dla sąsiadów od 2013 roku

Pierwsza tego typu inicjatywa miała miejsce w 2013 roku za sprawą Marka Ślusarza ze Wspólnoty Mieszkaniowej Miła 22, który miał pomysł na organizację pikniku z prawdziwego zdarzenia na zwyczajnym podwórku, będącego spełnieniem marzeń wielu dzieciaków z osiedla. I to się udało - Pan Marek wygrał konkurs „Bank Pomysłów" Domu Kultury Śródmieście, odbył się pierwszy piknik - i tak zaczęła się historia społeczności na Miłej. Potem, rękami mieszkańców w piwnicach wspólnoty powstało pomieszczenie na aktywności sąsiedzkie, powstała też Fundacja Jeden Muranów. Od tego czasu na Miłej 22 odbywają się warsztaty dla dzieciaków, pikniki podwórkowe i dni sąsiada. Z inicjatywy fundacji powstało też w 2017 roku Partnerstwo Przepis na Muranów - ruch społeczny integrujący instytucje kulturalne, przedsiębiorstwa, organizacje pozarządowe oraz osoby prywatne, czynnie uczestniczące w życiu Muranowa.

Mieszkańcy z Miłej, organizując piknik "Muranów leży nam na sercu", chcą pokazywać, że wykorzystując miejskie programy, takie jak inicjatywa lokalna można skutecznie współpracować z miastem oraz dzielnicą na rzecz własnej okolicy. Chcą budować lokalną tożsamość Muranowa, tchnąć radosne życie w betonowe podwórka i stworzyć przestrzeń do integracji.

fot. Alicja Szulc

Piknik' Muranów leży nam na sercu" realizowany jest w ramach inicjatywy lokalnej i współfinansowany przez Dzielnicę Wola M. St. Warszawy.

Piknik “Różnorodność na zdrowie” w ramach projektu „Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży Warszawa-Wola” współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz z budżetu państwa w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020.


image

image

image-1

image-1

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

KOMENTARZE
Autor komentarza: MuranowiankaTreść komentarza: Co z miejscami parkingowymi przy ul Esperanto? Mieszkańcy wielu bloków nie mają możliwości parkowania na wydzielonym miejscu przy bloki bo zabudowa z prlu na to nie pozwala. Również np. stary podest który jest w uliczce wewnetrznej bloku należy do moasta, walają się tam śmieci, ale chyba jest tam ujęcie wody...Patrząc na ten plan wygląda, że od strony Esperanto będą wjazdy na osiedle. Już nie mówię o tym, że Esperanto jest zatłoczone, bo zaraz przy Kliffor jest szkoła podstawowa, a tam gdzie ma być planowane wydłużenie miłej jest liceum i po przeciwnej stronie żłobek. Jest to wspaniała dzielnica i znalazł biznesmen sposób na zdegradowanie urokliwego Muranowa.Data dodania komentarza: 22.10.2024, 20:21Źródło komentarza: Pierwszy krok w stronę rozbiórki Klifu. Na ile to realne?Autor komentarza: Bożena WróblewskaTreść komentarza: Brak osiedli na KoleData dodania komentarza: 19.10.2024, 19:05Źródło komentarza: Najlepsze miejsca na Woli. To one budują charakter dzielnicyAutor komentarza: ArcziTreść komentarza: Kurwa by się wzięli za tych złodziei z rządu , gościa na bazarze nie chroni immunitetData dodania komentarza: 19.10.2024, 07:16Źródło komentarza: Działania Policji na wolskim bazarzeAutor komentarza: maniekTreść komentarza: Wizja lokalna? Akurat nic nie będzie w tym czasie kurzyć, hałasować, trąbić, łomotać, pędzić, blokować, wymuszać... no chyba przez przypadek :)Data dodania komentarza: 17.10.2024, 15:53Źródło komentarza: Jaka przyszłość ciężarówek na Odolanach?Autor komentarza: ciekawskiTreść komentarza: osiedle z 1 blokiem no ok 100 mieszkań z budynkiem w kształcie sześcianika to szczyt osiągnieć renomowanej firmy . A może trzeba zmienić plan do wybudowania blokowiska, działka trochę kosztowała a jeden bloczek się nie spina .Data dodania komentarza: 1.10.2024, 09:57Źródło komentarza: Zamiast mieszkań na wynajem powstaną deweloperskie. Kolejne osiedle powstanie na OdolanachAutor komentarza: JJBTreść komentarza: Może mieszkańcy chcą by 105 zahaczało a nie zachaczało o Odolany :)Data dodania komentarza: 31.08.2024, 11:41Źródło komentarza: Linia 105 zahaczy o Odolany. Burza po decyzji ZTM-u