W najbliższą sobotę, 17 września w godz. 14:00-20:00 podwórko przy ul. Miłej 22 zamieni się w prawdziwą strefę rozrywki. A to za sprawą wydarzenia, które organizują aktywni mieszkańcy na ul. Miłej, związani z Fundacją Jeden Muranów. Chcą przywitać jesień z sąsiadami i zapowiadają m.in. serię koncertów, potańcówkę, bieg dla dzieci i młodzieży oraz alpaki.
W programie wydarzenia pod nazwą „Muranów leży nam na sercu”/ „Różnorodność na zdrowie” znalazł się m.in. bieg dla dzieci i młodzieży Muraton, pokazy iluzjonisty, teatr dla dzieci, animacje, rozmowy o zdrowiu psychicznym, potańcówka oraz seria koncertów. Dzieciaki będą mogły poskakać na dmuchańcu, pomalować sobie buźkę oraz zrobić bańki mydlane. Na chętnych będzie czekać fotobudka.
- Muzycznie przeniesiemy się w klimaty rocka, jazzu, swingu i punku, dzięki takim zespołom jak Romet Comet, Elwisi Presleje czy Warsaw Jazz Singers. Podczas potańcówki zatańczymy zaś przy akompaniamencie przedwojennych utworów oraz największych hitów PRL-u. Tego typu wydarzenia zyskują popularność w całej Warszawie. Mamy nadzieję, że Muranów też pokocha ten rodzaj spędzania wolnego czasu - mówi Hubert Malczewski - nasz redakcyjny kolega i organizator pikniku.
A jest ich dwóch. Fundacja Jeden Muranów połączyła w tym roku siły ze Środowiskowym Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży Warszawa-Wola i organizują piknik wspólnie, stąd dwa hasła przewodnie wydarzenia.
Piknikowicze będą mogli również zajrzeć do namiotów, gdzie pojawią się wystawcy. Co szczególnie interesujące, każdy z nich działa na Muranowie i angażuje się społecznie w partnerstwie lokalnym Przepis na Muranów, które powstało w 2017 roku, i które aktywnie włączyło się w organizację wydarzenia.
Godzinowy program wydarzenia dostępny jest na stronie: https://1muranow.pl/piknik/
Działają dla sąsiadów od 2013 roku
Pierwsza tego typu inicjatywa miała miejsce w 2013 roku za sprawą Marka Ślusarza ze Wspólnoty Mieszkaniowej Miła 22, który miał pomysł na organizację pikniku z prawdziwego zdarzenia na zwyczajnym podwórku, będącego spełnieniem marzeń wielu dzieciaków z osiedla. I to się udało - Pan Marek wygrał konkurs „Bank Pomysłów" Domu Kultury Śródmieście, odbył się pierwszy piknik - i tak zaczęła się historia społeczności na Miłej. Potem, rękami mieszkańców w piwnicach wspólnoty powstało pomieszczenie na aktywności sąsiedzkie, powstała też Fundacja Jeden Muranów. Od tego czasu na Miłej 22 odbywają się warsztaty dla dzieciaków, pikniki podwórkowe i dni sąsiada. Z inicjatywy fundacji powstało też w 2017 roku Partnerstwo Przepis na Muranów - ruch społeczny integrujący instytucje kulturalne, przedsiębiorstwa, organizacje pozarządowe oraz osoby prywatne, czynnie uczestniczące w życiu Muranowa.
Mieszkańcy z Miłej, organizując piknik "Muranów leży nam na sercu", chcą pokazywać, że wykorzystując miejskie programy, takie jak inicjatywa lokalna można skutecznie współpracować z miastem oraz dzielnicą na rzecz własnej okolicy. Chcą budować lokalną tożsamość Muranowa, tchnąć radosne życie w betonowe podwórka i stworzyć przestrzeń do integracji.
Piknik' Muranów leży nam na sercu" realizowany jest w ramach inicjatywy lokalnej i współfinansowany przez Dzielnicę Wola M. St. Warszawy.
Piknik “Różnorodność na zdrowie” w ramach projektu „Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży Warszawa-Wola” współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz z budżetu państwa w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020.
Napisz komentarz
Komentarze